TCL Logosu CES 2020

TL; DR

  • TCL 30V, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Verizon ağına özel yepyeni bir akıllı telefon.
  • Bu arada, 30XE, T-Mobile ve Metro by T-Mobile’a özeldir.
  • Her iki telefon da yakında piyasaya çıkıyor, ancak fiyatlandırma bir gizem.

Güncelleme: 27 Şubat 2022 (11 AM ET): TCL, Verizon’a özel 30V 5G ve T-Mobile’a özel 30XE ​​5G fiyatlarını açıkladı. Telefonlar sırasıyla 299 dolar ve 199 dolara mal olacak. Her iki telefon da artık ilgili operatörlerinden satın alınabilir.


Orijinal makale: 4 Ocak 2022: TCL, yalnızca iki yılı geride bırakarak kendi markası altında akıllı telefonlar üretme konusunda nispeten yeni. Yine de şu anda her şey yolunda ve CES 2022’de ABD pazarı için iki yeni telefon piyasaya sürdü.

Ayrıca bakınız: Şu anda satın alabileceğiniz en iyi bütçeli telefonlar

TCL 30V ve TCL 30XE, 30 serisinde ABD’yi vuran ilk telefonlar. Her ikisi de 5G özelliklidir, ancak bunları almak için Verizon veya T-Mobile’da olmanız gerekir.

Aşağıda her bir cihaz hakkında bilmeniz gerekenleri bulacaksınız!

TCL 30V: Sadece Verizon için

TCL 30V

TCL 30V adındaki “V”, Verizon’u temsil edebilir, ancak aynı zamanda olabilir. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Big Red’e özel bir telefon.

Verizon’un 5G ağı temel olarak mmWave teknolojisine dayandığından, 30V’nin hem Sub-6 hem de mmWave bağlantılarını desteklediğini duymak şaşırtıcı olmamalıdır. Nispeten zayıf Qualcomm Snapdragon 480 yonga seti bu bağlantıları sağlar.

Gerekli okuma: mmWave ve Sub-6 5G hakkında bilmeniz gerekenler

Kaputun altında, TCL 30V, 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahiptir. 1 TB’a kadar ekstra alana ihtiyacınız varsa, bir microSD kart yuvası vardır. Android 11, telefona güç sağlar ve 4.500 mAh pil ile çalışır durumda kalır. Bu pil 18W kablolu şarj oluyor, ancak kablosuz şarj yok.

Ön tarafta 6.67 inç FHD + (2.400 x 1.080) ekran bulacaksınız. Ne yazık ki 60Hz yenileme hızına sahip ve oldukça eski Gorilla Glass 3 ile kaplanmış. Ortalanmış bir kesim, 1080p / 30fps’de video çekebilen 16MP’lik bir atıcı olan selfie kamerasını ortaya çıkarıyor.

Arka tarafta üçlü bir kamera dizisi bulacaksınız. Birincil atıcı 50MP genişliğindedir ve 5MP ultrawide ve 2MP makro ile çevrilidir. Kamera dizisinin yanında güvenilir bir kapasitif parmak izi tarayıcı bulacaksınız.

TCL, 30V’u ne zaman alabileceğinizi ve ne kadara mal olacağını açıklamayacaktır. Yapabileceği tek şey, “önümüzdeki haftalarda” bir çıkış tarihi ve aynı belirsiz vaadi olan bir fiyat duyurusu.

TCL 30XE: T-Mobile ve Metro için T-Mobile

TCL 30XE

Verizon’unuz yoksa ve ABD’de bir TCL 30 serisi telefon istiyorsanız, bir sonraki en iyi bahisleriniz T-Mobile veya Metro by T-Mobile olacaktır. İki taşıyıcı da TCL 30XE’yi satacak.

Bu aynı zamanda bir 5G cihazıdır ancak mmWave desteği yoktur. Bu şüphesiz onu 30V’dan daha ucuza getirecek, ancak TCL bize ne kadara mal olacağını veya ne zaman alabileceğinizi söylemeyecek.

Ön tarafta, 30XE ​​düşük çözünürlüklü ekrana sahip (sadece 1.600 x 720) 6.52 inç ekrana sahip. Neyse ki, bu ekranın 90Hz yenileme hızı var ve bu da kullanımı biraz daha iyi hale getirmeli. Nispeten zayıf DragonTrail 3 camı ekranı kaplıyor.

Ayrıca bakınız: Paranızı harcayabileceğiniz en iyi T-Mobile telefonları

İçeride, bir MediaTek Dimensity 700 işlemci görevi görür. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama ile eşleştirilmiştir. Bir kez daha, ekstra alana ihtiyacınız varsa bir microSD kart yuvası var, ancak maksimum 512 GB kartlarla sınırlıdır. 4.500 mAh pil size uzun süre dayanabilir, ancak TCL ne kadar hızlı şarj olabileceğini açıklamaz.

TCL 30XE’nin arka tarafında üçlü lensli bir kamera modülü bulunuyor. Bu 13MP genişliğinde, 2MP derinlik sensörü ve 2MP makro. Başka bir deyişle, bu bir fotoğraf veya videografi santrali olmayacak. Arkada kapasitif bir parmak izi tarayıcı da var.