Google IO 2022 piksel tablet tasarımı 2

Günaydın Günaydın! Tristan tekrar burada seninle. Kaplama için Paula’ya çok teşekkürler. Ve – bugün 13’ü Cuma! Kara kedilerden kaçının…

Google I / O onu geri çalıştırır

Google IO 2022 piksel tablet

Niye ya?

 • Yine Google’dan tabletler var.
 • Google Cüzdan yeniden duyuruldu.
 • Bir TV’ye yayın yapmak yine önemlidir.
 • Reklam deneyiminizi yeniden özelleştirebilirsiniz.
 • Ve birkaç parça daha….

Ne oldu:

 • Hindy, Google’ın genellikle daha da kötüsü için neyi değiştirdiğini sık sık tekrar gözden geçiren Google’ın duyuruları üzerinde cetveli çalıştırdığı için, yazdıklarının Google’a karşı olumsuz olması amaçlanmadığına dikkat çekiyor.
 • Aslında, Google’ın şu anda yaptığı şeylerin çoğu gerçekten iyi bir şey. Elbette, 2011’de bir şekilde faydalı bir Google Cüzdan’ı piyasaya sürmesi ve ardından on yıl kadar bir süre boyunca başarısız olması gibi hatalar yaptı.
 • Ancak bir hata yapmak ve uygulamaları ve yazılımları daha da kötüsü için değiştirmek başka bir şey, tamamen başka bir şey: Tamam, yanlış anladık ve işe yarayan şeye geri dönüyoruz.
 • Tablette de olan bu gibi görünüyor. Google, Nexus 7’de gerçekten iyi bir tablete sahipti ve sonra ondan vazgeçti.
 • Bir fikrin veya ürünün bir yöneticinin dikkatini dağıtan herhangi bir renkli nesnenin kaprisiyle durdurulduğu/başlatıldığı klasik bir Google-y kararıydı.
 • Hindy’nin emektarının burada neler olduğunu ele aldığını kontrol etmek için tıklayın. Google’ın geçmişinden ve tutulmamış vaatlerinden bıkmış olmanın ihtiyatıyla, bazı şeyler onu heyecanlandırıyor.
 • Google’ın bu haftasında güneş batarken iyi bir tonik!
 • Başka bir yerde etrafa bakmaya gelince, bu Pixel 6a, A serisinin en iyi özelliğini neden kaybetti?(Sınır) kötü değildi. A serisi, bazı amiral gemisi özelliklerinden ödün vermek anlamına geliyordu, ancak amiral gemisi Pixel kameraya sahipsiniz. Şimdi amiral gemisi işlemciyi alıyorsunuz ve kamera bir adım geri gidiyor. İstediğimiz bu muydu?

Musk, Twitter’ı “duraklatıyor”

Haber bülteninin tamamının “Musky” hakkında olmasını önlemek için bazen Elon Musk’ın Twitter ile ne yaptığını bildirmekten kaçınmam gerekiyor. Ancak kulağa önemli gelen bir haber var!

 • Şimdi Musk, Twitter satın alma anlaşmasının “geçici olarak beklemede” olduğunu söyledi.
 • Bu sabah tweet attı, “Twitter anlaşması geçici olarak askıya alındı spam / sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların %5’inden daha azını temsil ettiği hesaplamasını destekleyen bekleyen ayrıntılar. ”
 • Tweette bir bağlantı vardı Reuters rapor… 10 gün öncesinden, Musk-Twitter kazıklarında bir ömür. Twitter’ın kendi dosyalarından gelen bu rapor, Twitter’ın 229 milyon kullanıcısı olduğunu söyledi.
 • Bu hiçbir anlam ifade etmiyor! Bu, ya Tesla’daki kendi hisseleri de dahil olmak üzere daha geniş pazar tankingiyle anlaşmadan çıkmanın bir yolu, Twitter’ın fiyatı üzerinde pazarlık yapmak için bir hamle ya da bu bir şaka ya da hepsinden sıkıldı ve yeni bir şey istiyor. Kimse bilmiyor olabilir!
 • Bu arada Musk çekip giderse ayrılık ücreti 1 milyar dolar.

