Mavi arka planda Samsung Galaxy S21 FE ekran

Eric Zeman / Android Otoritesi

Samsung, premium S serisi telefonlarının FE versiyonunu 2020’de piyasaya sürme geleneğini başlattı. Dolayısıyla teknik olarak, bu sulandırılmış uygun fiyatlı amiral gemileri o kadar uzun sürmedi. Şimdiye kadar Samsung’un kararlı modelinden dört FE modeli gördük ve şu anda Samsung Galaxy S22 FE hakkında söylentiler dolaşıyor.

Galaxy S22 serisi, şu anda satın alabileceğiniz en iyi telefonlardan bazılarını içeriyor. Snapdragon 8 Gen 1 telefonların daha ucuz bir versiyonu kesinlikle orta sınıf pazarı canlandıracaktır, çünkü esas olarak Samsung’a doğru tavizleri vermek için güvenilebilir. Ancak, Samsung Galaxy S22 FE söz konusu olduğunda tüm haberler iyi haber değil. İşte telefon hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey.

Samsung Galaxy S22 FE olacak mı?

Samsung Galaxy S21 FE, sol merkezde fabrikaya karşı

Eric Zeman / Android Otoritesi

Samsung, ilk Fan Edition telefonlarını piyasaya sürdüğünde, tüm amiral gemilerinin her yıl bir FE modeli alacağını duyurdu. Resmi şirket çizgisine gelince, Galaxy S22 FE, Galaxy S22 serisini tamamlamalı ve Galaxy S23 ailesi gelene kadar bir durak noktası görevi görmelidir. Ancak, yakın tarihli bir rapordan SamMobile Samsung’un Fan Edition serisini tamamen ortadan kaldırabileceğini iddia etti. Bu, sonuçta Galaxy S22 FE’yi alamayabileceğimiz anlamına geliyor.

Bu arada, söylentiler Samsung’un Galaxy S21 FE’nin daha da uygun fiyatlı bir versiyonunu hazırladığını gösteriyor. Bunun Snapdragon 720G yonga setine sahip olması gerekiyor. Bu nedenle, tamamen yeni olmasalar bile Samsung hala FE telefonlar yapıyor gibi görünüyor.

Samsung FE telefonlarının hem lehinde hem de aleyhinde açılması gereken bir dava var. Bir yandan, Galaxy S20 FE masaya muazzam bir değer ve harika bir performans getirdi, ancak diğer yandan, S21 FE geç bir lansmana sahipti ve üstün S22 amiral gemilerine kıyasla yeterince değer sunmuyordu. Yani Samsung Galaxy S22 FE’yi iptal ederse bu o kadar da kötü bir şey olmayabilir. Öte yandan, Samsung’un amiral gemisi sınıfında daha ucuz bir telefonu mükemmel Pixel 6a rakibi olabilir. Şirketin aklında ne olduğunu bilmek için Samsung’dan resmi bir açıklama beklememiz gerekecek.

Ödeme: Samsung, Fan Edition’ı tutmalı mı yoksa çıkarmalı mı?

Samsung Galaxy S22 FE çıkış tarihi ne zaman olacak?

Samsung Galaxy S21 FE sol ön profil

Eric Zeman / Android Otoritesi

  • Samsung Galaxy S20 FE (4G ve 5G) – 23 Eylül 2020
  • Samsung Galaxy S21 FE – 3 Ocak 2022
  • Samsung Galaxy S20 FE (2022) – 5 Nisan 2022

Telefonun var olup olmadığına dair bir onay olmadığı için Galaxy S22 FE’nin çıkış tarihi hakkında herhangi bir konuşma yapılmadı. S20 FE’nin lansmanı yapılacak bir şeyse, Samsung muhtemelen Eylül ayında bir Fan Edition Galaxy S22’yi piyasaya sürebilir. Bununla birlikte, bunun olup olmadığına dair hiçbir şey yok ve artan söylentiler, Galaxy S22 FE olmayacağına işaret ediyor. Şirketin Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4’ün lansmanı için Ağustos’u ayırdığı bildiriliyor ve en son katlanabilirlerini piyasaya sürdükten sadece bir ay sonra yeni bir telefon çıkaracağından emin değiliz.

Samsung, Fan Edition hattını öldürmeli mi?

1774 oy

Samsung Galaxy S22 FE hangi özelliklere sahip olacak?

Samsung Galaxy S21 FE kayaların üzerinde sol arka profil

Eric Zeman / Android Otoritesi

Samsung Galaxy S22 FE’nin özellikleri veya teknik özellikleri hakkında güvenilir bir sızıntı yok. Muhtemelen bunun nedeni, iptaliyle ilgili söylentilerin bir süre önce dolaşmaya başlamasıdır.

Nisan ayında bir Koreli blogcu Samsung’un henüz Galaxy S22 FE’nin geliştirilmesine başlamadığı konusunda uyardı. Sızıntı yapan kişi, bilgiyi bir kaynağa bağladı ve Samsung’un birdenbire bıraktığı Note satırıyla aynı durum olduğunu söyledi.

Ayrıca okuyun: Şu anda satın alabileceğiniz en iyi Samsung telefonları

Ancak, az bilinen ve pek de güvenilir olmayan bir Çinli bahşişçi (aracılığıyla Defter kontrolü) aynı ay içinde Samsung’un Galaxy S22 FE’yi Mediatek Dimensity 9000 yongasıyla donatacağını iddia etti. İddiaya ağırlık eklemek, İş Kore Ayrıca Samsung’un Galaxy S22 FE ve Galaxy S23 için bir Mediatek işlemci kullanmayı düşündüğünü bildirdi. Samsung, premium ve FE telefonlarına Snapdragon veya Exynos yongaları takıyor, bu nedenle Mediatek’e geçiş her iki hat için de bir ilk olacak.

Aynı kaynak, yaklaşmakta olan telefonun hem Galaxy S21 FE hem de Galaxy S20 FE’nin pil boyutuyla eşleşen 4.500 mAh pile sahip olacağını söylemeye devam etti. Ancak sızıntı yapan kişi, bu özelliklerin Galaxy S22 FE’ye mi yoksa Galaxy A53 Pro adlı bir cihaza mı ait olduğundan emin değildi.

Her iki sızıntı da çok sallantılı olduğu için bolca tuz yardımı ile almanızı tavsiye ederiz.

Samsung Galaxy S22 FE fiyatı ne olacak?

Samsung Galaxy S21 FE karda

Eric Zeman / Android Otoritesi

İlk Samsung Fan Edition telefonu – Galaxy S20 FE – 699 dolardan geldi. Bu, 999 dolar ve üzeri fiyatla satılan Galaxy S20 serisini satın alarak cebini yakmak istemeyenler için tatlı bir nokta oldu.

Ardından yine 699 dolardan Galaxy S21 FE geldi. Ancak fiyatı 799 dolardan başlayan Galaxy S22 serisinden hemen önce piyasaya sürüldü. Bu çok daha üstün bir telefon için sadece 100 dolarlık bir fark.

FE hattının masaya daha fazla değer katması gerekiyor.

Dolayısıyla Samsung, 2022 (veya sonrası) için yeni bir Fan Edition telefonu piyasaya sürerse, bunu doğru fiyata yapmalıdır. S serisi amiral gemilerinin eskisinden daha ucuz olduğu göz önüne alındığında, FE hattının da buna uyması ve masaya daha fazla değer getirmesi gerekiyor.

Samsung Galaxy S22 FE’den en çok ne istiyorsunuz?

6 oy