samsung galaxy a53 hava durumu uygulaması

Ryan Haines / Android Otoritesi

Baş döndürücü bir dizi akıllı telefon seçeneğiyle karşılaşan tüketiciler, doğal olarak en iyi teklifi arayarak aramalarını basitleştiriyor. Karım dün Alman Samsung web sitesinde yeni bir Galaxy S21 FE 5G satın aldığında, Samsung onu tıklamaya ikna etmek için ücretsiz bir çift Galaxy Buds 2 ve bir Galaxy Fit 2 salladıktan sonra, orijinal tercihi olan Google Pixel 6’dan vazgeçmeye ikna oldu. o Satın almak buton. Harika bir 729 Euro ve satış vergisi için tüm paket.

İlişkili: Galaxy S21 FE incelemesi

Bu, o zaman Samsung satış ve pazarlama ekibi için kesinlikle bir kazanç – bir sadık müşteri kaydoldu. Ancak Apple’ın ürünleri için neden aynı şeyi yapmadığı sorusunu akla getiriyor. İnsanları iPhone almaya ikna etmek için bedava teklifler sunmak satışları artırır mı? Yoksa Apple bunun markasına zarar verdiğini düşünür mü? Her iki taraf için de yapılması gereken argümanlar var.

Samsung’un paketleri, şirketin bu kadar iyi olmasının nedenlerinden biri. Herkes bir bedavaya bayılır, özellikle bir çift kulaklık gibi havalı bir şeye.

Ücretsiz olarak paketlenmiş Galaxy Buds2 ve Galaxy Fit2 ile Galaxy S21 FE'yi gösteren samsung paket ekran görüntüsü

Samsung’un paketleri, şirketin bu kadar iyi olmasının nedenlerinden biri. Herkes bir bedavaya bayılır, özellikle bir çift kulaklık gibi havalı bir şeye. Atılan bir fitness takipçisi almak için pastanın üzerine krema. Bu tür şeyler, paranın satın alamayacağı viral sosyal medya reklamlarını başlatır. Yaşam boyu müşteri sadakatini güçlendirmenin uzun vadeli daha büyük resmine odaklanıyorsa, bunları vermek Samsung’un kar marjlarını çok fazla etkilemez. Hatta Apple kullanıcılarını, paraları karşılığında fazladan birkaç cihaz aldıklarını görebilirlerse Android’e geçmeye ikna edebilir.

Güzel bedavalar kameranın önüne geçiyor

Sorta Seafoam renkli kamera çubuğundaki Google Pixel 6 yakından

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

Karım başlangıçta Pixel 6’nın kamerasına ilgi duydu. Gerçekten de meslektaşımız Jimmy Westenberg, Pixel 6 kamerayı “çok yönlü” ve “yükseltilmiş” olarak nitelendirdi. Karım her gün bir sürü fotoğraf çekiyor, o kadar ki artık köpeğimizin sadece 3.000’den fazla fotoğrafı var. Yani kamera kesinlikle bir faktördü ve sonuç olarak Pixel’i satın almaya hazırlanıyordu. Google, onunla birlikte gitmesi için ona bir çift Piksel Tomurcuğu bile teklif etti.

Bu bedavalar, alıcıları Samsung’un ekosistemine itecek ve markanın dışından tekrar satın almayı zorlaştıracak.

Ancak Samsung bahsi yükselttiğinde ve temelde “Pixel tomurcuklarını görüyorum ve sana bir çift Galaxy Buds ve bir Fit 2 grubu yükseltiyorum” dediğinde başı döndü. Neredeyse iki şirket onun parası için rekabet ediyor gibiydi (ki olması gerektiği gibi). Çok daha iyi incelenen Galaxy Buds ve artık onu uzun zamandır vaat edilen diyet ve fitness rejimini başlatmaya motive edecek olan fitness takipçisi ⁠- onu bir kez daha Samsung’un kampına katılmaya zorladı. Aslında, onu Apple Fitness + yerine Samsung Health platformuna itecekler ve Samsung ekosisteminde her şeyin nasıl sorunsuz bir şekilde birlikte çalıştığına gözlerini açarak marka dışından satın almayı bir daha anlamsız hale getirecekler.

En iyisi nedir? Samsung Health ve Apple Health

Apple neden saldırıya geçiyor?

Bir sanat dergisindeki Apple AirPods (2. nesil), üzerinde kasası olan kapalı.

Zak Khan / Android Otoritesi

Öyleyse neden Apple aynı oyunu oynamıyor – Samsung ve Google’ın stratejisini onlara karşı çevirin ve kasada ekstra bir şeyler sunmaya başlayın? Verilmiş, 399 dolarlık ücretsiz bir Apple Watch beklemek biraz fazla, ancak bir çift eski ikinci nesil Airpod’un o parlak 799 dolarlık iPhone 13 ile gitmesine ne dersiniz? Sadece 129 dolarla, Android sahiplerini “Karanlık Taraf”a cezbedip ömür boyu Apple ekosistemine kilitlemek şirkete bu kadar zarar verir mi? Galaxy Tomurcukları biraz daha ucuza mal oluyor ve Samsung’un onları vermekte hiçbir sorunu yok gibi görünüyor.

Daha fazla oku: Apple Airpods (2. nesil) vs Airpods (3. nesil)

Apple büyük olasılıkla hiçbir şey vermek zorunda olmadığı iddiasını ortaya koyacaktır. Ürünleri her zaman talep görecek, insanlar onları her zaman tam fiyattan satın alacak ve Apple bir şeyi ücretsiz vermeyi markasını ucuzlamak olarak algılayabilir. Ama eğer Samsung bunu başarıp yeni müşteriler kazanabiliyorsa, Apple için neden farklı olsun? Samsung’un markası kasada cömert davranarak neden zarar görmüyor? Bir şey olursa, Samsung’un markası, özellikle de eşimin durumunda, güçlendi ve geliştirildi. Şimdi herkese anlaşmayı anlatıyor ve belki de konuştuğu biri de bir Samsung telefonu almaya karar verecek. O zaman Samsung için çifte kazanç.

Samsung, yeni müşterileri cezbetmek için kazanan bir formül keşfetti ve işe yarıyor gibi görünüyor.

Apple, gelenekleri için birine teşekkür etmek için ücretsiz bir hediye verirse, bunun hemen markaya zarar verdiği düşünülmek zorunda değildir. Bunun yerine, potansiyel bir ömür boyu müşteri için iyi bir tanıtım ve hoş bir hediye olarak görülebilir. Kapıyı hafifçe açarak neleri kaçırdıklarına bir göz atın. Bu onları içeri girip tüm dükkânı satın almaya ikna edebilir. Samsung gibi cömert olmayı reddetmek bazı insanlara züppe ve biraz kibirli gelebilir. Samsung, yeni müşterileri cezbetmek için kazanan bir formül keşfetti ve işe yarıyor gibi görünüyor.

Apple bir iPhone satın alarak bir bedava teklif etseydi ne olurdu?

16 oy