Facebook’taki söylentilere göre Android akıllı saat, önceden düşünülenden daha iddialı olabilir. Sınır Kaynaklar, Facebook saatinin iki ayrılabilir kamera içerdiğini iddia ediyor – elbette sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşmak için.

Özel Android bileğinin, görüntülü arama için bir ön sensöre ve ayrıldığında fotoğraf ve video kaydedebilen 1080p otomatik odaklamalı ikinci bir kameraya sahip bir kamera merkezinde bulunduğu bildiriliyor. İçeridekilere göre Facebook, insanların bu saati bugün bir akıllı telefon kullanabilecekleri şekilde kullanmalarını istiyor. Üçüncü taraflar, kameranın merkezini sırt çantası gibi eşyalara bağlamak için aksesuarlar üretir.

Buna göre, cihazı herhangi bir telefonla eşleştirmeniz gerekmeyebilir. Facebook’un hem LTE verilerini sağlamak hem de mağazalarda saat satmak için büyük ABD telekomünikasyon şirketleriyle birlikte çalıştığı söyleniyor. Kalp atış hızı monitörü ile tamamlanan bir fitness açısı da vardır.

Devamını oku: En iyi Wear OS saatleri

sabırlı olmanız gerekebilir. Facebook saat 2022 yazına kadar piyasada olmayacak ve 400 dolar hedef fiyatı değişebilir. Kaynaklar, gelecekteki sürümlerin şirketin planlanan artırılmış gerçeklik gözlüklerini kontrol edebileceğini söyledi.

Facebook daha önce yorum yapmayı reddetmişti.

Kulağa harika bir saat gibi geliyor, ancak Facebook için mantıklı olabilir. CEO Mark Zuckerberg, görünüşe göre bu tür donanımı, her ikisi de Facebook’un uygulamaları dağıtma ve veri toplama yeteneğini belirleyen Apple ve Google’ı atlamanın bir yolu olarak görüyor. Teorik olarak, Facebook katı gizlilik kontrolleri gibi kısıtlamalar hakkında endişelenmeden bu şirketleri “görmezden gelebilir”.

Bu hedefe rağmen Facebook’un saatle ilgili satış beklentisi yüksek olmayabilir. Çağrı, önce yalnızca Facebook birimlerini “altı haneli düşük” olarak satmayı beklediğini söyledi. Eğer öyleyse, şirket Apple Watch, Wear OS veya diğer işletim sistemlerini devirmeyi düşünmüyor – ancak bu, başarılı olursa daha fazla donanıma yol açabilecek ilk adım.