KISA CEVAP

Android veya iOS’ta bir Spotify çalma listesine şarkı eklemek için eklemek istediğiniz şarkıyı mobil uygulamada bulun. Basmak > Oynatma listesine ekle.

Masaüstü uygulamasında veya web oynatıcısında bir Spotify çalma listesine şarkı eklemek için eklemek istediğiniz şarkıyı bulun. Şarkının kendisine sağ tıklayın ve ardından Oynatma listesine ekle.


ANAHTAR BÖLÜMLER

Çalma listeleri, dinleyicilerin durumları için bir film müziği oluşturmasına olanak tanır. İşe gidip geliyorsanız, güne başlamak için bir çeşit beni al çalma listesi isteyebilirsiniz. Spor salonunda demir pompalarken, müziğin belirgin bir şekilde olmasını isteyeceksiniz. yapmaz seni uykuya daldırmak.

Şimdi bu çalma listelerine nasıl müzik ekleneceğini gözden geçirelim.

Çalma listenizin sonuna ulaştıysanız ve dinlemeye devam ederseniz, daha “ilgili” müzikler duyacaksınız. Spotify’ın algoritması, çalma listenizde olmayan ve çalma listenizdeki müzikle aynı türe, BPM’ye ve genel yapıya uyan şarkıları seçer. Ancak bu, şarkıların çalma listenize eklendiği anlamına gelmez. Şimdi, Spotify Free kullanıyorsanız ve çalma listenizde 15’ten az şarkı varsa, Spotify daha fazla şarkı ekleyecektir.

Spotify çalma listesine nasıl şarkı eklenir (Android ve iOS)

Oynatma listesine nasıl eklenir mobil ekran görüntüsü spotify

Curtis Joe / Android Otoritesi

Android veya iOS’ta şarkı listenize bir şarkı eklemek için:

  • Spotify mobil uygulamasını açın.
  • Çalma listenize eklemek istediğiniz şarkıya gidin. Örneğin, Protostar’ın “Galaxies” şarkısını çalma listemize eklemek isteseydik şarkının adını listeye yazardık. Arama sekme.
  • seçin şarkı seçeneklerini açmak için şarkının sağındaki düğmesine basın.
  • Seçme Oynatma listesine ekleöğesini seçin ve ardından şarkıyı eklemek istediğiniz çalma listesini seçin.

Şu anda bir Spotify çalma listesine 10.000’e kadar şarkı ekleyebilirsiniz.

Spotify çalma listesine nasıl şarkı eklenir (masaüstü ve web oynatıcı)

Oynatma listesine nasıl eklenir masaüstü web uygulaması ekran görüntüsü spotify

Curtis Joe / Android Otoritesi

Masaüstü uygulamasındaki bir çalma listesine şarkı eklemek, web oynatıcısında olduğu gibi çalışır:

  • Spotify masaüstü uygulamasını veya web oynatıcısını açın.
  • Çalma listenize eklemek istediğiniz şarkıya gidin. Bu durumda, biz gittik Arama sekmesi ve Protostar tarafından “Galaksiler” arandı.
  • Şarkıyı sağ tıklayın.
  • Seçme Oynatma listesine ekle. Tüm çalma listeleriniz sağda görünecek ve ardından şarkıyı eklemek istediğiniz çalma listesini seçebilirsiniz.

Evet. Başka birinin başlattığı bir çalma listesi üzerinde ortak çalışıyorsanız ve URL’ye sahipseniz, o çalma listesine müzik eklemekte özgürsünüz. Ortak bir çalma listesi başlatırsanız, bu çalma listesine müzik eklemekte özgürsünüz.