TL; DR

  • Pixel 3 cihazları için ücretsiz Google Fotoğraflar yüklemelerine izin veren avantaj bugün sona eriyor.
  • 1 Şubat 2022’den itibaren Pixel 3 telefonlarda ücretsiz, ancak düşük kalitede depolama alanı sunulacak.
  • Google Pixel 3a bu avantajı hiçbir zaman elde edemedi, dolayısıyla etkilenmedi.

Orijinal Google Pixel piyasaya sürüldüğünde, benzersiz bir avantajla geldi: fotoğraf ve videoların orijinal kalitelerinde ücretsiz Google Fotoğraflar yedekleri. Bu telefonun ömrü boyunca geçerliydi. Cihazın büyük satış noktalarından biri olan harika bir avantajdı.

Ayrıcalık sürmedi. Google Pixel 2 ile Google, programı yaklaşık üç yıl boyunca sınırsız “Orijinal Kalitede” Google Fotoğraflar yüklemesine izin verecek şekilde değiştirdi. Bundan sonra, telefon, fotoğraf ve videoların sınırsız ücretsiz depolanmasını ancak düşük kalitede alacaktı. Aynı politika Pixel 3 serisine de uygulandı ve tahmin edin ne oldu? Bugün son gün bu avantaj için (h / t 9to5Google).

Ayrıca bakınız: Alabileceğiniz en iyi kameralı telefonlar

Yarından itibaren Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL, yakalanan medyayı tam çözünürlükte ücretsiz olarak yedekleyemeyecek. İsterseniz herhangi bir sıkıştırma olmadan yine de yedekleme yapabileceksiniz, ancak bu, Fotoğraflar depolama kotanız için geçerli olacaktır. Orijinal Kalite yerine, Pixel 3 cihazları, dosyaları sıkıştıran “Depolama Tasarrufu” kalitesinde medya için ücretsiz sınırsız depolama alacak.

Başka bir deyişle, bugün Google Pixel 3’ünüzden Google Fotoğraflar’a mümkün olduğu kadar yüksek kaliteli medya aktarmanın son günü.

Google Fotoğraflar yüklemeleri: Diğer Pikseller?

Pixel 3a, Pixel 4, Pixel 5 ve diğerleri ne olacak? Bu telefonlar hiçbir zaman Orijinal Kalitede yükleme avantajına sahip olmadı, bu nedenle onlar için hiçbir şey değişmiyor. Fotoğraflar ve videolar için Depolama Tasarrufu kalitesinde ücretsiz sınırsız depolama almaya devam edecekler. Kullanıcı Orijinal Kaliteyi seçerse, kotalarına uygulanır.

Google Pixel 6 serisine gelince, bu telefonlar Depolama Tasarrufu kalitesinde ücretsiz sınırsız yedeklemeye bile sahip olmadı. Piyasadaki tüm Pixel olmayan telefonlar gibi, Pixel 6 telefonu olan kullanıcılar, medyanın kalitesinden bağımsız olarak ilk ücretsiz 15 GB’ı aşan tüm Google Fotoğraflar yüklemeleri için ödeme yapmalıdır.

Başka bir deyişle, bugün Google Pixel cihazları için bir dönemin resmi sonu. Bitene kadar eğlenceliydi.