Netflix'te ne izlenir?

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

Netflix geçen hafta, hesaplarını evlerinin dışındaki kişilerle paylaşan kullanıcılardan ücret almanın bir yolunu denediğini duyurdu. Akış platformu, şifrelerini paylaşanlardan ekstra para kazanmak istiyor ve bunun nedeni, hesap paylaşımının şirketin yeni projelere yatırım yapma yeteneğini etkilemesi. Netflix’in bunu fark etmesinin ve hesap paylaşımını ücretli hale getirmesinin neden bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyoruz. İnsanlar, hizmetin başlangıcından bu yana Netflix şifrelerini aile üyeleri ve arkadaşlarıyla paylaşıyor. Ne yazık ki, o günler, belirli ülkelerde ücretli hesap paylaşımı özelliğinin test yatağına girmesiyle sona erebilir.

Bu yüzden okuyucularımıza Netflix’in planı hakkında ne düşündüklerini sorduk. Anketimizde nasıl oy kullandıkları aşağıda açıklanmıştır.

Netflix’in parola paylaşımı için ekstra ücret alması sorun değil mi?

Sonuçlar

Ücretli Netflix hesap paylaşımı hakkındaki anketimizin sonuçları tamamen tek taraflıdır. 2.700’den fazla seçmenin %87’si, Netflix’in hesap ve şifre paylaşımı için daha fazla ücret alması fikrine kesinlikle karşı olduklarını söyledi. Bu arada, ankete katılanların küçük bir yüzdesi (%13), hesaplarını evlerinin dışındaki kişilerle paylaştığı için Netflix’e biraz daha fazla ödemede sorun olmadığını söyledi.

Ne söylemek zorundaydın

Joshua Fraim: Yani aile hesabı sadece aynı evde yaşayan kişiler için geçerlidir. Bok boku.

aziz dövüşçü: Seyahat ederken veya spor salonunda, bir arkadaşımın evinde tatildeyken vb. Netflix kullanan aile üyelerimden herhangi biri için ekstra ücret ödemem gerekirse Netflix’i bırakırım. Değer zaten orada değil ve fiyatlar yükselmeye devam ediyor.

Marshall: Netflix, aile üyelerimin parasını ödediğim hizmeti nerede ve nasıl kullanmayı tercih ettiklerine bağlı olarak hesabımı denetlemeye başlarsa, bu hoşçakaldır.

Kelly Jo Anderson: Netflix çok uzun zaman önce fiyatlarını artırdı. Bu artış, şu anda tartışmakta oldukları 2 veya 3 doları fazlasıyla karşılamalıdır; daha fazla artışa ihtiyaç duymazlar. Ortak velayet sahibi olduğumuz çocuklarımızın masraflarını başka bir ebeveynle paylaşan bizler ne olacak? Ya üniversiteye giden çocukları olan bizler? Ya da engelli çocuklara, yaşlı ebeveynlere ve mücadele eden ancak bağımsız yaşamaya kararlı olan diğer aile üyelerine bakmak ve sağlamak için yardım edenler? Netflix, bu yola girmeye karar verirse, elde edeceği gelirden çok daha fazlasını ve zaten kusurlu olan itibarına vereceği zararı kaybedecektir.

JWB: Netflix’in fiyatlarını arttırdığı ve insanların fiyatları düşürdüğü bana göre oldukça açık, bu yüzden şimdi Netflix farklı bir bahaneyle burada fiyatları tekrar artırıyor çünkü zaten bariz olanı sadece kâr kaybını telafi etmek için kullandılar. IME Netflix’in her halükarda oyununu geliştirmesi ve kendilerini izlemesi gerekiyor, orada olmasını beklediğim ve olmamasını beklediğim pek çok şey, çok fazla utangaç film ve dizi… bence bu konuda arkalarını kollamaları gerekiyor! Kötü seçim Netflix, kendi balonunu patlattın! İnsanlar gidecek ve arkalarına bakmayacaklar!

Michelle Howell: Bunun lehinde veya aleyhinde olmak, bir şifrenin paylaşıldığını nasıl belirlemeyi planladıklarına bağlıdır.
Örneğin, bir evde internet hesabımız yok ve Netflix izlemek istediğimizde cep telefonlarımızı Hotspot olarak kullanıyoruz.
Dolayısıyla, bunu IP adresine göre belirlemeyi planlıyorlarsa, o zaman kimin telefonunun kullanıldığına bağlı olarak hesabımıza potansiyel olarak 6 ek ücret alacağız, bu kesinlikle gülünç. Ancak, insanlar sadece tehlikeli olmaya çalışıyor ve diğer insanlara şifrelerini veriyorsa, evet, ek ücretler olmalıdır. İnsanların ayda 3 dolar bile ödeyemeyecek kadar alçak olması ve arkadaşlarının şifresini kullanarak hiçbir şey ödemekten kaçınmaya çalışması çok yanlış. Ancak yine ilk noktama dönüyorum… Bir şifrenin paylaşıldığını nasıl tespit edecekler? Şahsen bunu IP adresi ile yapacaklarını ve bizimki gibi birçok aile, sadece evde kullanmamıza ve şifreyi hiç paylaşmamamıza rağmen yanlış bir şekilde cezalandırılacağını ve fazladan ücretlendirileceğini tahmin ediyorum.

Yeşil Teröristleri Durdur: Hesap paylaşımına daha az önem veremezdim. Ancak, seyahat ederken veya kız arkadaşımın evinde Netflix kullandığımda aniden şikayet etmeye başlarlarsa, izlemem için “alternatif kaynaklar” kullanma eşiğinin önemli ölçüde düşeceğini söyleyelim.