Arka planda bir yığın kitapla William Dalrimple'ın en son patronunu gösteren Amazon Kindle Oasis profil fotoğrafı.

Dhruv Bhutani / Android Otoritesi

Hayatımın çoğunda hevesli bir şarkıcı oldum. Ben büyürken, Derek Pete ya da Ishaq Asimov’un macerası olmadan beni bulmak için nadiren bir an vardı. Herhangi bir okuyucuya sorun ve onun kağıt kokusuna, iyi bir kitabın çatlamış sırtına ve kitaplarda geçirilen yazlara yönelik kolektif nostalji hakkında lirik şiirlerini duyacaksınız. Ancak, dijital bir yerli olarak teknolojiden etkileniyorum. Özellikle tek taraflı kolaylık ve kullanışlılık dönemine yerleştirilmiş bir teknolojidir. Bu yüzden 2006’da Amazon Kindle piyasaya çıktığında merakım arttı ve kendim bir tane yapmak zorunda kaldım.

Daha fazla oku: En iyi e-kitap okuyucuları için rehberiniz – Kindle, Kobo ve daha fazlası.

Kindle’ın bir iş veya eğlence gezisinde düzenli bir yol arkadaşı olması uzun sürmedi. Tek bir hafif cihazda birkaç yüz kitap taşıma yeteneği? Fiziksel kitaplarımdan vazgeçmeye tam olarak hazır olmadığımda beni bunun için kaydettirin, ancak bu 2010 Kindle klavyesiyle değişti. E-kitap okuyucu, benim için çok önemli olan bir özelliği korurken, küçültülmüş boyutları olan geliştirilmiş bir ekranla evlendi: sayfa döndürme düğmeleri. Aslında Kindle Oasis olduğu sürece, sonunda Kindle klavyemi düşürdüm.

O zamandan beri, Kindle Paperwhite dahil olmak üzere neredeyse tüm Kindle modellerini kullandım, ancak yine de Oasis’e geri dönüyorum. Niye ya? Birden fazla nedeni var

Fiziksel kontroller tüm farkı yaratır

Sayfa döndürme düğmeleriyle Amazon Kindle Oasis

Bu, üzerinde öleceğim bir tepe, ancak Kindle döndürme düğmeleri, tamamen daldırıldığında yapma veya kırma özelliğidir. Evet, dokunmatik ekranlar harikadır, ancak bir sonraki ekrana geçmek için parmağınızı kaldırıp ekrana dokunmanız gereken ekstra sürtünme, okumanın önünde küçük ama önemli bir engeldir.

Yükseltilmiş Kindle Paperwhite, uygun bir fiyata bir dizi yüksek teknoloji özelliği ile evlenir.

Son birkaç haftadır yeni Kindle Paperwhite’a alışmaya çalışıyorum. Meslektaşım Rita kısa süre önce bir e-okuyucuyu inceledi ve tüm standartlara göre bunun Kindle markası için büyük bir adım olduğuna yemin etti. Aslında, size Amazon’un en iyi tekliflerinin neredeyse tüm özelliklerini sunar ve bunları USB-C şarjı ve hatta kablosuz şarj (Signature sürümü için) ile entegre eder. Yine de çoğu gün kendimi Paperwhite’ı reddederken ve onun yerine güvenilir Kindle Vahama taşınırken buluyorum.

Daha küçük fiziksel boyutlar ve Paperwhite dokunmatik ekran daha iyi taşınabilirlik sağlarken, mutlaka daha iyi bir okuma deneyimi anlamına gelmez. Aynı parmak veya başparmağı kaldırma eylemi, boğulurken küçük ama önemli bir dikkat dağınıklığıdır. Oasis genellikle kendi ofset butonunu ekleyerek bunu engeller. Genelde baş parmağımı Vaha’nın kenarına koyarım ve çevirmeye hazır olduğumda aşağı vururum. Basit, rahat, tamamen sarmalayıcı.

