Instagram hazır görsel 11

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL; DR

  • Instagram, ABD’deki kullanıcılarının yaşını doğrulamanın yeni yollarını test ediyor.
  • Bunlardan biri, gönderilen bir video özçekimini taramak için üçüncü taraf bir şirketin teknolojisini kullanıyor.
  • AI teknolojisi, özçekimdeki kişinin yaş doğrulaması için kaç yaşında olduğunu tahmin ediyor.

Resmi olarak Instagram, yalnızca 13 yaşında veya daha büyük olan kullanıcıların sosyal ağ hizmetine kaydolmasına izin verir. Ancak, bu kuralı kullanıcıları arasında uygulamak için fazla bir şey yapmadı. Bu nihayet değişiyor. konulu bir makaleye göre SınırInstagram, kullanıcıların yalnızca yüzlerini kullanarak doğrulanmaları için bir yol test ediyor.

Devamını oku: Instagram çalışmıyor mu? Düzeltmek için bu yöntemleri deneyin.

Yöntem, Yoti adlı üçüncü taraf bir şirketin teknolojisini kullanmaya dayanmaktadır. Bir kişinin yaşını yüzlerinden tahmin etmek için AI teknolojisini ve makine öğrenimini kullanır. Instagram gerçekten 13 yaşında veya daha yaşlı olup olmadığınızı kontrol etmek isterse, Yoti’ye bir video özçekim göndermeniz istenebilir. Daha sonra, o videodaki kişinin kaç yaşında olduğunu tahmin etmek için teknolojisini kullanır. Teknolojiyi bile deneyebilirsiniz Yoti’nin web sitesinde. Şirket, bu demo için kendisine gönderdiğiniz hiçbir veriyi saklamadığını söylüyor.

Bu teknoloji mükemmel değil; makale, 24 yaş ve altındaki kişilerin 2,5 yıla kadar geri kalan yaş tahminlerine sahip olabileceğini söylüyor. Ayrıca kadın yüzleri veya daha koyu tenli yüzler için de doğru değildir. Ancak, mevcut onur sistemine kıyasla gelecekteki bir Instagram kullanıcısını doğrulamanın kesinlikle daha iyi bir yolu.

ABD’deki kullanıcılar, Instagram için yaşlarını doğrulamak için desteklenen kimlik kartlarının resimlerini de gönderebilir. Şirket ayrıca sosyal kupon adı verilen başka bir yöntem kullanıyor. Bu, bir kullanıcının takipçisi olan 18 yaşında veya daha büyük üç kişiyi içerir. Üç gün içinde Instagram’dan bir talep alırlarsa o kullanıcının yaşını onaylamaları gerekiyor.

Instagram ayrıca, 20 yaşında olduğunu iddia eden bir kişinin 16. doğum gününü kutlamakla ilgili gönderiler yayınlaması gibi, ek doğrulama için kabul edildikten sonra kullanıcı gönderilerini de kontrol ediyor. Hatta Instagram’da bir sürü yetişkinin gençmiş gibi yazdığını görmemize rağmen, bir kişinin bir genç mi yoksa bir yetişkin mi yazdığını görmek için yazılan gönderilere dayanan bir yöntemi test ediyor.