YouTube logosunu gösteren akıllı telefon stok fotoğrafı

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

YouTube, aylık 2,6 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla en iyi sosyal medya platformları arasındadır ve aylık 2,9 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook’tan sonra ikinci sıradadır. Söylemeye gerek yok, çevrimiçi reklamcılık için en iyi yerlerden biri ve Google, video reklamlarla tüm bu görüşlerden yararlandı. Çoğumuz video reklamları atlayabildiğimiz sürece umursamayız. Sorun şu ki, bazen YouTube’da reklamları atlayamıyoruz. Bu neden?

Okumak: En iyi ücretsiz YouTube TV şovları


YouTube’daki reklamları neden atlayamıyorum?

YouTube’da reklamları atlayamamanın birkaç ana nedeni olabilir. Onları geçelim.

Atlanamayan reklamlar

Kırmızı bir arka planda Android Authority YouTube stok fotoğrafını gösteren akıllı telefon.

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

Bu, insanların YouTube’da reklamları atlayamamalarının en yaygın nedenidir. bir ihtimal ile karşılaşmışsınızdır atlanamayan reklam. Google, YouTube’da atlanamayan reklamları 2019’un başlarında çoğu içerik oluşturucu ve reklamverenin kullanımına sundu. O zamandan önce, biraz daha sinir bozucu olan bu video reklamlara yalnızca seçilmiş birkaç marka erişebiliyordu.

Atlanamayan reklamlar, reklamverenlerin hedef kitlelerine tüm mesajlarını vermelerine yardımcı olmak için bir çözüm olarak tanıtıldı. Ek olarak, tam reklamları veya en az 30 saniye daha uzun reklamları izlerseniz genellikle daha fazla ödeme aldıkları için içerik oluşturucuların daha fazla reklam geliri elde etmelerini sağlar. Ayrıca, reklamlarını atlamazsanız reklamverenler daha fazla ücret alır.

Bu, başka bir soruyu gündeme getiriyor: reklamları atlamalı mısınız? İçerik oluşturucular (Android Yetkilisi dahil) genellikle içeriklerinin çoğunu ücretsiz olarak sunar. Bu, kazançlarının önemli bir bölümünün reklam geliri olduğu anlamına gelir. Ücretsiz içerik için minnettar hissediyorsanız ve bir içerik oluşturucunun sunduklarında değer buluyorsanız, zaman zaman tam bir video reklam izleyerek desteğinizi sağlamak isteyebilirsiniz.

Daha: YouTube kanalı nasıl oluşturulur | Daha fazla YouTube abonesi edinme

Bununla birlikte, adil ve haksız reklamlar arasındaki çizgi bugünlerde biraz bulanık. Ne kadar çok fazla? Bu nedenle, atlanamayan reklamların sınırlamaları vardır. Yeni başlayanlar için, atlanamayan reklamlar, altı ila 15 saniyelik uzunluklarla sınırlıdır. Bu, bu reklamların dakikalarca devam etmemesini sağlar.

Tarayıcı eklentileriniz veya uzantılarınız olabilir

Yeşil, kırmızı ve sarı arka planda Google logosunu gösteren akıllı telefon Stok Fotoğraf

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

Eklentilere ve uzantılara erişimi olan Chrome’u kullanma ihtimaliniz yüksek. Bunlar mükemmel araçlardır, ancak bazen tarama ve belirli web sitelerinde sorunlar yaratabilirler. Bazı eklentilerin ve uzantıların YouTube reklamlarıyla ilgili sorunlar oluşturduğu ve bu da atlanabilir reklamların atlanmasını imkansız hale getirdiği bilinmektedir.

Ayrıca: YouTube çalışmıyor mu? İşte bazı düzeltmeler

Buggy eklentilerini bulmak artık daha zor, ancak YouTube’da reklamları atlayamamanızın nedeni bu olabilir. Oradaki reklamları atlayıp atlayamayacağınızı görmek için aynı videoyu başka bir tarayıcı kullanarak açmayı deneyebilirsiniz. Yapabiliyorsanız, varsayılan tarayıcınızın suçlu olduğu anlamına gelir. Ana tarayıcınıza gidin ve indirdiğiniz en son uzantıları veya eklentileri devre dışı bırakmaya başlayın.

Chrome uzantıları nasıl devre dışı bırakılır:

  1. Krom tarayıcı.
  2. Tıkla üç noktalı menü sağ üst köşedeki düğme.
  3. Genişletmek Daha fazla araç.
  4. Seçme Uzantılar.
  5. Her uzantının altında bir geçiş olacaktır. Kapatmak.