Fiziksel düğmeler ayrıca yanlışlıkla dokunmaları önlemenin harika bir yoludur. Paperwhite kullanırken ekran kontrollerine dokunurken, bu Kindles kullanıcılarının yalnızca dokunduğunu duyduğum bir şikayet. En yeni Paperwhite’daki daha dar kenar boşlukları, başparmağınızı park etmek için daha az alan sağlar ve istenmeyen dokunma olasılığını artırır. Akılda kalıcı bir paragrafı rastgele çevirmekten daha sinir bozucu bir şey olmadığını doğrulayabilirim ve bu, Oasis’te kalmam için bir neden daha.

Bunlar önemli olan küçük şeyler

Kindle Paperwhite 2021 Kindle hakkında notlar alın

Dhruv Bhutani / Android Otoritesi

Beni Oasis’e dahil eden sadece sayfa döndürme düğmeleri değil. Kindle Oasis en boy oranı, Amazon e-okuyucuları arasında benzersizdir. Premium e-okuyucu, daha uzun Paperwhite ekranı daha geniş bir ekran ve daha fazla tutuş sağlayan eğimli bir arka kısım ile değiştirir.

Oasis’i ilk kullanmaya başladığımda, asimetrik bir sırt olduğundan şüpheliydim. Ancak birkaç gün içinde pratikte göründüğünden çok daha ergonomik olduğunu fark ettim. Maraton okuma seansları sırasında garip açılarda yükseltmek şaşırtıcı derecede kolaydır ve daha geleneksel e-okuyucu seçeneklerinden bir adım daha önemlidir.

Amazon Kindle Oasis el okumasında

Asimetrik sırt ile birlikte, fiziksel sayfa döndürme düğmeleri Kindle’ı neyle ilgili olduğuna – okumaya ayırarak okuma deneyimini geliştirir. Ekstra LED’ler gibi özellikler, Oasis’e arka ışık üzerinde daha fazla kontrol sağlarken, cam ve metal tasarım da üstündür. Otomatik döndürme ekranı gibi çiçek açma özelliği, nerede tutarsanız tutun cihazı kullanmayı kolaylaştırır.

Objektif olarak, yeni Paperwhite Kindle Oasis’in çok ilerisinde. USB-C, kablosuz şarj ve geniş bir ekran eklendi. Daha da önemlisi, Kindle Oasis’e kıyasla çok daha düşük fiyat etiketi, yeni bütçe alıcılar veya okuyucular için muazzam bir değere sahiptir.

Okumak tamamen deneyimle ilgilidir ve Kindle Oasis, ayrıcalıklı konumu incelikli gelişmeyle haklı çıkarır.

Bununla birlikte, okuma zevki nadiren nesnellik tarafından gölgede bırakılır. İlk başta, güncellenmiş Paperwhite’ın Kindle Oasis için ölüm çanını çalacağını düşünsem de, bunun yanlış olduğu ortaya çıktığı için neredeyse memnunum. 279 dolardan başlayan fiyatlarla, bir e-okuyucu kesinlikle uygun fiyatlı değildir, ancak tıpkı akıllı telefon endüstrisinde olduğu gibi, inanmak için en iyi ekstraları deneyimlemeniz gerekir.

Daha fazla oku: Amazon’un Kindle e-okuyucularına eklemesini istediğimiz 6 özellik

Kitap okurken sayfaya dokunmanın sihirli bir yanı var ve Oasis onu çok güzel resmediyor. Ergonomi ve hatta arkadan aydınlatma, ayarlar ne olursa olsun tutarlı bir okuma deneyimi sağlar.

Kusura bakmayın, küçük kütüphaneyi hala seviyorum ama birkaç yüz kitabın küratörlüğünü yapıyorum ama Kindle Oasis bana aynı zevki çok daha modern ambalajlarda veriyor. Çoğu kullanıcı için Kindle Paperwhite daha iyi bir satın alma olabilir, ancak bir güne kadar Amazon, Oasis’i yükseltmez veya Amazon Kindle Favoriler listemizdeki bazı istekleri kontrol etmez, ona güveneceğime ikna oldum. eski şarkıcı

Amazon Kindle Oasis el okumasında

Kindle Oasis

Amazon Kindle Oasis, ödün vermeyen güçlü bir e-okuyucudur. Hızlı, parlak, dayanıklı ve suya dayanıklı. Aynı zamanda pahalı, ama en iyisine sahipsin.