aa2020 önerilir

Sennheiser Momentum Gerçek Kablosuz 3

Sennheiser Momentum True Wireless 3, bir çift gerçek kablosuz kulaklıkla aynı anda harika ses, harika aktif gürültü önleme ve sağlam bir yapıya sahip olabileceğinizi gösteriyor, ancak bunların hepsinin bir bedeli var.

Sennheiser Momentum True Wireless 3, ses kalitesinden aktif gürültü engellemeye (ANC) kadar yeni bir amiral gemisi gerçek kablosuz kulaklık çifti olarak yaşayacak çok şeye sahip. Halihazırda güçlü bir kablosuz kulaklık ve kulaklık serisiyle Sennheiser, Momentum True Wireless 3’ü desteklemek için çok daha fazlasını ekliyor. Momentum True Wireless 3’ü yaklaşık bir hafta boyunca test ettik ve işte düşüncelerimiz.

Bu Sennheiser Momentum True Wireless 3 incelemesi kardeş sitemizdeki ses uzmanlarından geliyor SoundGuy’lar. Çıkış yapmak onların derinlemesine almaları Sennheiser Momentum True Wireless 3’te.

Sennheiser Momentum True Wireless 3 kimler içindir?

  • Yedek parası olan insanlar Sennheiser Smart Control uygulamasındaki harika ses ve kişiselleştirmenin keyfine varacaksınız.
  • Kablosuz kulaklıkların tüm kolaylıklarını isteyen alıcılar Momentum True Wireless 3’ü beğenecek.

Sennheiser Momentum True Wireless 3’ü kullanmak nasıl bir şey?

Beton üzerinde Sennheiser momentum gerçek kablosuz 3 tomurcuk.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

Sennheiser Momentum True Wireless 3, bir güncellemedir. Momentum Gerçek Kablosuz 2. Bir USB-C bağlantı noktası (ve USB-C kablosu) ve 10 mm ila 15 mm arasında değişen dört silikon kulak ucu seti içeren tüvit bir çanta içinde gelirler. Momentum True Wireless 3 ayrıca kulakiçi kulaklıkları kulağınızda tutmaya yardımcı olan üç set silikon sabitleyiciye sahiptir. Kulak uçlarını ve dengeleyicileri değiştirmek gerçekten çok kolay ve herhangi bir güç gerektirmiyor.

Kulaklıklar ve kasa biraz tıknaz ve her şey sağlam ve sağlam geliyor. Kulakiçi kulaklıklar IPX4 su geçirmezliğe sahiptir, bu nedenle biraz ter veya su sıçramasını kaldırabilirler. Bu, egzersiz yapmak için iyi oldukları anlamına gelse de, bir koşu kadar güçlü bir şey için yeterince iyi değiller. Yaklaşık iki saat sonra, kulaklıklar biraz rahatsızlığa neden oldu, ancak yürüyüşler gibi düzenli günlük kullanım için harika olmalılar. işe gidip gelirve Çalışma Bir ofiste.

Sennheiser momentum gerçek kablosuz 3 aksesuar, kasa, kulak uçları, kanatlar ve kablo ile birlikte düzenlenmiştir.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

Kulakiçi kulaklıklar, muhafazanın düz dış tarafında dokunmatik kontrollere sahiptir ve nispeten az sorunla kontrol edilmesi kolaydır. Dokunmatik kontrollerde tekleme yaşadığım tek zaman tomurcukları çıkarıp elime aldığım zamandı; genellikle duraklatılmış sesin yeniden başlaması gibi bir şey.

Sennheiser, tomurcukları kutusundan çıkardıktan sonra 30 saniye boyunca hızlı şarj etmenizi tavsiye ettiğinden, eşleştirmenin kurulması biraz zaman alır. Firmware’i de güncellemeniz gerekebilir.

Ayrıca bakınız: Kulaklık satın alma rehberi

Sennheiser Smart Control uygulamasını indirmeli misiniz?

Sennheiser momentum gerçek kablosuz 3 ekolayzır uygulaması.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

İndirmek kesinlikle iyi bir fikirdir. Sennheiser Akıllı Kontrol uygulaması Bu tomurcuklardan tam bir deneyim yelpazesi elde etmek için. Burada önemli donanım yazılımı güncellemelerine, bağlı cihazlarınıza, üç bantlı bir ekolayzere, Ses Kontrolüne (özel EQ ön ayarlarını test etmenizi sağlar), Şeffaflık ayarlarına, Uyarlanabilir Gürültü Önleme, “Ses Bölgeleri” ve Dokunmatik Kontrollere erişebilirsiniz.

