Mavi vazo ile Samsung Galaxy S20 Ultra

  • Galaxy S20 kullanıcıları kamera camını kırdığı için Samsung’a dava açtı.
  • Avukatlar, Samsung’un bunu bildiğini ve hiçbir şey yapmadığını iddia ediyor.
  • Başarılı olursa önemli ödemeler beklemeyin.

Galaxy S20’nizin kamera camı uyarı yapılmadan kırıldı mı? Bu durumda tazminat alabilirsin … sonunda. kullanıcılar Kayıt yaptırmış Samsung aleyhine açılan bir sınıf davası, şirketi Ultra ve FE dahil tüm Galaxy S20 modellerinde kamera camında “yaygın kusurları” gizlemekle suçladı.

Dava, Samsung’un herhangi bir uyarı veya kötüye kullanım olmaksızın kamera camı kırılan Galaxy S20 telefonlarını satarak garantisini ihlal ettiğini, dolandırıcılık yaptığını ve “çeşitli” tüketici koruma yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor. Samsung’un, çalışanları kusurun farkında olsa bile sorunu garanti kapsamında ele almayı reddettiği söyleniyor. Hagens Berman’ın avukatlarına göre, bir bakıcı büyükelçisi bir foruma bunun camın altındaki “basınç birikmesinden” kaynaklandığını söyledi.

Ayrıca bakınız: Kamera kaydı: Galaxy S21 Ultra ve iPhone 12 Pro

Müşteriler onarımlar için 400 $ ‘a kadar ödeme yapmak zorunda kaldı, sadece camı tekrar kırmak için.

Dava devam ederse ve sınıf operasyonel statüsüne ulaşırsa, avukatlar Galaxy S20 onarımlarını kurtarmak için “geri ödeme” ve “daha fazla tazminat” arayacaklar.

Samsung’a bir fikir sorduk.

Bu dava, Galaxy S20 için ödeme yapanlar için iyi bir haber olabilir. Avukatlar kazansa bile büyük miktarda veya zamanında geri ödeme almayı beklemeyin. Bir karar veya uzlaşmadan sonra genellikle uzun bir talep süresi vardır ve ödemeler genellikle avukat ücretleri ve çok sayıda davacı tarafından azaltılır. Yeni bir telefon alırken küçük bir etki bırakmak bir yana, onarımlar için ödeme yapmak için yeterli garanti almayacaksınız.