Arkada OnePlus Nord dörtlü kamera modülü

Kredi: Ryan Thomas Shaw / Android Referansı

  • OnePlus Nord 2’nin yapım aşamasında olduğu söyleniyor.
  • OnePlus için ilk olan amiral gemisi MediaTek yonga setinin kullanıldığı söyleniyor.
  • Telefonun 2021 yılının 2. çeyreğinde ortaya çıkması bekleniyor.

OnePlus Nord, orta sınıf pazarına girme hırsıyla piyasaya sürüldü. O zamandan beri, hat daha da düşük fiyatlara hizmet eden iki ek model gördü. OnePlus Nord 2 şimdi öncekilerden biraz daha yüksek görünüyor.

Tarafından elde edilen bilgilere göre Android CentralOnePlus Nord 2, silikonunu önemli ölçüde geliştiriyor. OnePlus geleneksel olarak Qualcomm donanımını tercih ederken, Nord 2’nin MediaTek çipini kullanan ilk kişi olduğu bildiriliyor. İlginç bir şekilde, bu da orta sınıf bir yonga seti değil, Dimensity 1200 olacak.

Ocak 2021’de piyasaya sürülen MediaTek’in amiral gemisi Silicon, sekiz çekirdekli bir tasarım, 3GHz Cortex-A78 çekirdeği, çift çekirdekli 5G + 5G desteği ve 90Hz QHD + yenileme hızı desteği ile geldi. Snapdragon 765G, güç ve özellikler açısından orijinal Nord’dan oldukça üstün.

OnePlus Nord 2: Düşük maliyetli yeni bir amiral gemisi mi?

Elbette bu hikayenin sadece bir kısmı. Silikon güncellemeleri memnuniyetle karşılansa da, teknik özellikler hakkında henüz bir şey duymadık. Görünüşe göre OnePlus, ilk etapta olan Nord modelini yeniden yerleştirebilir. Ama ne kadar? OnePlus hedefi çok yüksekse, alt uç OnePlus 9 söylentileri ile şirket kendi dizisi için risk altında olabilir.

lütfen bekleyin.. Anketi indir

OnePlus şu anda orta menzilli arka topçular olarak Nord N10 ve Nord N100’e sahip. Bu ayın başlarında, OnePlus Nord N1 de haberi verdi ve bunun orijinal Nord için etkili bir yedek olabileceğini öne sürdü. Bu model hakkında veya orijinal adının Nord 2 olup olmadığı hakkında pek bir şey bilinmiyor.

Ancak, yakında cihaz hakkında daha fazla bilgi edinmemiz gerekiyor. Rapor, ilk OnePlus Nord 2’yi Q2 2021’de göreceğimizi belirtiyor.

MediaTek donanımlı OnePlus modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Satın alabilir misin Yukarıdaki ankette bize bildirin!