Uyarlanabilir Gürültü Engelleme, aktif gürültü engellemeyi açıp kapatan bir özelliktir ve oldukça iyi çalışan bir Rüzgar Önleme moduna sahiptir. Şeffaflık modu, çevreniz hakkında daha fazla farkındalık için çevresel sesin içeri girmesine izin verir ve Momentum True Wireless, yalnızca bunu açıp kapatmanıza değil, aynı zamanda müzikle açık olup olmayacağını ve müziği duraklattığınızda açık olup olmayacağını seçmenize izin verir. . Ayrıca, ne kadar çevresel sesin içeri girebileceğini kontrol etmenizi sağlar.

Sennheiser momentum gerçek kablosuz 3 ses bölgesi uygulaması.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

Sound Zones, eviniz veya işyeriniz gibi farklı fiziksel konumlar için ANC ve EQ ayarlarını özelleştirmenize olanak tanıyan gerçekten ilginç bir özelliktir. Konum haritanızda ayarlandığı gibi yarıçapı girdikten sonra, ayarlarınız otomatik olarak o Ses Bölgesi için kaydedilen ayara değişecektir. Bir bölgeden ayrıldığınızda ne olacağını da ayarlayabilirsiniz. Yeni bir Sound Zone’a girdiğinizde, hazırlıksız yakalanmamak için bir bildirim alırsınız. Bu ayarlara erişmek için bir Sennheiser hesabına ihtiyacınız olacak ve daha fazla veri toplama onayı.

Sennheiser Momentum True Wireless 3’ü nasıl bağlarsınız?

Kulaklarda Sennheiser momentum gerçek kablosuz 3.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

Sennheiser Momentum True Wireless 3, aptX, aptX Adaptive, AAC ve SBC Bluetooth codec bileşenleri için destekle donatılmıştır. Smart Control uygulamasının ayarlar bölümünde cihazınızın hangi codec bileşenini kullandığını görebilirsiniz. Bu codec bileşeni paketi, iOS veya Android kullanan kişiler için harikadır, çünkü bir iPhone kullanıyorsanız AAC ideal codec bileşenidir ve aptX, Android için yüksek kaliteli seçenektir.

Daha fazla oku: Bluetooth kodekleri 101

AptX üzerinden bağlantı çoğunlukla stabildir ve yaklaşık sekiz metre sonra sorunlar yaşamaya başlar. Bir metreden daha uzak olmayan birkaç bağlantı kesintisi de olabilir, bu şaşırtıcıdır.

Momentum True Wireless 3’ü eşleştirmek basit olmalıdır, çünkü her iki tomurcuğu da kasadan çıkardığınızda, yanıp sönen kırmızı ve mavi bir LED ile gösterilen otomatik olarak eşleştirme moduna girerler. Bu otomatik olarak gerçekleşmezse, tomurcukları kulaklarınıza yerleştirin ve eşleştirme modunu tetiklemek için her dokunmatik yüzeyi üç saniye basılı tutun.

Momentum True Wireless 3’ün pili ne kadar dayanır?

Bir şarj pedi üzerinde Sennheiser momentum gerçek kablosuz 3 kılıf.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

İçinde SoundGuy’lar‘standartlaştırılmış pil test yapmak, Sennheiser Momentum True Wireless 3, tek bir şarjla beş saat 33 dakika sürdü. Çanta ayrıca toplam 22 saatlik pil ömrüne sahip üç ek şarj içerir. Bu, bir çift gerçek kablosuz kulaklık için oldukça iyi. Kulaklıkları USB üzerinden veya Qi kablosuz şarj pedi ile şarj edebilirsiniz. 10 dakikalık hızlı şarj, tomurcuklara bir saatlik pil ömrü sağlar.

Sennheiser Momentum True Wireless 3 gürültü engelleme özelliği iyi mi?

Sennheiser momentum gerçek kablosuz 3 aktif gürültü önleme ve izolasyon tablosu.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

Sennheiser Momentum True Wireless 3, gürültüyü engelleme konusunda harika. Doğru boyuttaki silikon kulak uçlarıyla kulaklarınıza tam olarak oturduğunuz sürece, pasif izolasyon etkileyicidir. Bu kulaklıklar, özellikle pasif izolasyon için bir mücadele olabilen iyi miktarda düşük frekanslı gürültüyü engelleyebilir.

Sennheiser’ın Smart Control uygulamasında “Uyarlanabilir Gürültü Önleme” olarak etiketlediği aktif gürültü önleme (ANC) de harika. İşe gidip gelmeniz veya ofisinize odaklanmak istediğiniz zamanlar için fazlasıyla yeterli.

Çıkış yapmak: En iyi gürültü önleyici gerçek kablosuz kulaklıklar

Sennheiser Momentum True Wireless 3’ün sesi nasıl?

Sennheiser momentum gerçek kablosuz 3 frekans yanıt tablosu.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

Genel olarak, Momentum True Wireless 3 hoş bir frekans tepkisine sahip. Nazaran SoundGuy’ler ev eğrisi (pembe çizgi), Momentum True Wireless 3 (camgöbeği çizgi) yalnızca yüksek frekanslarda gerçekten önemli bir farka sahiptir.

