Xbox Oyuncu Etiketiniz, diğer oyuncuların sizi tanıyacağı addır ve oyuna veya hayatınızdaki zamana bağlı olarak bir güncelleme zamanı gelebilir. Her oyuncu Oyuncu Etiketini bir kez ücretsiz olarak değiştirebilecek, ancak sonraki değişiklikler bir ücret gerektirecektir, bu nedenle unvanınızdan memnun olduğunuzdan emin olun. Xbox Oyuncu Etiketinizi nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Daha fazla oku: Microsoft yakında bir Xbox akış çubuğu başlatabilir

HIZLI CEVAP

Xbox Oyuncu Etiketinizi değiştirmek için Microsoft hesap ayarlarınıza gidin ve özelleştirmek için Oyuncu Etiketinizi seçin. İstediğiniz adın uygunluğunu kontrol edin, ardından Oyuncu Etiketini Değiştir.


CİHAZINIZA ATLAYIN

Xbox’ta Oyuncu Etiketinizi nasıl değiştirirsiniz?

Hızlı menüyü getirmek için oyun kumandanızın ortasındaki Xbox düğmesine basın. Görüntülemek için en sağa gidin Profil & Sistem hızlı Ayarlar.

profil konsolu

Adam Birney / Android Otoritesi

Hesabınızı seçin, ardından Benim profilim.

profil konsolum

Adam Birney / Android Otoritesi

Ardından, seçin Profili özelleştir itibaren Hoş geldin sayfa.

profili özelleştir

Adam Birney / Android Otoritesi

Bundan sonra, değiştirmek için mevcut Oyuncu Etiketinizi seçin. Ayrıca avatarınızı ve daha fazlasını buradan değiştirebilirsiniz.

xbox oyuncu etiketini özelleştir

Adam Birney / Android Otoritesi

Yeni bir Oyuncu Etiketi yazın ve Kullanılabilirliği kontrol et. Oyuncu etiketleri en fazla 12 karakter uzunluğunda olabilir ve başka bir oyuncu zaten istediğiniz adı almışsa farklı sayılar veya boşluklar eklemeyi deneyebilirsiniz.

yeni oyuncu etiketi xbox seç

Adam Birney / Android Otoritesi

Ne zaman yeni Oyuncu Etiketinizden memnunsanız, seçin Oyuncu Etiketini Değiştir. İlk Oyuncu Etiketi değişikliğiniz ücretsizdir, ancak her değişiklik bundan sonra size mal olacaktır, bu nedenle iyi bir isim seçtiğinizden emin olun. Tüm Xbox arkadaşlarınıza, sizi çevrimiçi olarak tanıyabilmeleri için yeni Oyuncu Etiketiniz hakkında bilgi verilecektir.

Xbox Gamertag’inizi çevrimiçi olarak nasıl değiştirirsiniz?

Kontrol edilecek ilk şey, iki oyuncu aynı Oyuncu Etiketine sahip olamayacağından, istediğiniz Oyuncu Etiketinin mevcut olup olmadığıdır. Neyse ki, bir web sitesi var Yeni Oyuncu Etiketinizi seçin sadece bunu yapmak için. Oyuncu Etiketinizle ilişkili aynı Microsoft hesabıyla oturum açmanız gerekir.

İstediğiniz Oyuncu Etiketini yazın ve tıklayın Kullanılabilirliği kontrol et başka birinin bunu talep edip etmediğini görmek için. Ad zaten alınmışsa, biraz farklı kılmak veya yeni bir ad bulmak için sonuna birkaç sayı eklemeyi deneyebilirsiniz.

yeni xbox oyuncu etiketi çevrimiçi

Adam Birney / Android Otoritesi

Sonraki sayfa, Oyuncu Etiketinizin farklı Xbox cihazlarında nasıl görüneceğini gösterecektir. İsimden memnunsanız, tıklayın Oyuncu Etiketini Değiştir.

yeni xbox oyuncu etiketi görünümü

Adam Birney / Android Otoritesi

Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, bu ilk Gamertag değişikliği ise Microsoft size bir freebie verecek. Ancak bundan sonra, sonraki her değişiklik için ödeme yapmanız gerekecektir.

Yeni Oyuncu Etiketinizi onayladıktan sonra, değişikliği tüm Xbox hizmetlerinde göreceksiniz. Arkadaşlarınız otomatik olarak güncelleneceğinden, her bir arkadaşınızı bilgilendirmenize gerek yoktur.


Daha fazla oku: Xbox Series X alıcı kılavuzu

SSS

Adınızı ilk kez değiştiriyorsanız, Xbox Oyuncu Etiketinizi ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.

İlk Oyuncu Etiketi değişikliğiniz tamamen ücretsizdir. Sonraki herhangi bir değişiklik size 9,99 $ / 7,99 £ mal olacak.

Oyuncu Etiketi, Xbox oyuncuları için benzersiz bir kullanıcı adıdır. Başka bir deyişle, Xbox konsolunuzla çevrimiçi olarak insanlarla oyun oynadığınızda, gerçek adınız yerine Oyuncu Etiketinizi görürler.

Xbox konsolunuzda Oyuncu Etiketiniz hesap profilinizin sol üst köşesinde görüntülenecektir. Bir tarayıcı kullanarak, Oyun Etiketinizi giriş yaptığınızda bulabilirsiniz. Xbox web sitesi sağ üst köşedeki Microsoft hesabınızla.