Son birkaç yılda, çoğumuz COVID-19 pandemisinin karantina düzenlemeleri nedeniyle çalışma şeklimize ve çalıştığımız yere uyum sağlamak zorunda kaldık. Zoom gibi video konferans hizmetleri sayesinde iş arkadaşlarımızla bağlantıda kalabildik ve şirketler uzaktan çalışma pozisyonları sunma konusunda kendilerine daha fazla güven duymaya başladılar. Nerede olurlarsa olsunlar başkalarıyla işbirliği yapabilmeniz için bir Zoom toplantısının nasıl oluşturulacağı ve ev sahipliği yapacağı aşağıda açıklanmıştır.

Daha fazla oku: Yakınlaştırma Toplantıları: Bilmeniz gereken 10 ipucu ve püf noktası

HIZLI CEVAP

Bir Zoom toplantısı oluşturmak ve ev sahipliği yapmak için Zoom hesabınızda oturum açın ve Yeni Toplantı.


CİHAZINIZA ATLAYIN

Yakınlaştırma web portalı

Web tarayıcınızla oturum açarak bir Zoom toplantısı düzenleyebilirsiniz. Yakınlaştırma web portalı. Giriş yaptıktan sonra, tıklayın Ev sahibi sağ üst köşede tıklayın ve tercih ettiğiniz seçeneği belirleyin: Video Açık, Video Kapalı veya Yalnızca Ekranı Paylaş.

yakınlaştırma ana bilgisayarı

Adam Birney / Android Otoritesi

Bir sonraki sayfada, tıklayın Lansman Toplantısı. Bu, masaüstü uygulamasında Yakınlaştırma toplantınızı başlatır. Uygulamayı yüklemediyseniz, tıklayın Şimdi İndirin Yakınlaştırma İstemcisini almak için. Adım adım talimatlar için kılavuzumuza bakın.

lansman toplantısı

Adam Birney / Android Otoritesi

Başlangıç ​​olarak, bir sonraki bölümde öğreneceğimiz, masaüstü uygulamasından bir Yakınlaştırma toplantısı başlatarak kendinize birkaç tıklama kaydedebilirsiniz.

Yakınlaştırma masaüstü uygulaması

Bilgisayarınızda masaüstü uygulamasını açın ve Zoom hesabınızda oturum açın. Bundan sonra, tıklayın Başlangıç Yeni bir toplantıya ev sahipliği yapmak için ana sayfada.

Başlat

Adam Birney / Android Otoritesi

Zoom toplantınız oluşturulduktan sonra başkalarını katılmaya davet edebilirsiniz. Alttan Katılımcılar’a ve ardından sol taraftaki Davet Et’e tıklayın.

katılımcıları davet et

Adam Birney / Android Otoritesi

Yakınlaştırma mobil uygulaması

aracılığıyla bir Yakınlaştırma toplantısı ayarlama mobil uygulama bir dokunuş kadar kolaydır. Uygulamayı telefonunuzda başlatın ve Zoom hesabınızda oturum açın. Ardından, turuncuya dokunun Yeni Toplantı ana sayfadaki düğme.

yeni toplantı yakınlaştırma

Adam Birney / Android Otoritesi

Bundan sonra isteyip istemediğinizi seçersiniz. Video Açık veya Kişisel Toplantı Kimliğinizi kullanıp kullanmayacağınızı. Hazır olduğunuzda, öğesine dokunun. Toplantıyı Başlat.

mobil Zoom ile toplantıya başla

Adam Birney / Android Otoritesi

Pro hesabındaki Temel veya Lisanslı bir kullanıcı, aynı anda bir toplantı düzenlemekle sınırlıdır. Ancak Business, Education ve Enterprise hesaplarındaki Lisanslı kullanıcılar aynı anda iki toplantıya ev sahipliği yapabilir.

Bir Zoom toplantısının ev sahibini değiştirebilir misiniz?

Evet yapabilirsin. Toplantı sırasında toplantı sahibini değiştirmek için, bir katılımcının adının üzerine gelin, Daha ve seçin Host Yapın.

Toplantı sahibi Zoom toplantısından ayrıldığında ne olur?

Toplantı sahibi toplantıyı sonlandırmadan terk ederse, Zoom onlardan toplantı katılımcılarından birini toplantı sahibi kontrolünü devralması için atamasını ister. Toplantı sahibinin bağlantısı kesilirse, toplantıda Zoom hesabı olan başka bir katılımcıya otomatik olarak toplantı sahibi atanır.