Nintendo Switch konsolunuzla oynamayı bitirdiğinizde, muhtemelen üstteki güç düğmesine dokunmanız yeterlidir. Ancak, güç düğmesine bir kez basmak, aslında cihazı tamamen kapatmaz. Cihazınızın pil sağlığının uzun ömürlü olması konusunda endişelenen biriyseniz, muhtemelen Switch’inizi nasıl kapatacağınızı bilmek isteyeceksiniz. Aynısı, yerleşik pilleri olan kontrolörler için de geçerlidir. Nintendo Switch’inizi ve denetleyicileri nasıl kapatacağınızı tartışalım.

Daha fazla oku: Nintendo Switch denetleyicileri nasıl şarj edilir

KISA CEVAP

Nintendo Switch’inizi kapatmak için, açılır bir menü görene kadar güç düğmesini basılı tutun. Seçme Güç seçenekleri > Kapamak.

Joy-Cons veya Nintendo Switch Pro Controller’ınızı kapatmak için Nintendo Switch cihazınızdan ayrılmaları ve kablosuz olarak bağlanmaları gerekir. Kontrol cihazınızın üstündeki siyah düğmeye basın ve ışıkların kapandığını görmelisiniz.


ANAHTAR BÖLÜMLER

Henüz farkında değilseniz, Switch’inizdeki güç düğmesine hızlı bir şekilde basmak yalnızca cihazı uyku moduna geçirir. Bu yüzden ekran kapalıyken güç düğmesine dokunduğunuzda Nintendo Switch çok çabuk uyanıyor.

Bu çok kullanışlı ve eski Nintendo cihazlarına kıyasla uyanma süresi açısından kesin bir yükseltme olsa da, cihazınızı tamamen kapatmanız gereken zamanlar her zaman vardır. Örneğin, microSD depolama alanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, bunu her zaman cihaz tamamen kapalıyken yapmalısınız.

Nintendo Anahtarı nasıl kapatılır

Switch’iniz yuvanın dışındayken, el modundayken güç düğmesine basın ve beş saniye basılı tutun.

bunu beş saniye basılı tutun

Curtis Joe / Android Otoritesi

Basmak A üzerinde Güç seçenekleri.

güç seçeneklerini seçin

Curtis Joe / Android Otoritesi

güç seçeneklerinden kapat'ı seçin

Curtis Joe / Android Otoritesi

Nintendo Switch denetleyicisi nasıl kapatılır

İki tür resmi lisanslı Nintendo denetleyicisi vardır: sevinç-eksileri ve Profesyonel Denetleyici.

sevinç-eksileri

Joy-Cons’u kapatmak için gerçekten hiçbir şey yapmanız gerekmez. Cihaz kapalıysa kısa bir süre sonra kapanırlar.

Ancak bunları konsoldan bağımsız olarak kullanıyorsanız Joy-Con’u kapatmak için yandaki dairesel siyah düğmeye basmanız gerekir.

nintendo switch joy con üzerindeki güç düğmesi nerede

Curtis Joe / Android Otoritesi

Nintendo Switch Pro Denetleyici

Pro Denetleyiciniz Anahtarınıza bağlıysa, denetleyicinin üstündeki siyah düğmeye basarak her zaman kapatabilir ve bağlantısını kesebilirsiniz. USB-C bağlantı noktasının yanında bulunur.

nintendo switch pro denetleyicisindeki güç düğmesi nerede

Curtis Joe / Android Otoritesi

Switch’inizi her zaman tamamen kapatmanız gerekmez. Ancak, cihaz pil sağlığını korumak ve daha uzun pil ömrü sağlamak için cihazlarınızı tamamen kapatmak her zaman iyi bir uygulamadır.