Bazılarımız Zoom toplantılarından sonra toplantılara katılarak, daha uyanık olduğumuzda hatırlamamız gereken kritik noktaları kendimize hatırlatmak için notlar almak gibi talihsiz bir deneyim yaşadık. Bunun yerine, tazelemeye ihtiyaç duyduğunuzda tekrar izlemek üzere toplantılarınızı kaydederek tüm bunlardan kaçınabilirsiniz. Bu özellik, toplantıyı daha sonra katılamayan herkesle paylaşmak için de kullanışlı oluyor. Bir Zoom toplantısını nasıl kaydedeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Daha fazla oku: Yakınlaştırma Toplantıları: 10 ipucu ve püf noktası

HIZLI CEVAP

Bir Zoom toplantısını kaydetmek için toplantı sahibi olmanız veya toplantı sahibinin iznine sahip olmanız gerekir. Tıklamak Daha, sonra seç Kayıt.


ANAHTAR BÖLÜMLERE YAKINLAŞTIR

Masaüstü uygulamasında bir Yakınlaştırma toplantısı kaydedin

Varsayılan olarak Zoom, yalnızca toplantı sahibinin bir Kaydı başlatmasına izin verir. Bu nedenle, toplantınızı ayarlayıp başlattıktan sonra, Daha, sonra seç Bu bilgisayara kaydedin.

kayıt yakınlaştırma bilgisayarı

Adam Birney / Android Otoritesi

Ardından Zoom’un “kayıt devam ediyor” dediğini duyar ve sol üst köşedeki kırmızı kayıt simgesini görürsünüz. Tıklamak Duraklat veya Durmak Kaydı durdurmak veya sonlandırmak için herhangi bir zamanda

kayıt yakınlaştırma

Adam Birney / Android Otoritesi

Mobil uygulamada bir Yakınlaştırma toplantısı kaydedin

Ne yazık ki, yerel kayıt iOS ve Android’de desteklenmemektedir. Ancak, Zoom’a ücretli bir aboneliğiniz varsa, bir bulut kaydı başlatabilirsiniz.

mobil yakınlaştırma

Adam Birney / Android Otoritesi

Toplantı sahibi olarak toplantınıza başladıktan sonra öğesine dokunun. Daha sağ altta ve öğesini seçin Bulut Kaydı Başlat.

Kayıt izinleri nasıl yönetilir

Toplantı sahibi olarak, toplantınızdaki diğer katılımcılara kayıt ayrıcalıkları atayabilirsiniz. Tıklamak Katılımcılar ve tıklayın Daha Zoom toplantınızı kaydetmesine izin vermek istediğiniz kişinin adının yanındaki Tıklamak Kayda İzin Ver.

kayıt yakınlaştırmasına izin ver

Adam Birney / Android Otoritesi

Daha sonra kayıt ayrıcalıkları hakkında bir bildirim alacaklardır. Bir katılımcı kayıt yaparken, adının yanında kırmızı bir kayıt simgesi göreceksiniz.

konuk kaydı yakınlaştırma

Adam Birney / Android Otoritesi

Katılımcının kayıt yapma özelliğini devre dışı bırakmak için Daha adının yanında, ardından Kayıt Yasak. Daha sonra artık kayıt yapamayacaklarına dair bir bildirim alacaklardır.

Kaydedilmiş Zoom toplantıları nasıl bulunur?

Toplantınızı kaydetmeyi durdurduktan sonra, toplantıyı bitirdiğinizde kaydınızın mp4 dosyası bilgisayarınıza indirilecektir.

kayıt yeri

Adam Birney / Android Otoritesi

Dosya yolu otomatik olarak açılmalıdır, ancak açılmazsa, Yakınlaştırma klasöründeki belgelerinizde bulabilirsiniz. Tam dosya yolu aşağıdaki gibidir: C: Kullanıcılar Ad OneDrive Belgeler yakınlaştırma Tarih adı yakınlaştırma toplantısı.


Daha fazla oku: En yaygın Yakınlaştırma sorunları ve bunların nasıl düzeltileceği

SSS

Zoom ekranınızı mı yoksa sadece toplantıyı mı kaydediyor?

Zoom, oturum sırasında ekranınızı paylaşmayı seçmediğiniz sürece ekranınızdakileri değil toplantının içeriğini kaydeder.

Bir Zoom toplantısının kaydedilip kaydedilmediğini nasıl anlarım?

Evet, mevcut toplantının kaydedildiğine dair bir bildirim alacaksınız ve sol üst köşede kırmızı bir kayıt simgesi görebilirsiniz.

Birden fazla katılımcı bir Zoom toplantısını kaydedebilir mi?

Yalnızca toplantı sahibi ve toplantı sahibinin kayıt ayrıcalıkları verdiği katılımcılar toplantıyı kaydedebilir. Toplantı sona erdikten sonra toplantı sahibi, kaydı tüm katılımcılarla paylaşabilir.

Bir Zoom katılımcısı toplantıyı kaydedebilir mi?

Toplantı sahibi kayıt yapmasına izin veriyorsa, bir katılımcı toplantıyı kaydedebilir. Henüz yapmadıysa, toplantı sahibinizden oturumu kaydetmek için izin isteyin.