Samsung Galaxy S21 FE sağ arka profil

Eric Zeman / Android Otoritesi

TL; DR

  • Samsung, Galaxy S21 FE’nin daha ucuz bir versiyonunu hazırlıyor olabilir.
  • Yeni modelin, sürüm düşürme işlemcisi olan Snapdragon 720G ile birlikte gönderilmesi bekleniyor.
  • Telefonun hangi ülkelere inebileceği belli değil.

Samsung, daha düşük bir fiyat noktasına yol açabilecek önemli bir değişiklikle Galaxy S21 FE’nin yeni bir sürümünü piyasaya sürmenin eşiğinde olabilir.

Galaxy S21 FE, Samsung’un Galaxy S21’in bütçe versiyonudur. Göre galaksi kulübü (s / t SamMobile), Samsung, Snapdragon 888 veya Samsung’un kendi Exynos 2100’ü yerine Snapdragon 720G işlemciyi içeren yeni bir sürüm hazırlıyor olabilir.

İşlemci dışında, önerilen modelle ilgili her şey oldukça standart görünüyor ve mevcut S21 FE ile aynı çizgide. Kafaları karıştıran tek nokta ise yeni telefonun 5G’ye sahip olup olmadığı. Snapdragon 720G’yi kullanmak, telefonun yalnızca LTE sunacağı anlamına geliyor gibi görünüyor, ancak kaynaklar yeni modelin hala 5G içerebileceğini öne sürüyor.

Devamını oku: Samsung Galaxy S22 vs Galaxy S21 FE

Galaxy S21 FE, geleneksel olarak S21 ile aynı işlemciyi ve aynı özelliklerin çoğunu sunuyor. Saumsung, standart S21’den daha az gelişmiş bir kamera, daha az RAM, daha az pil ömrü ve daha az gelişmiş bir ekran sunarak S21 FE’yi daha düşük fiyatlandırmayı başardı.

Samsung, S21 FE’yi daha eski ve daha ucuz bir işlemciyle sunarak, telefonun maliyetini önemli ölçüde azaltabilir ve bütçe pazarını daha iyi hedefleyebilir.

Ne yazık ki, bu telefonun ne zaman piyasaya sürülebileceğini söylemek imkansız. Ayrıca, hangi ülkelere ineceği de bilinmiyor. Daha fazlası için takipte kalın.