YouTube reklamlarından nasıl kurtulurum

YouTube reklamları can sıkıcı olabilir, bu nedenle onlardan neden kurtulmak isteyebileceğinizi anlayabiliriz. Bunu yapmanın birkaç ana yolu vardır.

YouTube Premium ile YouTube reklamlarından kurtulun

YouTube Premium Inside Uygulama Logosu

Eric Zeman / Android Otoritesi

YouTube reklamlarından kurtulmanın resmi yolu, YouTube Premium’a kaydolmaktır. Bu abonelik planı, diğer avantajların yanı sıra reklamsız bir YouTube deneyimi sunar. YouTube Premium, reklamlardan kurtulmanın yanı sıra YouTube Music Premium’a erişmenizi de sağlar. Ayrıca birkaç harika özelliğin kilidini açar: video indirme ve Arka Planda Oynatma.

Daha: YouTube Premium buna değer mi?

Video indirmeleri, çevrimdışı izlemek için videoların bir kopyasını kaydetmeyi mümkün kılar. Ayrıca, dışarıdayken verilerinizi kullanmak istemediğinizde ve bir Wi-Fi ağına bağlıyken videolarınızı indirmeyi tercih ettiğinizde de yararlıdır. Arka Planda Oynatma, ekran kapalıyken YouTube içeriğini dinlemenizi sağlayan bir özelliktir. Bu, YouTube içeriğini tüketmek için ekrana bakmak istemediğinizde pil tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir.

YouTube Premium, bireysel bir plan için aylık 11,99 ABD dolarıdır ve 119 ABD doları için yıllık plana giderek biraz para biriktirebilirsiniz. Ayda 6,99 dolara öğrenci planı var. Diğer bir seçenek de, aylık 17,99 ABD Doları tutarındaki ve tüm avantajları beş aile üyesine genişletmenize olanak tanıyan aile planını almaktır.

YouTube reklamlarını da engelleyebilirsiniz

YouTube'da akıllı telefon stok fotoğrafı kırmızı bir arka planda

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

Reklamlar içerik oluşturuculara çok yardımcı olsa da, size tüm ayrıntıları vermek ve karar vermenize izin vermek için buradayız. Bununla birlikte, burada kontrol edebileceğiniz YouTube reklamlarını engelleme konusunda eksiksiz bir kılavuzumuz var.


SSS

Teknik olarak konuşursak, YouTubers, belirli parametreler karşılanmadıkça reklamverenlerden ücret alınmayacağından, atladığınız reklamlar için ödeme almaz. Genel olarak konuşursak, bir YouTuber’ın belirli bir reklamdan yararlanabilmesi için izleyicilerin bir reklamın en az 30 saniyesini izlemesi gerekir. Reklam 30 saniyeden kısa ise videonun tamamını izlemelisiniz. Tüm bunlar, içerik oluşturucunun ekstra görüşlere sahip olmaktan hala biraz faydalanacağını söyledi. Popüler videolar, her şeye gücü yeten YouTube algoritmasından ekstra bir destek alır; bu, bu videoların daha fazla beslemeye gönderilebileceği ve dolayısıyla daha fazla reklam görüntülemesi alabileceği anlamına gelir.

YouTube reklamlarını izlememeye karar verseniz bile YouTuber’ların para kazanmanın başka yolları var. Yönlendirme bağlantıları, ortaklıklar ve özel reklamcılık bunlardan sadece birkaçıdır. Bu, görüntülemelerinizin ve aboneliğinizin içerik oluşturucunun yalnızca YouTube’dan para alma dışında başka hedeflere ulaşmasına yardımcı olduğu anlamına gelir.

YouTube Premium reklamlardan kurtulduğu için, favori içerik oluşturucularınızın bundan pay alıp almadığını merak etmek mantıklıdır. YouTube Premium için ödediğiniz tutarın bir kısmının YouTuber’lara gittiğini öğrenmekten memnun olacaksınız. Elbette ne kadar kazanacakları, YouTube Premium abonelerinden aldıkları izlenme süresine bağlıdır.

Evet. Çevrimdışı izlemiş olsanız bile, görüntülemeniz sayılacaktır.

Konuyla ilgili çok az bilgi olsa da, YouTube’un kapsamlı reklam engelleme yazılımı kullanımı nedeniyle hesapları yasakladığını duyduk. Bu sizin başınıza gelebilir, bu nedenle araştırma yaptığınızdan emin olun ve bir reklam engelleyici kullanırken dikkatli olun.