Mavi bir arka plan üzerinde Honor View 20'deki telgraf sembolü.

  • Telegram artık Google Play Store’dan bağımsız olarak uygulaması için doğrudan indirme seçeneği sunuyor.
  • Şirket, sürümünün “daha az kısıtlamaya” ve “otomatik güncellemelere” sahip olacağını söylüyor.

Telegram mesajlaşma platformu artık programın bir versiyonunu sunuyor. Doğrudan web sitenizden indirildi. Bu şekilde Google Play Store’u atlayabilir ve Telegram’ı Android telefonunuza APK olarak indirebilirsiniz.

Avantajı nedir? Telegram, bu programın sürümünün Google Play Store’da sunulan sürümden “daha az kısıtlamaya” sahip olduğunu söylüyor. Doğrudan indirme ayrıca şirkete göre “otomatik güncelleme” alır.

Telgraf, alt sınırın anlamını belirtmedi. Ancak bazıları Reddit Kullanıcılar, Google’ın erişilmemesi gerektiğini düşündüğü Telegram’daki belirli kanallara erişimi engellediğine inanıyor. Bir kullanıcı bile Gönderildi Telegram’da engellenen kanalların bazı ekran görüntüleri.

Sınırlı kanallar sayfasındaki uyarı aşağıdaki gibidir:

Ne yazık ki, bu kanal Google Play Store’dan indirilen Telegram uygulamalarında kullanılamıyor.

Bazı Reddit kullanıcıları, bu engellenen kanalların kesinlikle kısıtlamaları garanti eden nefret-nefret gruplarına ait olduğuna işaret ederken, diğerleri engellemenin Google’ın değil Telegram’ın sorumluluğunda olması gerektiğine inanıyor.

Bahsedildiği gibi, Telegram gizlilik özellikleriyle gurur duyuyor ve karışıma sansür eklenmesi Balon popülerliği.

Telegram’ın Play Store sürümünde başka kısıtlamalar da olabilir, ancak bunların ne olduğundan emin değiliz. Play Store’dan indirilen Telegram uygulamasına erişim sorunları mı yaşıyorsunuz? Öyleyse, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Otomatik güncellemeler söz konusu olduğunda, Telegram’ın beta sürümü gibi bir şey çalışırsa, güncellemeyi kullanılabilir hale getirmek için uygulamada bir açılır pencere görünmelidir.

Bu arada yapabilirsin bu sayfa Telegram APK’sini doğrudan Android telefonunuza indirmeye ilişkin adım adım talimatlar için.