fitbit şarj 4 kontrol 2 saat

Fitness takipçilerinin Fitbit Charge serisi her zaman popüler olmuştur. Birçoğu için yolun ortasındaki iyi cihazlardır – tam teşekküllü bir akıllı saat kadar iyi değil, Mi Band kadar iyi değil.

Fitbit’in mevcut fitness takipçisi Fitbit Charge 4’ün büyük bir hayranıyız. İzleyiciye iltifat etmek için bu mükemmel değil. Donanım ve yazılımın çeşitli yönleri geliştirilebilir. Fitbit’in bazı tekliflerimizi dikkate almasını ve bunları gelecek Fitbit Charge 5’e koymasını umuyoruz.

Bir sonraki şarj cihazıyla ilgili ayrıntılar az. Bu yazı itibariyle cihazla ilgili çok az söylenti var. Ancak bu, spekülasyon yapmamızı engellemez. İşte Fitbit Charge 5’e dahil olan Fitbit’i görmek istediğimiz şeyler.

Ayrıca şunu okuyun: Fitbit Satın Alma Rehberi: Bilmeniz gereken her şeyi bilin

Renkli bir ekran

elleri izlerken fitbit 4 incelemelerini şarj etme

Fitbit, iki nesil şarj cihazı için aynı tek renkli OLED ekranı kullandı, ancak iyileştirme zamanı. Fitbit Charge 5’in renkli OLED ekranla gelmesini seviyoruz.

Bu, Şarj 3 veya 4 ekranlarının kötü olduğu anlamına gelmez. Oldukça kabul edilebilirler, çok çok basitler. Rakip ürünlere göre keskinlikleri düşük ve gri renge bakmak pek hoş değil.

Özellikle, Şarj 5 ekranının Samsung Galaxy Fit veya Fit 2 ile rekabet etmesini istiyoruz.

Bazı insanlar Fitbit Charge 5’te daha büyük bir ekran arıyor olabilir, ancak bunun olacağına inanmıyorum. En azından ekran boyutunda büyük bir sıçrama göreceğimizi düşünmüyorum. Fitbit, daha büyük bir şey isteyenler için başka bir ürün kategorisine sahiptir. Bir şey olursa, Fitbit’in 5 şarj ekranının boyutunu birkaç milimetre artırdığını görebiliyorum, ancak çok ciddi olmayacak. Ekran muhtemelen Sadece Bildirimleri okuyacak ve menüleri kaydıracak kadar büyük, ancak daha fazlası değil.

Endüktif düğmeyi kaldır

fitbit şarj 4 tasarım durumu incelemesi 2

Şirket, tüm yeni Fitbit cihazlarında geleneksel fiziksel tıklama düğmesi yerine basınca duyarlı bir indüksiyon düğmesi kullandı. Bu, cihazda gezinmenin önemli bir parçasıdır: onu geri dönmek, ekranı uyandırmak, Fitbit Pay’i başlatmak ve daha fazlası için kullanırsınız.

Bununla birlikte, Fitbit performansını tam olarak başaramadı. Bazen presleri algılar, bir daha yapmaz. Hemen uyanmak için ekrana ihtiyaç duymanız, ancak tuşun vuruşlarınızı tanımaması özellikle sinir bozucu.

Fitbit Charge 5 ile Fitbit, düğmenin işlevini değiştirmeli veya fiziksel bir düğmeye gitmelidir. Geri düğmesi kadar önemli, bu düğme kadar kırılamayan bir şey. Fiziksel bir düğme su geçirmezliğe başka bir zorluk katmanı eklese de buna değeceğini düşünüyorum.

İlişkili: En iyi takip cihazları ve akıllı saatler Fitbit | En iyi Fitbit seçenekleri

Geliştirilmiş müzik desteği

fitbit sense incelemesi Spotify Müzik Uygulaması

Kredi: Jimmy Westenberg / Android Referansı

Müzik desteği tuhaf bir şekilde Fitbit’in rekabet edemeyeceği bir alan oldu. Akıllı saatiniz Spotify çevrimdışı akışı desteklemiyor. Charge serisinde müzik kontrolleri biraz küçük.

Elbette, Fitbit Charge 4’ün müzik depolamasına sahip olmasını beklemiyorduk (bu daha çok bir akıllı saattir), ancak Fitbit’in kontrol etmesi gereken bir veri plakası var Spotify Telefonunuzda müzik çalar. Bu iyi bir dokunuş, ancak iyi çalışmıyor. Şu anda, Fitbit Charge 4 egzersiz yaparken müziği kontrol edemiyor. Fitbit Charge 5 ile bu değişimi görmek istiyoruz.

Antrenman sayfasına eklenen müzik widget’ları son derece yararlı olacaktır. Ayrıca bu uygulamanın telefonunuzdaki çeşitli medya akışlarında çalıştığını görmek isteriz – sadece Spotify değil, Audible, Pocket Casts, Google Podcasts gibi diğer popüler uygulamalar, Gelgit, Vb.

İyi haber şu ki, bu değişikliğin çalışması için yeni bir donanım gerekmiyor. Şirket bu özelliği sunarsa, mevcut şarj cihazlarına erişme olasılığı çok yüksektir.

Pil ömrünü uzatın

Pil şarj kablosu fitbit char 4 incelemesi

Fitbit cihazları genellikle pil ömrü için yaklaşık 5-7 gün askıya alınır. Fitbit Charge 4, “normal” kullanımda tek bir şarjla yedi tam güne kadar dayanabilir. Bu oldukça standart, ancak bu fiyat aralığındaki fitness takipçileri için daha düşük bir uçta. Ancak, GPS kullanmak yalnızca beş saat sürer ve bu da işin sonudur. Yedi günlük pil ömrü korkunç değil, ancak birkaç GPS etkin egzersiz yapın ve bir Fitbit 4 ile dört gün boyunca şarj edebilecek kadar şanslı olacaksınız. Bunu Fitbit Charge 5 ile dünya çapında iyileştirmeyi çok isteriz.

Evet, duydum: daha iyi, daha yüksek çözünürlüklü bir ekran istiyoruz Ve Daha iyi pil ömrü, ancak bu söz konusu değil. Xiaomi, Hawami ve diğer pek çok giyilebilir marka kodu kırmayı başardı ve dedektörlerinde çok daha iyi pil ömrü sağladı. Örneğin Mi Band 5, 14 günlük bir pil ömrü sunar. Elbette ekran çok daha küçük ve o dönüm noktasına iki hafta içinde ulaşmak için bazı şeyleri kapatmanız gerekiyor, ancak yine de mümkün. Düşük çözünürlüklü OLED ekranlı Fitbit Charge 4’ün biraz daha uzun süre dayanabileceği düşünülebilir.

Şimdi bize söyleyin: Fitbit Charge 5’ten ne görmek istiyorsunuz?

lütfen bekleyin.. Anketi indir