Tiz aralığındaki düşük vurgu, orta ve alçaklardaki her şeyi çok iyi duyacağınız ve çok fazla tizden kulak yorgunluğu yaşamayacağınız anlamına gelir. Ancak, açmadığınızdan emin olun. ses daha yüksek tiz aralığını duymak için; Daha fazlasını istiyorsanız, ayarlamak için Smart Control uygulaması ekolayzırını kullanın. Uygulama size tam olarak hangi frekansları ayarlayabileceğinizi söylemez, ancak kulağa hoş gelene kadar tiz kaydırıcıyı kurcalayabilirsiniz.

Sennheiser Momentum True Wireless 3’ün mikrofonu nasıl?

Sennheiser momentum gerçek kablosuz 3 mikrofon frekans yanıt tablosu.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

Momentum True Wireless 3, telefon görüşmeleri için uygundur, ancak başka bir şey değil. Sesler, yüksek ve alçaklarda biraz vurgulanarak yakalanır ve arka planda gürültü varsa, alçak sesler yoğun bir şekilde filtrelenir. Sesiniz duyulabilir, ancak tuş vuruşları veya araba sesleri gibi şeyler duyulur.

Sennheiser Momentum True Wireless 3 mikrofon demosu (İdeal):

Sennheiser Momentum True Wireless 3 mikrofon demosu (Sokak):

Mikrofon size nasıl geliyor?

1 oy

Sennheiser Momentum True Wireless 3 incelemesi: Karar

Sennheiser Momentum gerçek kablosuz 3 tomurcuk durumunda bir elinde.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

Sennheiser, Momentum True Wireless 3 ile hem fiyat hem de özellikler açısından en üst seviyeyi hedefliyor. Sadece iyi ses ve ANC gibi temel özellikleri isteyen insanlar için çok pahalı olabilirler, ancak gerçek kablosuz kulaklık ararken çok az taviz vermek istiyorsanız, Momentum True Wireless 3 ile çok fazla şey yapmanız gerekmeyecek.

Bağlantı tamamen sabit olmasa da, bir üretici yazılımı güncellemesinin bu sorunu çözmesi mümkündür. Neyse ki dokunmatik kontroller, kulak içi algılama gibi iyi çalışıyor. Daha fazla kişisel veri imzalamak istemeyenler, Sound Zones özelliğini kaçıracak, bu da sizin için doğru seçim olmayabileceği anlamına geliyor. Sennheiser, daha kapsamlı bir ekolayzır uygulamak için de iyi olurdu.

Bir elinde Sennheiser momentum gerçek kablosuz 3 tomurcuk.

Sam Akıllı / Android Otoritesi

Önceki modellere kıyasla, Sennheiser Momentum True Wireless 2, birçok ortak nokta var. Ancak Momentum True Wireless 3, aptX Adaptive, daha iyi ANC ve daha iyi pil ömrü sunar, bu nedenle ikisi arasında sıkışıp kalırsanız Momentum True Wireless 3 kesinlikle daha iyi performans gösterir.

Siyah Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3'ün ürün fotoğrafı.

Sennheiser MOMENTUM Gerçek Kablosuz 3

En iyi Sennheiser Momentum True Wireless 3 alternatifleri nelerdir?

Sennheiser CX Plus TWS özellik çekimi

Sam Moore / Android Otoritesi

Sennheiser CX Plus Gerçek Kablosuz (179 dolar) harika bir ANC ve Sound Zones gibi ekstralar olmadan ses istiyorsanız iyi bir seçenektir. Momentum True Wireless 3’e benzerler ve daha düşük bir fiyata benzer bir frekans tepkisine sahipler. Ayrıca aptX ve AAC’ye sahipler, bu nedenle Bluetooth ses kalitesinden ödün vermenize gerek yok.

Premium bir seçenek arıyorsanız, Sony WF-1000XM4 (279 $) dikkate değer. Ses, kutunun dışında biraz bozuk, ancak Sony Kulaklık uygulamasındaki ekolayzırı kullanarak değiştirebilirsiniz. Harika ANC’leri var ve AAC ve LDAC kodeklerini kullanıyorlar. Kulaklıklar ayrıca yerleşik bir surround ses özelliği olarak Sony 360 Reality Audio ile birlikte gelir.

sony wf 1000xm4 inceleme glam

Chris Thomas / Android Otoritesi

Gürültü engellemeyi pek umursamıyorsanız, ancak iyi bir ses ve daha iyi bir ekolayzer istiyorsanız, şunu deneyin: Shure Aonic Ücretsiz (199 $). ShurePlus Play uygulamasında harika bir frekans tepkisi ve süper nüanslı bir ekolayzır var. ANC yerine, çok fazla gürültüyü susturmak için mükemmel izolasyona sahiptirler. Ayrıca şeffaflık moduna sahiptirler ve Momentum True Wireless 3 gibi aptX ve AAC’yi desteklerler.