Mi Band 7 renk yolları 1

Xiaomi Mi Band 7 artık Çin’de resmileşti ve kullanıcılara başka bir uygun fiyatlı fitness takipçisi seçeneği sunuyor. Yükseltilmiş bant, daha büyük bir ekran, daha fazla sağlık izleme akıllıları ve tüm gün SpO2 izleme dahil olmak üzere birçok iyileştirme görüyor. Ancak fitness odaklı kullanıcıların isteyebilecekleri diğer bir özellik, yerleşik bir GPS’tir. Xiaomi Mi Band 7 bu konuda kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor mu? Daha fazla ayrıntı için okumaya devam edin.

Ayrıca bakınız: Xiaomi Mi Band serisi hakkında bilmeniz gereken her şey

Xiaomi Mi Band 7’de yerleşik GPS var mı?

Xiaomi Mi Band 6, 2021’in başlarında piyasaya çıktı ve Mi Band 5 üzerinde çeşitli iyileştirmeler içeriyordu. Ancak, çok gözden kaçan bir özellik, yerleşik GPS desteğiydi. Mi Band 7 piyasaya sürülmeden önce kullanıcılar, Xiaomi’nin bu boşluğu dolduracağını umuyordu. Ancak durum böyle değil.

Xiaomi Mi Band 7, yerleşik GPS’e sahip değil. Bunun yerine, koşarken veya vahşi doğada trekking yaparken bağlı GPS ile uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Bu, Mi Band 7’nin şarj başına selefi kadar uzun süre dayanacağı anlamına gelse de, daha mobil, bağımsız bir fitness takipçisi arayanlar için bir rahatsızlıktır. Alternatif olarak, bağlı GPS’li cihazlar genellikle yerleşik GPS’li benzerlerinden daha ucuzdur.

Bağlı GPS nedir?

xiaomi mi band 6 incelemesi xiaomi aşınma uygulaması koşu etkinliği antrenmanı

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

Bağlı GPS, GPS ayrıntıları için bağlı telefona güvenir. Koşunuzu Xiaomi Mi Band 7’de takip etmek istiyorsanız, seyahat için telefonunuzu yanınıza almanız gerekir.

Xiaomi, yerleşik bir çözüm yerine bağlı GPS’i tercih etme konusunda yalnız değil. Başlıca rakiplerinden biri olan Fitbit Inspire 2 ve daha pahalı Fitbit Luxe, bağlı GPS’e güveniyor.

Bağlı GPS, bir fitness takipçisi için daha düşük güç tüketimine neden olabilir, ancak GPS verileri için telefonunuza bağlı olduğundan daha az kullanışlıdır.

GPS’li Xiaomi Mi Band 7 alternatifleri

  • Fitbit Ücreti 4 (Amazon): Artık bir bahar tavuğu olmasa da, Fitbit Charge 4 küçücük gövdesinde yerleşik bir GPS barındırıyor. Ancak parlak, renkli bir AMOLED ekran beklemeyin.
  • Amazfit Bip U Pro (Amazon): Bir fitness takipçisinden çok bir akıllı saat olan Bip U Pro, oldukça düşük bir ücret karşılığında yerleşik GPS içerir.
  • Garmin Öncüsü 35 (Amazon): Sadelik arayan bir koşucuysanız, Forerunner 35’ten daha uygun fiyatlı bir koşu saati bulamazsınız. Ancak, oldukça eski ve Mi Band 7’den yaklaşık 100 $ daha pahalı.

Ayrıca bakınız: En iyi Xiaomi Mi Band 7 alternatifleri