Bir öğrenci olarak, öğrenim ücretine ve diğer çeşitli masraflara ek olarak abonelik ücreti ödemek eğlenceli değildir. Neyse ki, birçok abonelik hizmeti öğrencilere aşağıdaki gibi indirimler ve ikramiyeler sunar: Spotify öğrenci indirimi. Spotify Premium Student, en iyi müzik akışı hizmetlerinden biri için özel bir öğrenci indirimidir. Öğrencilerin Spotify öğrenci indiriminden nasıl yararlanabileceklerinden bahsedelim.

Daha fazla oku: Spotify Premium ne kadar?

KISA CEVAP

Spotify Premium Student almak için, SheerID olarak bilinen bir üçüncü taraf hizmeti aracılığıyla kendinizi “Nitelikli Öğrenci” olarak doğrulamanız gerekir. Uygun olabilmek için 18 yaşında olmanız ve akredite bir kolej veya üniversiteye gitmeniz gerekir.

Öğrenciler, Spotify Premium Student’a en fazla dört yıl boyunca abone olabilirler, bunun ardından 9,99 $’lık tam fiyatı ödemeleri gerekecektir.


ANAHTAR BÖLÜMLER

Spotify öğrenci indirimi açıklandı

Spotify Premium Öğrenci Mor

Curtis Joe / Android Otoritesi

Spotify Premium düzenli olarak ayda 9.99 dolara mal oluyor. Öğrenci indirimi ile bu fiyat 4,99 dolara düşüyor.

Spotify Premium Student, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi avantajla birlikte gelir: isteğe bağlı oynatma Ücretsiz reklam bolluğu ile gelen ve sizi “karışık çalma”ya zorlayan Spotify Free’nin aksine, dinlemek istediğiniz şarkıyı ve akış kalitesini seçebilirsiniz.

Belki de en büyük çekiliş, Spotify Premium abonelerinin müzik dinleme yeteneğidir. Çok yüksek kalite. Bu, 320 kbps’ye eşittir ve dinlediğiniz her şeyin daha iyi ses çıkarmasını sağlayacaktır.

Ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde Spotify Premium Öğrenci planınıza Hulu (reklam destekli) ve Showtime dahildir.

Spotify Premiumunu Seç

Curtis Joe / Android Otoritesi

Ancak öğrenci indirimi sonsuza kadar sürmez. Dört yıllık eğitim için Spotify Premium Student’a abone olabilirsiniz. Bu dört yılın sonunda eğitiminize devam ediyor olmanızın bir önemi yok; iptal etmediğiniz sürece otomatik olarak standart bir Spotify Premium aboneliğine geri dönersiniz.

Bu dört yıl boyunca indirim almaya devam etmek için hesabınızı manuel olarak yeniden doğrulamanız gerekir. Öğrenci durumunuzu yeniden doğrulamazsanız, otomatik olarak normal Spotify Premium fiyatına geri dönersiniz.

SheerID nedir?

SheerID, üçüncü taraf bir dijital kimlik doğrulama platformudur. Bu durumda, başvuru sahiplerinin Spotify Premium Student için uygunluğunu doğrulamak için Spotify ile birlikte çalışırlar.

Spotify’ın yanı sıra SheerID, YouTube ve Deezer gibi diğer hizmet sağlayıcılar ve şirketlerle birlikte çalışır.

Doğrulama sürecinin başında SheerID ile Spotify öğrenci indirimi dünya çapında 36 ülkede mevcuttur (tam liste için aşağıya bakın).

Spotify Premium Student şu anda dünya çapında 36 farklı ülkede mevcuttur. Bunlar aşağıdaki gibidir: Avustralya Avusturya Belçika Brezilya Kanada Şili Kolombiya Çek Cumhuriyeti Danimarka Ekvador Estonya Finlandiya Fransa Almanya Yunanistan Hong Kong Macaristan Endonezya İrlanda İtalya Japonya Letonya Litvanya Lüksemburg Meksika Hollanda Yeni Zelanda Filipinler Polonya Portekiz Singapur İspanya İsviçre Türkiye Birleşik Krallık Amerika Birleşik Devletleri

Ek olarak, kampüsünüzdeyseniz ve kolejinizin veya üniversitenizin portalında oturum açtıysanız – yani okulun kampüs Wi-Fi’sine bağlıysanız – anında doğrulama alabilirsiniz. Bu durumda, öğrenci e-posta adresinizi sağlamanız ve Spotify hesabınıza kaydetmeniz gerekmez.

Spotify Premium Student’a nasıl geçilir (Ücretsiz’den)

Spotify Neden Premium'a Geçsin

Curtis Joe / Android Otoritesi

Spotify Free’den Spotify Premium Student’a geçmek oldukça basit bir işlemdir. Bu, Spotify Premium Student’a ilk kez kaydolmakla aynı şeydir.

Öncelikle, henüz yapmadıysanız bir Spotify hesabı oluşturun. Bunu Spotify uygulamasında veya bir web tarayıcısında yapabilirsiniz.

Spotify Premium Öğrenci P3

Curtis Joe / Android Otoritesi

Hesabınızı oluşturup oturum açtıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki simgesine tıklayın. Bu, tıklayacağınız bir açılır menü açacaktır. Premiuma yükselt. Bu sizi Spotify Premium yükseltme sayfası.

“Premium’unuzu seçin” ifadesini görene kadar aşağı kaydırın. Bu seçeneklerden Öğrenci’yi seçin.

premium tür seç spotify

Curtis Joe / Android Otoritesi

Spotify Premium Student’a hak kazanmak için önce üçüncü taraf hizmeti SheerID aracılığıyla kendinizi Nitelikli Öğrenci olarak doğrulamanız gerekir. Formu eksiksiz doldurun, ardından kolej veya üniversiteye gittiğinizi kanıtlamak için bir okul belgesi yükleyin. Alternatif olarak, anında doğrulama almak için kampüsünüzün Wi-Fi ağına giriş yapın.

öğrenci indirimini doldurmak

Curtis Joe / Android Otoritesi

SheerID belgelerinizi gözden geçirip sizi Nitelikli Öğrenci olarak doğruladıktan sonra, hesabınızı Spotify Premium Student’a yükseltmek için ödeme ayrıntılarınızı doldurmaya devam edebilirsiniz.

Spotify Premium Student’a nasıl geçilir (Premium’dan)

OnePlus 7T müzik çalma spotify

Spotify Premium’a zaten aboneyseniz, öğrenci indirimi almak çok basittir.

Sağ üst köşedeki simgenize tıklayın ve ardından Hesap.

Oradan, seçin Mevcut Planlar > Öğrenciler için Prim.

Buradan SheerID aracılığıyla Nitelikli Öğrenci olduğunuzu doğrulamanız gerekir. Formu doldurun ve belirttiğiniz kolej veya üniversiteye gittiğinizi kanıtlayan bir okul belgesi yükleyin.

SheerID belgelerinizi gözden geçirip sizi Nitelikli Öğrenci olarak doğruladıktan sonra, hesabınızı Spotify Premium Student’a geçirmek için ödeme ayrıntılarınızı doldurmaya devam edebilirsiniz.

Spotify Premium SHEERID

Curtis Joe / Android Otoritesi

Şimdi, hesabınız daha önce Premium olduğu için üç ücretsiz aydan yararlanamayacaksınız. Bu teklif şu anda yalnızca Spotify Premium Student’a kaydolan yepyeni kullanıcılar için geçerlidir.


Daha fazla oku: Amazon Alexa ile Spotify nasıl kullanılır?