Arka planda telefonlarla Pixel Stand'da Google Pixel 6

Robert Triggs / Android Otoritesi

Yeni Google Pixel 6a’nın fiyatı, birisine yeni bir akıllı telefon önermek söz konusu olduğunda beni zor durumda bırakıyor. Bir yandan 6a, sadece 449 dolara oldukça iyi görünümlü bir paket. Bu, geçen yılki Pixel 5a ile aynı fiyat, ancak artık Google’ın amiral gemilerinde bulunan Tensor işlemciye, bir ekran içi parmak izi sensörüne ve çok daha modern bir tasarıma sahip oluyorsunuz.

Ancak Google’ın son derece iyi Pixel 6’sı sadece 150 dolar daha fazla. Bu küçük bir miktar değil, ancak 150 $ size oldukça fazla ekstra donanım satın alır ve kullanıcı deneyimini gerçekten üst düzeye çıkarır. Google’ın gözü pek uygun fiyatlı amiral gemisi, en son bütçe seçeneğini yok etme riskini taşıyor.

Buna bir bak: Google Pixel 6 incelememiz

Google IO 2022 piksel 6a yeşil ön arka - Pixel 6a fiyatı

Biraz ekstra para için Pixel 6, Pixel 6a ile temel 60Hz panele kıyasla ipeksi pürüzsüz kaydırma için yükseltilmiş 90Hz yenileme hızına sahiptir. Kablosuz şarj desteği de vardır, böylece USB-C kablolarıyla uğraşmanıza gerek kalmaz. IP67 derecesi yerine bir IP68, telefonun daha önemli bir dökülmede hayatta kalmasına yardımcı olur ve Gorilla Glass Victus, cips ve çatlakları önlemek için Pixel 6a’nın modası geçmiş Gorilla Glass 3’ünden daha sağlam koruma sağlar. Küçük lüksler, gerçekten daha rafine bir orta sınıfa katkıda bulunur. tecrübe etmek.

Önümüzdeki beş yıl sürecek şekilde tasarlanmış bir satın alma için bugün 150 dolar daha nedir?

Fazladan 2GB RAM verilmesi bugün pek bir fark yaratmayacak. Bununla birlikte, önümüzdeki beş yıl içinde ortaya çıkması gereken daha zorlu uygulamalar ve oyunlar söz konusu olduğunda, Pixel 6’nın Pixel 6a’dan biraz daha iyi yaşlanmasına yardımcı olacaktır. Ve bu anahtar şey; Önümüzdeki beş yıl sürecek şekilde tasarlanmış geleceğe dönük bir satın alma için bugün 150 dolar daha ne olur?

Daha yakından bak: Google Pixel 6 ve Google Pixel 6a

Ayrıca, Pixel 6 daha iyi bir birincil kamera kurulumuna sahiptir. Pixel 6a, Google’ın Pixel 6 serisinin ilk çıkışından önce yıllarca güvendiği, denenmiş ve test edilmiş 12MP, ƒ / 1.7, 1 / 2.55-inç kuruluma bağlı kalıyor. Paket, Pixel 5 ve Pixel 5a ile yaşını gösteriyordu ve Google’ın yeni ve gösterişli yazılım numaralarına rağmen, daha büyük 50MP, ƒ / 1.85, 1 / 1.31 inç sensör kadar temiz görünen enstantaneler üretmeyecek. Pixel 6, özellikle düşük ışık koşullarında.

samsung galaxy a53 kilit ekranı - Pixel 6a fiyatı

Ryan Haines / Android Otoritesi

Ancak Pixel 6a’nın başarısını baltalamakla tehdit eden yalnızca Google’ın kendi ürünleri değil. Samsung’un Galaxy A53 5G’si de 449 dolara mal oluyor ve Google’ın en yeni giriş seviyesi telefonuna göre birkaç galibiyet alıyor.

Yeni başlayanlar için, pil bitmeden sorunsuz kaydırmanın avantajlarını sunan, 120 Hz’lik uyarlanabilir yenileme hızına sahip görkemli bir AMOLED panele sahiptir. Ayrıca, talepkar kullanıcılara ayak uydurmak için daha hızlı 25 W şarj ve daha büyük 5.000 mAh pil içerir. Daha fazla esneklik için gemide birkaç ekstra kamera var. Ancak belki de en önemlisi, dört yıllık işletim sistemi ve beş yıllık güvenlik güncellemeleriyle Google’ın güncelleme taahhüdünün önüne geçiyor. Oh, ve biterse, bu sınırlı depolamayı toplamak için bir microSD kart yuvası var. Üstüne üstlük Google.

Pixel 6’yı mı yoksa Pixel 6a’yı mı satın alacaksınız?

134 oy

Adil olmak gerekirse, Google Tensor’un dahil edilmesi Pixel 6a’yı kesinlikle piyasadaki en güçlü bütçe el cihazlarından biri yapıyor. Bu anlamda, güç merkezi Apple iPhone SE’yi (2022) andırıyor, ancak modern bir klasik oluşturmak için bir işlemciden daha fazlası gerekiyor. Neyse ki telefon aynı zamanda Google’ın en iyi çeviri, görüntüleme ve diğer makine öğrenimi teknolojilerini cihaz üzerinde ve çok uygun bir fiyata sunuyor. Pixel 6a için kesinlikle çok şey var.

bekleyemez misin? Kullanılmış Pixel telefonları satın alarak nasıl tasarruf edilir

400 dolar ya da daha az olsa, bu konuşmayı yapıyor olmazdık. Ancak şu anki haliyle, 450 dolar civarında dikkatinizi çekecek birkaç harika telefon daha var. Ayrıca, Google’ın kendi Pixel 6’sı öyle bir pazarlık ki, çok daha fazla telefon için biraz daha fazla para harcamaya ikna etmek kolaydır.