Samsung Galaxy Watch 4 Classic ve Garmin Venu 2 bir masanın üzerinde dümdüz uzanıyor.

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

TL; DR

  • En az bir rapor, Galaxy Watch 5’in Klasik varyasyonunun olmayacağını söylüyor.
  • Akıllı saatin sızdırılan kod adları, bir Pro varyantının yolda olduğunu kuvvetle gösteriyor.

Güncelleme: 5 Mayıs 2022 (06:34 ET): millet GalaxyClub Galaxy Watch 5 için kod adları keşfettiler. Samsung’un Watch 5’i “Kalp” kod adı altında geliştirdiği bildiriliyor. Akıllı saatin farklı modelleri şunları içerir:

Kalp-S: SM-R90x model numarasına sahip daha küçük bir versiyon (40 veya 42 mm).
Kalp-L: SM-R91x model numarasına sahip daha büyük bir versiyon (44 veya 46 mm).
Kalp-Pro: Model numarası SM-R92x olan iddia edilen Pro versiyonu. Pro sürümü yalnızca bir boyut varyantında var gibi görünüyor.

Samsung’un kod adında “Pro” olması, Galaxy Watch 5 Pro’nun yapım aşamasında olduğuna dair güçlü bir ipucu. Ancak bu yeni bilgi, aşağıdaki orijinal makalede yer alan ve yakında çıkacak olan Samsung Watch’ın yalnızca iki modeli olduğu yönündeki sızıntıya aykırı.


Orijinal makale: 22 Nisan 2022 (12:59 ET): Classic Galaxy Watch varyasyonunun hayranları, Samsung’un Galaxy Watch 5 serisi ile onu terk edebileceğini gösteren raporlarla bir hayal kırıklığına uğrayabilir.

Klasik model geleneksel olarak biraz daha büyük bir tasarıma sahipti ve yüksek kaliteli malzemeler içeriyordu. Classic’in ayrıca cam kadran etrafında dönen daha büyük bir çerçevesi vardı ve bu da modele daha zarif temel modelden daha geleneksel bir görünüm kazandırdı. İçeride, iki model çoğunlukla aynıydı, yani yükseltilmiş varyasyona dahil olan minimum performans veya pil ömrü avantajları vardı.

Süre SamMobile‘ raporu ayrıntılara ışık tutuyor, umarım beklenen Pro modeli, Classic’in bazı görsel özelliklerini içerecek ve hala o klasik saat görünümünü isteyen müşteriler için uygun bir seçenek sunacaktır.