Dizüstü bilgisayar kapağı Realme Book BBK Electronics

TL; doktor

  • Android Yetkilisi OnePlus, Oppo ve diğerlerinin ana şirketi olan BBK Electronics’in ilk dizüstü bilgisayarından benzersiz fotoğraflar.
  • Dizüstü bilgisayar 3: 2 en boy oranına sahip bir ekrana ve güçlü bir şekilde Apple MacBook’lardan ilham alan bir tasarıma sahip olacak.
  • Dizüstü bilgisayar kısa süre önce Realme’nin Hint-Avrupa CEO’su tarafından Twitter’da ateşlendi.

Android Yetkilisi Prototip Realme Book dizüstü bilgisayarın fotoğraflarını çekin. Şimdiye kadar bu dizüstü bilgisayarın bir görüntüsünü görmüş olsak da, bu fotoğraflar tasarım ve yapım açısından daha iyi bir görünüm sergiliyor. Bu tescilli dikiş, dizüstü bilgisayarın adını ve Realme tabletin adını da doğrular (daha fazla bilgi aşağıda).

Ayrıca bakınız: Dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi BBK kimdir?

BBK Electronics, OnePlus ve Oppo gibi akıllı telefon markalarının ana şirketidir. Yıllar geçtikçe, bu akıllı telefon alanında büyük bir varlık haline geldi. Realme ile biraz daha çeşitli hale geliyor. Realme’nin ev ekosistemine genişlemek için bir alt marka başlattığını gördük. Bu Realme Book dizüstü bilgisayar, çeşitlendirme yolunda bir başka adım gibi görünüyor.

Realme Book 3: 2 ekrana ve MacBook’tan ilham alan bir tasarıma sahip olacak

Realme Book BBK Electronics Dizüstü Bilgisayar 4'ü Sızdırdı

Realme, MacBook’un ilhamı konusunda çok ince değil. Realme Hindistan ve Avrupa’nın CEO’su kısa süre önce Twitter’da Realme Book ile alay etti ve ürüne kısa bir bakış attı. Dizüstü bilgisayarın bir ofis çantasından çıktığını görebilirsiniz. Office Trick, 2008’de ilk MacBook Air’in piyasaya sürülmesinden bu yana devam ediyor. Steve Jobs, fuarda benzer bir çantadan MacBook Air’i çıkardı.

Fotoğraflar alüminyum gövdeyi ve ultra ince çerçeveyi gösteriyor. Gövdenin altında da çift hoparlör ızgarası görülebiliyor, yani ekranda stereo hoparlörler yer alıyor. Bu açıkça bir Windows dizüstü bilgisayarı ve Realme’nin fiyatlandırma geçmişine bakıldığında, rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılması beklenebilir.

Buradaki büyük fark 3: 2 en boy oranı gibi görünüyor. Dar çerçevelere ek olarak, şirket muhtemelen bu en-boy oranını bu dizüstü bilgisayarın ana satış noktası olarak sunacak. USB-C şarjı Realme kitabında da bulunabilir, ancak bunun için henüz güvenilir bir onayımız yok. Özellikler, Realme tarafından yayınlanan yapılandırma türlerine göre de değişiklik gösterir.

Bonus sızıntısı: Realme Pad tabletleri

Realme Pad BBK Electronics tableti sızdırıldı

Ne yazık ki, yaklaşmakta olan Realme tabletin herhangi bir fotoğrafını almadık. Ancak yukarıdaki fotoğraf muhtemelen Realme GT 5G’nin önümüzdeki hafta küresel olarak piyasaya sürüldüğünde duyurulmasını bekleyebileceğimiz anlamına geliyor. Fotoğraftan anladığımız, sessiz kare bir tasarım, arkada bir veya iki kamera ve metal bir yapıya benziyor.

BBK Realme, Çin, diğer Güneydoğu Asya bölgeleri ve Avrupa gibi diğer pazarlar da dahil olmak üzere Hindistan’da büyük bir varlığa sahiptir. Bu dizüstü bilgisayarın veya tabletin Amerika Birleşik Devletleri kıyılarına çarpması pek olası değildir. Ancak BBK’nın ürünlerini farklı alt markalarla çoğalttığını biliyoruz. Yani, bir gün bir OnePlus dizüstü bilgisayar veya bir Vivo tablet alabiliriz.

Dizüstü bilgisayarın ve tabletin kesin çıkış tarihi henüz bilinmiyor, ancak fotoğraflar, 15 Haziran saat 13:00 UTC + 1’de yapılması planlanan Realme GT 5G’nin lansman sitesinde açıkça çekildi – bu etkinliğin gerçekleşmesini istiyorsanız Canlı izle bunu yapabilir Realme YouTube Kanalı.