Nintendo Switch, sizin ve diğer pek çok kişinin kablosuz kullanarak birlikte oyun oynamanıza olanak tanır. Joy-Con kontrolörleri ve Nintendo Switch Pro Kontrolörleri. Bununla birlikte, önceki birçok Nintendo cihazının aksine, kontrolörler değiştirilebilir pillerle çalıştırılmaz. Bu nedenle, optimum oyun deneyiminin keyfini çıkarmak için Nintendo Switch denetleyicinizi nasıl şarj edeceğinizi bilmeniz gerekir.

Daha fazla oku: Nintendo Switch’te oyunlar nasıl indirilir

KISA CEVAP

Nintendo Switch kontrol cihazlarını şarj etmek için Nintendo Switch yuvanızın duvara ve TV’ye takılı olduğundan emin olun. Nintendo Switch’inizi yerleştirin, ardından Joy-Cons’larınızı Switch’e bağlayarak şarj etmeye başlayın. Bir Nintendo Switch Pro Denetleyiciniz varsa, şarj etmeye başlamak için onu USB-A – USB-C kablosuyla yuvaya bağlayın.


ANAHTAR BÖLÜMLER

Nintendo Switch Joy-Con kontrolörleri nasıl şarj edilir

Nintendo Switch konsolunuzu şarj etmeye başlayın. Bunu yapmak için Switch’inizi yerleştirebilir veya bir USB-C duvar şarj cihazını takabilirsiniz.

anahtarınızı yerleştirin

Curtis Joe / Android Otoritesi

Nintendo Switch’iniz USB-C üzerinden şarj etmek için duvara takılı veya takılıyken, şarj etmek istediğiniz Joy-Cons’ları alın ve cihaza bağlayın. Bunu, onları üstten kaydırarak yaparsınız.

joycon'ları üzerine yapıştır

Curtis Joe / Android Otoritesi

Joy-Cons’unuzu prize takılıyken Nintendo Switch’inize bağladığınızda Joy-Cons şarj olmaya başlayacaktır.

joycon'lara bağlı anahtar

Curtis Joe / Android Otoritesi

Nintendo Switch Pro Denetleyici nasıl şarj edilir

Resmi Nintendo Switch Pro Controller, konsolunuz için kablosuz bir aksesuardır. USB-C üzerinden şarj olur; Ancak, onu bağlamak ve Nintendo Switch cihazınızı kullanarak şarj etmek istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Nintendo Switch’inizi yuvaya kaydırın. Bağlantı istasyonunun etkin olması gerektiğini, yani duvara ve HDMI aracılığıyla televizyonunuza takılı olması gerektiğini unutmayın.

anahtarınızı nintendo yerleştirin

Curtis Joe / Android Otoritesi

Nintendo Switch Pro Denetleyiciniz kutuda özel bir USB-C kablosuyla birlikte gelir.; ancak herhangi bir USB-A – USB-C kablosunu kullanabilirsiniz. USB-A ucunu Nintendo Switch’in sol tarafındaki yuvalardan birine takın.

usb c kablosunu anahtar yuvanıza takın

Curtis Joe / Android Otoritesi

USB-C kablosunun diğer ucunu Nintendo Switch Pro Denetleyicinizin üstüne takın.

denetleyicinin üst kısmına takın

Curtis Joe / Android Otoritesi

Kontrolör şarj olmaya başladığında, Nintendo Switch Pro Kontrolörünüzün üzerinde USB-C bağlantı noktasının yanında küçük bir turuncu ışık belirdiğini göreceksiniz. Denetleyicinin bağlı ve şarj olduğunu bu şekilde söylersiniz.

Switch pro denetleyici şarjının üst kısmı

Curtis Joe / Android Otoritesi

Nintendo Switch denetleyicilerinde pil ömrü nasıl kontrol edilir

Joy-Cons ve Nintendo Switch Pro Controller’ınızı dock’unuza bağladınız ve şarj olduklarını biliyorsunuz. Harika! Ama ne zaman olduklarını nereden biliyorsun tamamlamak Doluyor?

Nintendo Switch denetleyicilerinizin pil durumunu kontrol etmek için, A üzerinde Kontrolörler Nintendo Switch ana ekranındaki düğme. Bu düğme, eğik bir Joy-Con’a benziyor.

denetleyiciler düğmesini arayın

Curtis Joe / Android Otoritesi

Bağladığınız denetleyiciler soldaki bir şemada görünecektir. Pil seviyeleri resimlerinin altında görünecektir.

joycon'lar şarj oluyor

Curtis Joe / Android Otoritesi

Switch’inize bağlı Joy-Cons’ların şarj olması genellikle yaklaşık 3,5 saat sürer.

Switch’inize bağlı olan Nintendo Switch Pro Controller’ın şarj olması genellikle yaklaşık 6 saat sürer.