Samsung Galaxy S21 Ultra ve Apple iPhone 11 2

Kredi: Adam Molina / Android referansı

  • Bir ankete göre, Apple iPhone Amerikalı gençler arasında her zamankinden daha popüler.
  • Her 10 Amerikalı gençten yalnızca biri Android veya iPhone yedek telefon kullanıyor.
  • Bu, gelecekteki alıcıları çekmeye çalışan Android OEM’leri için kötü bir haber.

Bir yatırım firmasına göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her 10 gençten yaklaşık 9’u iPhone kullanıyor. Piper Sandler (Saat / saat ben daha çok)

Bu, 47 eyalette ortalama yaşı 16’nın biraz üzerinde olan 7.000 genci araştıran Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan altı aylık bir anketten. Bu gençlerin% 88’i bir iPhone’a sahip olduklarını söylerken, gençlerin% 90’ı bir sonraki akıllı telefonlarının bir iPhone olacağına inanıyor. Her iki rakam da her zaman zirveye ulaştı.

Apple’ın gençler arasındaki popülaritesi şaşırtıcı değil. Önceki bir rapora göre, 2020’de Kuzey Amerika’da satılan her iki telefondan biri iPhone’du. Mart ayında yapılan bir ankete göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde Apple ürünlerine olan bağlılık da zirveye ulaşırken, Android OEM’leri düşmeye devam etti. Genel olarak, Apple’ın yalnızca bir 2020 katili vardı.

Piper Sandler anketi, Apple’ın diğer kategorilerdeki gücünü de vurguladı. Apple Pay, ankete katılan gençler arasında yalnızca nakit olarak alınabilen en iyi dijital ödeme yöntemidir.

Devamını oku: Apple bu yıl onu öldürdü ve Android’in kolundan ateş etmesi gerekiyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde böylesi bir hakimiyetle, bir Android OEM’in Apple akıllı telefonların hakimiyetini kırması pek olası görünmüyor. Bir Android telefon kullanmak, iPhone’u seven arkadaşlar arasında yeşil balon ayrımcılığı da dahil olmak üzere sorunları da beraberinde getiriyor. Ancak bu veriler yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcuttur. Samsung ve Huawei gibiler hala dünyanın diğer bölgelerine hakim. Ancak Apple’ın siparişlerinin ana alanında devam etmesi çok uzun sürmedi.