telefon efsanesi

TL; DR

  • Solana Labs, Essential’ın birçok eski çalışanı tarafından yapılan Saga telefonunu piyasaya sürme planlarını duyurdu.
  • Telefon, daha önce duyurulan OSOM OV1’in yeni adı.
  • 2023’ün başlarında 1.000 $ civarında satışa çıkacak ve ön siparişler şu anda canlı.

Aralık 2021’de, artık feshedilmiş Essential’ın eski çalışanlarından oluşan OSOM adlı bir şirketin, OSOM OV1 akıllı telefon için planlarını açıkladığını hatırlayabilirsiniz. O zamandan beri, bu yaklaşan cep telefonu için çok fazla haber olmadı. Bugün yapılan açıklama ile durum değişti. telefon efsanesi Solana Labs’ın bir yan kuruluşu olan Solana Mobile’dan. OV1’in yeni adı Saga ve OSOM, telefonun lansmanı için Solana Mobile ile ortaklık kurdu.

Yeni isimle birlikte, yeniden markalanan Saga telefon için bazı değişiklikler daha var. Solana Mobile, Saga için Solana Mobile Stack’i başlattı. Bu yazılım kitaplıkları, geliştiricilerin güvenli dijital işlemler için uygulamalar oluşturmak üzere çalışacak uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. NFT’ler de dahil olmak üzere dijital varlıkların güvenli ve kolay aktarımı için bu uygulamaların Solana blok zincirine bağlanmasına da izin verecek. Geliştiriciler şu anda Solana Mobile Stack SDK’ya erişebilir.

adaçayı telefonu 1

Telefonun donanım özelliklerine gelince, Saga çok üst düzey bir cihaz olacak gibi görünüyor. 6.67 inç OLED ekrana, Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye, 12 GB RAM’e ve 512 GB depolama alanına sahip olacak. Kameralar veya pil boyutu gibi diğer özellikler veya 5G ağlarını destekleyip desteklemeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok.

Saga telefonunun 2023’ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve Solana Mobile, yaklaşık 1.000 dolara mal olacağını tahmin ettiğini söylüyor. Yalnızca ABD, Kanada, İngiltere ve Avrupa’da satışa sunulacak. devam edebilirsin ve Saga’yı şimdi resmi web sitesinde ön sipariş verin. Telefonun son fiyatına girecek olan ön sipariş için 100 $ depozito yatırmanız gerekecek. Fikrinizi değiştirmeye karar verirseniz depozito iade edilir. İlginizi çekiyorsa, ön siparişler Saga Pass NFT’ye erişebilir.