Hesabı yuvarlamak

🎧 Sony yeni tasarım WH-1000XM5 kulaklıklarını piyasaya sürdü – şimdi ön sipariş verin: 399 $ çok yüksek bir fiyat ve XM4’e kıyasla ekstra 50 $, gürültü engellemeyi daha da ileri götürmek için sekiz mikrofonla çalışan iki işlemcidir (Android Yetkilisi). Oh, ve hey, Sınırzaten bir incelemesi var, iyileştirmeler olduğuna işaret ediyor, ancak hiçbir smaç yeni özellik yok ve artık katlanmıyorlar, bu da sizi rahatsız edebilir. Engadgetyorumu tüm cephelerde çok daha hevesliydi.

🤔 İşte Magic 4 Pro’nun incelemesi, Honor telefonunun doğru yaptığı işin önüne geçen birçok “sinir bozucu uyarı” (Android Yetkilisi).

🧼 “bir kalıp sabun mu bakteriler için bir üreme alanı mı? ” (r / askbilim).

Cuma Eğlencesi

eso2208 eht mwb

Event Horizon Telescope (EHT) İşbirliği, EHT gözlemlerinden elde edilen görüntüleri birleştirerek, Sagittarius A * veya kısaca Sgr A * olarak adlandırılan galaksimizin merkezindeki süper kütleli kara deliğin tek bir görüntüsünü (üst çerçeve) oluşturdu. Ana görüntü, farklı hesaplama yöntemleri kullanılarak oluşturulan ve tümü EHT verilerine tam olarak uyan binlerce görüntünün ortalaması alınarak üretildi. Bu ortalama görüntü, çeşitli görüntülerde daha yaygın olarak görülen özellikleri korur ve nadiren görünen özellikleri bastırır. Görüntüler ayrıca benzer özelliklere göre dört gruba ayrılabilir. Alt satırda dört kümenin her biri için ortalama, temsili bir görüntü gösterilir. Kümelerden üçü bir halka yapısı gösterir, ancak halka çevresinde farklı şekilde dağıtılmış parlaklık vardır. Dördüncü küme, verilere uyan ancak halka gibi görünmeyen görüntüleri içerir. Çubuk grafikler, her kümeye ait göreli görüntü sayısını gösterir. İlk üç kümenin her birine binlerce görüntü düşerken, dördüncü ve en küçük küme yalnızca yüzlerce görüntü içeriyor. Çubukların yükseklikleri, her kümenin en üstteki ortalama görüntüye göreli “ağırlıklarını” veya katkılarını gösterir. Diğer tesislere ek olarak, bu görüntüyü mümkün kılan radyo gözlemevlerinden oluşan EHT ağı, Şili’deki Atacama Çölü’ndeki Atacama Büyük Milimetre / milimetre-altı Dizisi (ALMA) ve Atacama Pathfinder Experiment’i (APEX) içerir. by ESO, Avrupa’daki üye ülkeleri adına bir ortaktır.

Elbette bu haftanın en eğlencelisi başka bir karadeliğe bakmak: Event Horizon Telescope, Samanyolu’muzun merkezindeki süper kütleli kara deliğin görüntüsünü yakalıyor. İşte, yukarıda!

 • Bir kara deliğin ilk görüntüsünü hatırlayacaksınız: M87Bu, süper kütleli bir kara deliğin “ilk doğrudan görsel kanıtını” nihayet gösterdiği için heyecan verici bir haberdi.
 • Ve biraz daha tatmin edici görünüm bir yıl sonra yayınlandı.
 • Şimdi “bizim” süper kütleli kara deliğimizin bir görüntüsü var, Yay A *yukarıdaki resimde.
 • Güneşimizin kütlesinin dört milyon katından fazla olduğu düşünülüyor ve ilk kez 1933’te fark edildi.
 • Daha küçük ama bize daha yakın, hepsi dün özel bir sayısında yayınlanan altı (altı!) Makalede belirtildiği gibi olağandışı zorluklar sunan M87’den daha yakın. Astronomik Dergi Mektupları.
 • İlginç bir şekilde, Samanyolu’nun süper kütleli kara deliğinin nasıl yönlendirildiğini veya ne kadar hızlı döndüğünü hala bilmiyoruz, ancak bu noktadan, aslında bir grup teleskop olan Event Horizon Teleskobu aracılığıyla bir cevap bulacağımızı umuyoruz. birlikte.

Evreni düşünerek harika bir hafta sonu geçirin,

Tristan Rayner, Kıdemli Editör.