Hiçbir Şey Telefon 1 MKBHD'de eller

TL; DR

  • Hiçbir Şey Telefon 1 başlangıçta bir davet sistemi aracılığıyla satılacaktır.
  • Bu, ilk OnePlus telefonlarının satılma şekline benzer olacak.
  • Davet kodları, öncelikle Nothing topluluğu ve ilk destekçiler tarafından kullanılabilir.

OnePlus’ı başından beri takip eden herkes, şirketin yıllar içinde çok değiştiğini biliyor. İlk telefonlarını yalnızca bir davet sistemi aracılığıyla sattı. Bu, telefonu almayı zorlaştırırken, OnePlus’ın stokları yavaş yavaş artırmasına ve OnePlus’ı yapay olarak daha uzun süre haberlerde tutmasına izin verdi. Görünüşe göre hiçbir şey erken OnePlus’tan bir sayfa almıyor. OnePlus kurucu ortağı Carl Pei tarafından kurulan Nothing şirketi, Nothing Phone 1’i satmak için kendi davet sistemine de sahip olacak.

Devamını oku: Hiçbir Şey Telefon 1 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey

İçinde video şirket tarafından yayınlanan Pei, “Akıllı telefon gibi çok karmaşık bir ürün yaptığınızda, hızlanması biraz zaman alıyor. Ya bir sürü telefon biriktirip satışa sonra başlayabiliriz ya da bir an önce satışa başlayabiliriz. Biz ikincisini seçtik.”

Pei, hiçbir şeyin insanların elinde “en azından bazı” telefonlara sahip olmak istemediğini açıklamaya devam ediyor. Bu nedenle şirket, Nothing Phone 1’in başlangıçta bir davet sistemi aracılığıyla satılmasına karar verdi, böylece onu en çok hak eden insanlar başlangıçta satın alabilecekler.

Peki davet sistemi nasıl çalışacak? Şirket, ilk önce destekçilerin ve topluluk üyelerinin telefonu aldığından emin olmak istediğini söylüyor. Bu gerçekleştiğinde ve şirket üretimi hızlandırdığında, Telefon 1 daha yaygın olarak satılmaya başlayacak.

Davet sisteminin tam ayrıntılarını hiçbir şey paylaşmadı, ancak daha fazlasını öğrendiğimizde bu makaleyi güncelleyeceğiz.

2014’te OnePlus, OnePlus One telefonu için çevrimiçi forumlarının üyelerine ilk davet kodlarını gönderdi. Bundan sonra, OnePlus One sahipleri kendi davet kodlarını başkalarına gönderebildi. Kodların 24 saat içinde kabul edilmesi gerekiyordu. Şirket, 2016 yılında davet yöntemini terk edene kadar bu tür bir pazarlamaya devam etti. Bir tahminde bulunmamız gerekirse, hiçbir şey benzer bir yörünge izleyemezdi.