مچ دست üzerinde fosil gen 5 lte incelemesi

Jimmy Westenberg / Android Referansı

Fossil’in Gen 5’i ve birçok kapsamlı etkinliği 2019’dan beri var, bu yüzden eski akıllı saatler dünyasındalar. Wear OS cihazının değiştirileceği açık. Ancak, takip tam olarak nasıl olacak ve piyasadaki değişiklikler göz önüne alındığında, bu değerli bir yükseltme mi? İşte görmek istediğimiz şey, ne bekleyeceğinize dair birkaç ipucu ile birlikte.

Ayrıca okuyun: Şimdi satın alabileceğiniz en iyi akıllı saatler

Yeni işlemci

fosil gen 5 lte inceleme izle yüz ekranı 1

Jimmy Westenberg / Android Referansı

Gen 5 sahiplerinin çoğuna neyi sevmediklerini sorun – veya çoğu Wear OS saat sahibine – bu konuda – ve muhtemelen içindeki eski Snapdragon Wear 3100 yongasını işaret edeceklerdir. 2019’da, şimdi bir yana, eski moda ve halsiz hissettirdi. Fossil, Apple Watch ve Ticwatch Pro 3 gibi daha yeni Wear OS cihazlarıyla rekabet etmek istiyorsa, modern işlem gücüne sahip Gen 6’ya yükseltilmelidir.

Neyse ki, bir güncelleme oldukça mümkün görünüyor. Snapdragon Wear 4100 bir süredir piyasada ve büyük ölçüde geliştirilmiş performans (%85’e kadar Qualcomm iddiaları) ve daha uzun pil ömrü açısından Fossil Gen 6 için bariz bir yükseltme. Yalnızca genel deneyimi iyileştirmekle kalmaz, uyku takibi gibi özelliklerden en iyi şekilde yararlanmak için çok önemli olabilir.

Yazılım revizyonu

fosil gen 5 logo 2 kullan

Jimmy Westenberg / Android Referansı

Gen 5 yazılımı sözde biraz eski. Google, Wear OS ile yıllardır pek bir şey yapmadı ve Fosil özelleştirmeleri, deneyimi iyileştirmek için yalnızca çok şey yapabilir. Fossil Gen 6 iyi rekabet edecekse, Apple ve Samsung’un en iyilerine rakip olan son teknoloji bir arayüze ihtiyacı var.

Bu hayali gerçekleştirmek için gerçek bir olasılık var ve nedenini anlamak zor değil: Google ve Samsung, Wear OS’de büyük bir revizyon üzerinde çalışıyor. Görsel bir yükseltme, yeni bir “deneyim”, geliştirilmiş bir program ekosistemi ve sağlık ve zindelik için bir yükseltme (Fitbit ile) sunmalıdır. Bunun pratikte işe yarayacağını söylemek için çok erken olsa da, yeni bir sürümün yapım aşamasında olduğunu bilmek çok cesaret verici – küçük bir iyileştirme bile Fossil Gen 6’yı şüpheci Wear OS için daha çekici hale getirebilir.

İlişkili: OS Satın Alma Kılavuzunu kullanın: Google Smartwatch Platformu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Daha fazla sensör ve kablosuz teknoloji

fosil gen 5 lte Masadaki kalp atış hızı sensörünü kontrol edin

Jimmy Westenberg / Android Referansı

Wear OS saatlerinin yapımcıları, sensörler ve kablosuz bağlantıların bir kombinasyonundan ayırt edilemez. Yakında düzenli olarak bir kalp atış hızı sensörü, ödeme hizmetleri için NFC ve artan Bluetooth ve Wi-Fi ile sürümler bulacaksınız. Şanslıysanız, bazen bir LTE modeli bulacaksınız. Bir süredir iyiydi, ancak akıllı bir giyilebilir cihaz olarak Fossil Gen 6’nın zindeliği ve zindeliği varsa, iyileştirilmesi gerekiyor.

Sıhhi sensörler en büyük güncellemelere dayanabilir. Apple Watch gibi kan oksijen sensörlerini bileğinizde bulabilirsiniz, Fitbit Sense ise stresinizi ölçmek için bir elektrodermal sensöre bile sahiptir. Önümüzdeki birkaç saat, diyabetli kişilerin kan şekeri seviyelerini kontrol etmelerine yardımcı olmak için glikoz izlemeyi artırabilir. Fossil Gen 6, başarılı olmak için tüm bunlara ihtiyaç duymasa da, sağlığınızı takip edip etmediğini ve hatta sizi potansiyel olarak yaşamı tehdit eden koşullar konusunda uyardığını doğrulamak daha kolaydır.

