Bir masanın üzerinde Samsung Galaxy Watch 4 ve Samsung Galaxy Watch 4 Classic.

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

TL; DR

  • Samsung, One UI Watch beta programını başlattı.
  • ABD merkezli kullanıcılar 25 Mayıs’ta erişim kazandı, ancak muhtemelen diğer ülkelere de yayılacak.
  • Normal One UI beta sürümlerinde olduğu gibi, Samsung Üyeleri uygulaması aracılığıyla kaydolmanız gerekir.

Güncellendi, 25 Mayıs 2022 (16:00 ET): Samsung, geleceğini duyurduktan sadece bir gün sonra, Galaxy Watch 4 için beta programını zaten açtı.

Samsung, programı ilk olarak 24 Mayıs 2022’de duyurdu ve 2 Haziran’dan itibaren kullanıma sunulacağını söyledi. 9to5Google raporlama ABD merkezli kullanıcıların zaten erişim için kaydolabildiklerini. Ancak, henüz yazılımı gerçekten kullanamazsınız. Yazılımın 2 Haziran’da kullanıma sunulacağını varsayıyoruz.


Orijinal makale, 24 Mayıs 2022 (09:32 ET): Uzun bir süredir Samsung, bir beta programı aracılığıyla akıllı telefonlarında yaklaşan yazılım değişikliklerine gizlice göz atıyor. Akıllı telefonunuzla kaydolursunuz ve ardından erken yazılıma erişim kazanırsınız. Ardından, neyin işe yarayıp neyin yaramadığı konusunda Samsung’a geri bildirim sağlayabilirsiniz.

Forum gönderisi, programın nasıl çalışacağını ayrıntılarıyla anlatıyor. Esasen, akıllı telefonlar için One UI betaları ile aynı kurulum. İlk olarak, telefonunuzdaki Samsung Üyeleri uygulamasından betaya kaydolun. Kabul edildikten sonra, Galaxy Watch 4 veya Galaxy Watch 4 Classic’iniz (programa erişimi olan tek giyilebilir cihazlar) beta yazılımıyla kablosuz olarak güncellenecektir. Bunu saatinize kuruyorsunuz ve ardından her şeyi normal şekilde çalıştırıyorsunuz. Herhangi bir hatayla karşılaşırsanız, Samsung’a bunları bildirebilirsiniz.

Genellikle Samsung, yazılımının en son sürümünü, en yeni donanımıyla birlikte kullanıma hazır olarak sunar. Teoride, en yeni One UI Watch, söylentilere göre Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro’ya inmeli. Yani bu beta programı, gelecek özelliklere bir göz atmanızı sağlayabilir.

One UI Watch’ın Google ve Samsung tarafından ortaklaşa yürütülen Wear OS tabanlı olduğunu unutmayın. Beta sürümünde yeni Wear OS özellikleri de olabilir. Betaya eriştiğimizde sizi haberdar edeceğiz.