Samsung Galaxy Book Pro Shot Şampiyonu

Kredi: Eric Zeman / Android Kurumu

  • Samsung, AMOLED ekranlı ilk Windows dizüstü bilgisayarı Galaxy Book Pro ve Pro 360’ı tanıttı.
  • Her ikisi de 11. nesil Intel Core Core işlemcilerden daha ince ve daha hafiftir ve Samsung mobil cihazlarla daha entegredir.
  • Artık Pro için 999.99 $ / 10 1.099 $ ve Pro 360 için 1.199.99 $ / 1 1.199 ön sipariş verebilirsiniz.

Samsung, geçen yıldan bu yana mobil cihazlardan etkilenen dizüstü bilgisayarlarını nasıl geliştirdi? Görünüşe göre onları cebinizdeki bir Galaxy telefonu gibi daha da çok yapıyor. Şirket tanıttı Galaxy Book Pro Ve dönüştürülebilir Galaxy Book Pro 360 Mobil tasarım için daha fazla jeton ödünç alan ve Samsung ekosistemiyle daha fazla entegre olan taşınabilir cihazlar.

Galaxy Book Pro serisi, Samsung’un AMOLED ekrana sahip ilk Windows PC serisidir – önceki sistemler veya Galaxy Chromebook 2 gibi QLED yoktur. Her dizüstü bilgisayar serisindeki 13 ve 15 inç ekranlar 1080p çözünürlükle sınırlıdır. Bununla birlikte, Samsung telefonunuzda görmüş olabileceğiniz sonsuz kontrast oranına ve daha keskin renklere sahip olacaksınız. Akıllı bir renk motoru, göreve bağlı olarak canlı ve doğru görüntü profilleri arasında geçiş yapabilir, böylece yalnızca en son fotoğrafları düzenlemek için ayarları değiştirmeniz gerekmez.

Her iki Galaxy Book Pro cihazı da daha fazla telefon benzeri taşınabilirliğe sahiptir. 13 inç Galaxy Book Pro, 1,9 pound’un biraz üzerinde ve yalnızca 0,44 inç kalınlığında – bir telefonla karıştırmayacaksınız, ancak çantanıza sığmıyor gibi görünüyor. Pro 360, tabletin yaklaşık 2,3 pound performansı göz önüne alındığında beklenmedik şekilde daha ağır, ancak aynı derecede ince.

Samsung Galaxy Kitap Pro

Evet, Samsung markalı donanımınızın geri kalanı için kapsamlı destek var. Kolay Bluetooth bağlantısı, Galaxy Tomurcuklarınız için AirPod’ların kolay eşleştirilmesini vaat ediyor. Galaxy Book Pro serisi aynı zamanda Samsung’un SmartThings’i bul otomasyonu ve kayıp cihazlarınızı takip etmek için Home etiketleriyle entegre eden ilk PC paketidir. Ayrıca, Galaxy tabletinizi ikinci bir ekran olarak kullanmak için macOS Sidecar tarzı bir seçenek bekleyebilirsiniz.

İlişkili: Satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlar

Seçtiğiniz dizüstü bilgisayarların her biri yüksek hıza sahip olmalıdır. Tüm Galaxy Book Pro dizüstü bilgisayarlar, 11. Nesil çekirdek işlemcileri kullanır ve entegre Iris Xe grafik, Thunderbolt 4 bağlantı noktası (artı iki USB-C ve microSD bağlantı noktası) ve Wi-Fi 6 ile Intel Evo’nun mükemmel teknik özelliklerini karşılar. Daha hafif bir klavye,% 23 daha büyük bir dokunmatik ekran ve tasarımlara ve notlara daha hoş gelmesi gereken 2,5x kalınlığında bir S Pen dahil olmak üzere bazı tasarım ince ayarları. Sadece çarpıcı yakınlaştırma konuşmaları beklemeyin – tüm modeller 720p web kamerasıyla sıkışmış durumda.

Galaxy Book Pro 360

Samsung, Galaxy Book Pro serisi için pil ömrü talep etmedi, ancak Evo programı en az 9 saatlik çalışma süresi belirledi. Ne zaman şarj etmeniz gerekiyorsa, USB-C üzerinden 65 watt hızlı şarj desteği, nispeten hızlı bir şekilde başlamanızı sağlar.

Bu sistemler bugün ön sipariş için mevcut ve 14 Mayıs’ta satışa sunulacak. Normal Galaxy Book Pro, 13 inç model için 999.99 $ / 10 1.099 $ ve 15 inç model için 1.099.99 $ / 1 1.199 $ ‘dan başlıyor. Pro 360 Dokunmatik Giriş, 13 inçlik bir bilgisayarın fiyatını 1.199.99 / 19 1.199’a ve 15 inçlik sürüm için 1.299.99 $ / 24 1.249’a yükseltir. Yani, bunlar harika dizüstü bilgisayarlar, ancak Samsung dünyasında taşınabilirlik veya ilerleme istiyorsanız, kendilerini haklı çıkarabilirler.