Vivo Apex 2020 kamera ekranında

  • Oppo’nun, bağlantı noktası olmayan ve kablolu şarjı destekleyen düğmeleri olmayan bir prototip telefonu var.
  • Cihazın ekran altında bir selfie kamerası ve arka atıcıyı gizlemek için elektrokromik teknolojisi olduğu da rivayet ediliyor.

Weibo tipster tarafından yapılan son sızıntıya göre, Oppo kablosuz bir düğmeli telefon üzerinde çalışıyor olabilir. Dijital Sohbet İstasyonu. Bununla birlikte, yalnızca kablosuz şarj seçeneğini alan Xiaomi ve Vivo’ya benzer prototiplerin aksine, Oppo sürümünün kablolu şarjı da içerdiği söyleniyor.

Leaker, Oppo portu olmayan prototipin, telefonla tamamen entegre “özel bir tasarım” ile gizlenmiş bir USB arayüzüne sahip olduğunu iddia ediyor. Oppo’nun, gerçek bir şarj portuna ihtiyaç duymadan kablolu şarja izin veren özel bir şarj tekniği deneyimleyebileceği görülüyor. Belki de iPhone 12’nin ekranlarını şarj etmek için entegre bir mıknatıs ve şarj bobini kullanan Apple’ın MagSafe teknolojisi gibi bir şey.

Başka yerlerde, sızıntı, Oppo kablosuz telefonlarının hendekinin selfie kamerasının altında delikler ve yarıklar oluşturduğunu da gösteriyor. Arka kameranın, muhtemelen OnePlus Concept One’da gördüklerimize benzer şekilde, varlığını gizlemek için elektrokromik teknolojiyi kullandığına inanılıyor.

Fiziksel düğmeler yerine, Oppo’nun basmaya duyarlı yan düğmeler kullandığı söyleniyor.

Oppo’nun Apex serisi ile kardeş markası Vivo gibi bu asılsız örneği sergilemeyi planlayıp planlamadığını bilmiyoruz. Bu cihazın seri üretime girip girmeyeceği konusunda da bir kelime yok. Ancak bir şey açık: akıllı telefon OEM’leri ciddi bir şekilde güvenli bir gelecek düşünüyor. Henüz buna hazır olmayabiliriz ama kesinlikle ufukta.

lütfen bekleyin.. Anketi indir

Oppo kablolu şarjlı kablosuz telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yukarıdaki anketimizi yapın ve yorumlar bölümünde bize bildirin.