Fosil Gen 6’nın başarılı olması için en iyi sağlık sensörlerine ihtiyacı yok, ancak en azından Gen 5 geliştirmelerine ihtiyacı var.

Ve evet, Fossil’in Gen 6’daki kablosuz bağlantıyı yükseltmesi gerekiyor. Chip versiyonu olup olmadığı çok önemli görünüyor. Bluetooth 5 ve Wi-Fi 5 (Wi-Fi 6 beklemiyoruz) gibi nispeten köklü teknolojiler bile, özellikle müzik çalma gibi zorlu görevler için pil güvenilirliğini, performansını ve dayanıklılığını artırabilir. Ayrıca mobil modellerde daha hızlı veri görmek istiyoruz, ancak 5G hala çok fazla enerji gerektirdiğinden pek olası görünmüyor.

Kasa boyutu ve tasarımında çeşitlilik

skagen falster 3 bilekte kol saati 1

Fossil, farklı cinsiyet ve moda zevklerine sahip akıllı saatlerine daha uyumlu hale geldi. Ancak, 6. Nesil herkesi etkilemek istiyorsa, daha yapılacak çok tasarım işi var.

En önemlisi, Fossil’in General 6’ya geniş bir kasa boyutu yelpazesi sunması gerekiyor. Kadınların ve ince bilekli diğer kişilerin size söyleyeceği gibi, akıllı saatler genellikle modaya uygun görünemeyecek kadar büyüktür. En küçük Gen 5 ve 5E saatler 42 mm’lik bir çerçeveye sahiptir – bu bazı insanlar için çok fazladır. Ekran boyutu ve pil ömrü minimum bir boyut belirlese de Fossil’in Apple gibi rakiplerinden örnek alması ve bileği daha evde gösteren daha küçük saatler yapması gerektiği açık.

Devamını oku: En iyi Wear OS saatleri En iyi Fosil akıllı saatler

Dürüst olmak gerekirse, bu planlar kaba değil. Fossil, kayış öğeleri ve türleri sunduğundan, Gen 5 serisi oldukça tahmin edilebilir. Michael Kors ve Skagen gibi markalar bile tanıdık kavramlardan uzak değil. Heyecan verici bir fosil tasarımı elde etmek için temiz dizel Fadelite aramalısınız ve eğer Gene 6 öne çıkmak istiyorsa, olmaz.

Kurulum sırasında çok fazla çeşitlilik beklemeyin. Fosil yöneticileri geçtiğimiz günlerde benzer alt markalar sunan bir marka ile premium bir “6” Nesil 6 saat piyasaya sürdüklerini açıkladılar. Her ne kadar bu şirket hakkında iddialı olmak istesek de. Sizi daha fazla stil ve malzemeyle (seramik veya titanyum, herkes?), Daha cesur renkler ve sıradan deri kayışlar ve çelik bilezikler olmayan süslü şeritlerle tanıştırabilir. Apple örgülü bir yüzükle bir mucize gerçekleştirebilseydi, Fossil gibi deneyimli bir saatçi kesinlikle yenilik yapabilirdi.

Çıkış Tarihi ve Fiyat Fosili Gen 6

akıllı saat fosil gen 5 garrett 1

Fossil, Gen 6’nın çıkış tarihini ne zaman açıklayacak? Bu zor bir çağrı. Başından beri söylentiler dolaşıyor Temmuz 2021, Ancak Samsung ve Google’ın işbirliğine rağmen buna güvenmiyoruz. Fossil, üçüncü taraf rakiplerinden bahsetmiyorum bile, rakip Wear OS saatleriyle rekabet etmek için yeni yazılımları bekliyor olabilir.

Fosil Gen 6’nın fiyatı daha tahmin edilebilir olabilir. General 5, 295 dolar gibi makul bir fiyatla başladı ve pahalı kasa ve kayış seçenekleri olmadıkça devam oyununun çok daha pahalıya mal olması beklenmiyor. Akıllı saatler dünyası oldukça rekabetçidir ve 6. Nesil şanslıysa, iyi bir değer çok önemlidir.