LG Katlanabilir Telefon CES 2021

  • Kore’ye göre, LG’nin devreden telefon projesi durduruldu.
  • Rapor, şirketin monitör tedarikçisine ekran monitörünü geliştirmeyi bırakmasını söylediğini gösteriyor.
  • LG raporu yalanladı.

Güncellenme tarihi: 23 Şubat 2021 (12:43 AM ET): LG, resmi bir açıklama yaptı Sınır Aşağıdaki raporu, şarj edilebilir telefonunu başlatma planlarını durdurduğunu reddedin.

Bir LG sözcüsü dergiye verdiği demeçte, “Gelecekteki mobil ürünlerle ilgili herhangi bir kararın kesinleştiğini kesinlikle reddedebilirim” dedi.

Bu açıklama kesin olmasa da 2021’de LG taşınabilir cep telefonları için hala umut var gibi görünüyor. Bekleyelim ve ne olacağını görelim.


Ana madde: 22 Şubat 2021 (04:02 AM ET): Bu yılın başlarında LG, telefonlarının beklentileri konusunda yükselişe geçti, ancak ilk kez resmi hale gelmesi pek olası görünmüyor. Yonhap Haberleri Şimdi, şirketin BOE ekran üreticilerine ve diğer tedarikçilere taşınabilir telefon geliştirmeyi askıya almalarını söylediği bildirildi. Bu, şarj edilebilir cep telefonunu daha fazla şüpheye düşürür.

En son rapor ayrıca, LG’nin cihazı başlatmak için belirli bir planı olmadığı yönündeki önerilerden sonra geliyor. LG’nin tüm cep telefonu segmentini indiriyor olabileceğine dair söylentiler de var.

Başlangıçta LG Rowling telefonun Mart 2021’de satışa sunulacağı söylendi. Bu telefon, yeni faturalı akıllı telefonlardan oluşan LG Explorer projesinin bir parçasıdır. Proje aynı zamanda eski ve cesur LG’nin piyasaya geri getirmek için sunduğu bir cihaz olan LG Wing’i de içeriyor.

Tuhaf kanadın aksine dönen telefon konsepti, kullanıcılara daha büyük ekranlar sağlamak için pratik bir çözüm gibi görünüyor. Bu tasarım, daha az dezavantajla katlanabilir bir ekranın tüm avantajlarına sahip gibi görünüyor.

CES 2021’de gösterildiği gibi, dönen telefon standart şekli içinde geleneksel bir cihazın şekli ve boyutundadır. Bununla birlikte, kullanıcının daha fazla ekrana ihtiyacı varsa, ekran, tablet boyutuyla ilgili bir şekil faktörüne kayacaktır. Bu, ekranın kendisinde hoş olmayan bir kırışma olmazken cihazın nispeten ince bir çerçeveyi koruyabileceği anlamına gelir.

LG, roll-up telefonunu pazarlamazsa, bunun nedeni korkaklık değildir. LG Wing, şu anda mevcut olan diğer cihazlardan farklıdır ve kesinlikle görünür bir telefondan daha tehlikelidir. Özellikle, Oppo ve Samsung Display, form faktörü değerini gösteren erişilebilir telefonlar üzerinde çalışıyor.

LG için mobil projesini terk etmek mali bir karar olabilir, ancak LG için büyük bir başarı olabilir.