Işık sızıntısı olan Google Pixel 6 Pro parmak izi sensörü

Rita El Khoury / Android Otoritesi

TL; DR

  • Google, Google Pixel 6a parmak izi tarayıcı ile ilgili önemli bir ayrıntıyı doğruladı.
  • Ekrandaki parmak izi sensörü, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’daki tartışmalı sistemle aynı değil.
  • Ne yazık ki, Pixel 6a’daki kilit açma deneyiminin daha iyi mi yoksa daha kötü mü olacağını henüz bilmiyoruz.

Ancak, web’deki hemen hemen her yorumcu, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun en kötü bölümünün parmak izi tarayıcısı olduğu konusunda hemfikirdi. Yavaş ve güvenilmez olan tarayıcı ağır bir şekilde eleştirildi. Neyse ki Google Pixel 6a parmak izi tarayıcısının aynı kaderi paylaşmayabileceğini öğrendik.

Ayrıca bakınız: Pixel 6’nın parmak izi tarayıcısı ne kadar kötü?

Google donanım lideri Rock Osterloh konuştu Android Merkezi Pixel 6a hakkında. Osterloh, Pixel 6a’nın içindeki ekran içi parmak izi tarayıcısının Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun içindekiyle aynı olmadığını doğruladı.

Şimdi, henüz ümitlenmeyin. Bu, Google Pixel 6a parmak izi sensörünün Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’dakinden daha iyi olduğu anlamına gelmez. Sadece farklı olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, Pixel 6’nın tarayıcısının aldığı yoğun tepkiyi düşündüğünüzde, Google’ın bunu gelecekteki Pixel akıllı telefonlarda ele almaya öncelik vermesi çok mantıklı olacaktır.

Pixel 6a kilit açma deneyimi aynı (veya daha kötü) olsa bile, bu yine de Pixel hayranları için iyi bir haber olabilir. Google’ın sensörü değiştirmiş olması, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun ciddi bir sorunu olduğunu anladığı anlamına geliyor. Bu, Pixel 7 serisinin daha iyi sensörlere sahip olabileceğini gösteriyor.

Elimize bir Pixel 6a aldığımızda, kilit açma deneyimini kendimiz test edebileceğiz. Bizi izlemeye devam edin.