Şeffaflık Xiaomi Mi 11 Ultra

  • Xiaomi Mi 11 Ultra’nın ikinci ekranının Mi Band 5’ten ödünç alındığı söyleniyor.
  • Xiaomi’nin kurucusu Lee Joon, haberi canlı olarak yayınladı.
  • 1,1 inç AMOLED, bir selfie aynası ve bildirim sesi olarak işlev görür.

Xiaomi Mi 11 Ultra, en azından kağıt üzerinde, yılın en etkileyici telefonlarından biri. Ana başlık özelliklerinden hiçbiri özelliği yoktur, çünkü Ultra tüm temel bilgileri iyi bir şekilde kapsar. Ancak arkadaki ikinci sayfa kesinlikle dikkat çekicidir.

Bu arka ekran biraz başka bir Xiaomi ürününe benziyorsa, bunun nedeni var olmasıdır. Xiaomi kurucusu Li Joon (aracılığıyla Ana SayfaDouyin’den doğrudan bir akışta Mi 11 Ultra’nın ikinci sayfasının Band 30 Mi Band 5’ten alındığı bildirildi.

Xiaomi kısa süre önce Mi Mi 6 6’yı piyasaya sürdü, ancak beşinci giyilebilir yineleme oldukça etkileyiciydi. Mi 11 Ultra kameranın çıkıntısına kolayca uyan 1,1 inç 294 12126 AMOLED ekrana sahip.

Bu aynı zamanda Xiaomi’nin akıllıca bir hamlesi. İkinci bir Mi 11 Ultra ekran geliştirmek yerine, Mi Band 5 ekranını kullanmak malzeme tasarrufu sağlayacak ve ekstra envanter kullanacaktır. İkinci ekranın, Ultra’da birincil olarak bir bilgi sayacı ve dijital selfie aynası görevi gördüğü için keskin olması gerekmez. Düşük güç tüketen, düşük güç tüketen bir ekranı ikinci bir ekran olarak kullanmak, Ultra’nın 5.000 mAh pilini korumasına da yardımcı olur.

Diğer şirketler buna uymayabilirken, Mi 11 Ultra ikincil ekran konseptini kanıtlıyor. Teorik olarak Samsung, bir sonraki modele bir Gear Fit 2 ekranı ekleyebilir. Huawei de aynısını yapabilir.

Mi Band 5 ekranını Ultra’da kullanmak, telefonu fiyat şokundan kurtarmayacaktır. Çin’de 5,999 yuan’dan (16 916) başlar ve Avrupa’da 1,199 € (15 1,415) fiyatla satılan tek modeldir. Bu telefon muhtemelen Hindistan’da sunulan en pahalı Xiaomi telefonu olacak.