Arka logo Oppo Reno 10x Zoom

  • Oppo, VOOC hızlı şarj teknolojisini yeni ortaklarına lisanslar.
  • Bu ortaklar arasında Anker, FAW-Volkswagen ve NXP yarı iletkenleri bulunmaktadır.
  • Bu, VOOC teknolojisinin üçüncü taraf şarj cihazlarında, arabalarda ve diğer cihazlarda bulunabileceğini gösterir.

Oppo, VOOC flaş şarj teknolojisini teknoloji alanında daha fazla şirkete lisanslamak için yeni bir proje başlattı. Özel şarj akıllı telefonlarına yönelik desteği, akıllı telefonları ve şarj cihazlarının ötesine taşımayı hedefliyor.

Flash Girişimi olarak adlandırılan Oppo, başlangıçta Anker, FAW-Volkswagen ve NXP gibi yarı iletkenleri işe aldı. Bu, yarı iletken desteği aracılığıyla VOOC teknolojisinin taşınabilir üçüncü taraf şarj cihazlarına, arabalara ve diğer cihazlara girişini görebildiğimizi gösteriyor.

Daha fazla oku: Gerçekten hızlı bir şarj ne kadar hızlı çalışır – bilmeniz gereken her şey

Oppo, VOOC teknolojisini 2014 yılında piyasaya sürdü – 20 watt şarjın çok hızlı olduğu düşünüldüğü bir zaman. Oppo, geçen yıl 125 watt’lık şarj teknolojisini kendi tuğlasıyla gösterdi. AirVOOC ayrıca 65 watt’a kadar kablosuz şarjı destekler.

Ancak bir uyarı var – ilk tedarikin Çin ile sınırlı olması mümkündür. Oppo, VOOC çözümünün ülkedeki Volkswagen araçlarında bulunacağını söylüyor. Diğer ülkeler için ayrıntılar sağlayamadı, ancak sınırların ötesine katılma fikri uzun sürmeyecek.

Ürünlerin ilk sürümünün ne zaman başlayacağı belli değil. Oppo ayrıca bu hafta MWC Şangay’da temassız bir şarj çözümünü duyurdu, ancak girişim aracılığıyla kullanılan teknolojiye dair bir işaret yok.