DualSense PlayStation 5 kontrol düğmesi görünümü

Kredi: C. Scott Brown / Android Kurumu

  • Sony bugün bir PlayStation 5 VR kitinin yolda olduğunu doğruladı.
  • Maalesef yeni cihaz 2021’de çıkmayacak ve Sony’nin bu konuda çok az detayı vardı.
  • Sony, kontrollerin DualSense PS5 denetleyicisinden ilham aldığını ve PS5’e bir kabloyla bağlandığını açıkladı.

Sony, 2016’da PlayStation VR’ı piyasaya sürdü. Bu kulaklık mevcut PlayStation 4 konsoluyla çalıştı ve artık PS5 ile uyumlu. Ancak çok eski olduğu için en iyi ayarlara sahip değildir ve teknik özellikleri geçerliliğini yitirmiştir.

Ayrıca bakınız: Sony PlayStation 5: Bilmeniz gereken her şeyi bilin

Yine de bugün, Sony onayladı Bir PlayStation 5 VR kiti yapım aşamasında. Cihazla ilgili bazı önemli ayrıntıları ortaya çıkardı ancak birçok önemli noktayı gizli tuttu.

Maalesef şirket, 2021’de bir VR başlığı görmeyeceğimizi doğruladı. Yine de, henüz bir PS5 satın alamayan pek çok insan olduğu göz önüne alındığında, bu muhtemelen sorun değildir. Umarım 2022’ye kadar böyle olmaz.

Sony PlayStation 5 VR: Halihazırda bildiklerimiz

Sony duyurusunda şirket birçok detayı dışarıda bıraktı. Örneğin cihaza bir marka adı bile vermedi, sadece “yeni nesil VR sistemi” olarak anıldı. Orijinal versiyonun PlayStation VR olarak adlandırıldığı göz önüne alındığında, PlayStation VR 2 olduğu akıldan uzak değil. Ancak bu henüz teyit edilmedi.

Tabii Sony, PlayStation 5 VR kiti ile ilgili bazı ilginç noktaları doğruladı. Cihazın sadece PS5 konsoluna tek bir kablo ile bağlanacağı kesin olarak rahat ve ana sistemin karmaşık türbülansından bir adım daha büyük olacak. Ayrıca kulaklık kontrollerinin Sony DualSense denetleyiciden ilham aldığını doğruladı. Bu muhtemelen bizim için kesinlikle heyecan verici olan PS5 denetleyicisinden aynı çok doğru dokunma geri bildirimini bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Sony, bu bilgilerin dışında anne detayları ile ilgili. 2022’ye yaklaşırken muhtemelen PlayStation 5 VR sistemi hakkında daha fazla şey öğreneceğiz.