Samsung Galaxy S21 Plus kamera

Kredi: Robert Triggs / Android Referansı

  • Samsung Mobile, 2014’ten bu yana en yüksek üç aylık karını elde etti.
  • Galaxy S21 serisi, şirketin mobil satış performansını artırdı.
  • Galaxy A serisi, tabletler ve giyilebilir cihazlar da güçlü çeyreğe katkıda bulundu.

Birkaç araştırma şirketinden alınan verilere göre, neredeyse her teknoloji şirketinin 2021’den 2020’den daha iyi bir başlangıcı olduğu görülüyor. Ancak Samsung gibi bazı şirketler salgından öncekinden daha iyi performans gösteriyor.

Samsung mobil işletmesi 2021 yılının ilk çeyreğinde 4.4 trilyon won (9 3.9 milyar) kazandı – yedi yılın en yüksek rakamı Reuters. Bu aynı zamanda önümüzdeki yıl için% 66’lık bir artış.

Samsung’a göre Yatırımcı NotlarıÖzellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da “amiral gemisi modellerinin satışlarının artması” ve “kitlesel pazar modellerinin satışlarının artması” ana etkenler olmuştur. Şirket ayrıca Galaxy S21 serisine yıldız oyuncu diyor.

Galaxy S21 serisinin en azından iyi performans göstermeyen Galaxy S20 serisine kıyasla başarısı, piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra belli oldu. Raporlara göre, Galaxy S21’in lansman sonrası dönemde Kore’deki satışları, selefinden% 30 daha yüksekti. İngiltere’de telefon serisi, şirketin satın alma öncesi rekorlarını da kırdı. Amerika Birleşik Devletleri’nin başlarında da çok popüler oldular. Lansmandan sonraki ilk ayda S20’ye kıyasla üç kat daha fazla Galaxy S21 satıldı.

Galaxy S21 serisi, S20’nin birçok yönünü iyileştirirken, düşük liste fiyatları ve salgının küresel ekonomik canlanmasının amiral gemisinin büyümesine yardımcı olması muhtemeldir.

Galaxy A serisi de çalışıyor

Amiral gemisi Samsung’un tek olumlu noktası değil. Şirket detaylarda yer almasa da, orta sınıf cihazlarının 2021 yılının ilk çeyreğinde iyi performans gösterdiğini iddia ediyor. Kuşkusuz, Afrika’daki 2020 performansının da gösterdiği gibi, orta seviye ve düşük seviye cihazlar Samsung’un zayıf noktası. Ancak şirket, 2021’in 2. çeyreğinde Galaxy A serisini daha da artırmayı bekliyor. Ayrıca, üç aylık giyilebilir cihazlarının ve tabletlerinin satışlarının da hızlanacağını tahmin ediyor.

Ancak Samsung, küresel yonga seti sıkıntısının devam ettiği konusunda uyarıyor ve ““Yeni ürünün etkilerini baltalamak” 2021’in 2. çeyreği gelirini ve gelecekteki amiral gemisinin satışlarını sarsabilir.