cep telefonunda google haritalar

Google Haritalar en sevdiğim navigasyon aracıdır, ancak bazen doğru görünmüyor. Belki uzağı göremiyorum ya da başka bir haritaya bakıyorsam Google Haritalar’daki harita yanlış yöne bakıyor. Durum ne olursa olsun, rotalarınızı doğru bir şekilde görmek ve gezinmek için Google Haritalar’ı nasıl döndüreceğinizi bilmeniz gerekir.

Daha fazla oku: Google Haritalar’ın sesi ve dili nasıl değiştirilir?

HIZLI CEVAP

Google Haritalar mobil uygulamasında bir haritayı döndürmek için, iki parmağınızı haritanın üzerine koyun ve sabit telefonu tutarken saat yönünde veya saat yönünün tersine çevirin. Haritanız, çoklu dokunma girişinizin yönüne göre değiştirilecektir.


ANAHTAR BÖLÜMLERE ATLA

Google Haritalar nasıl döndürülür (Android ve iOS)

Google Haritalar’da ekran haritanızı değiştirmek istiyorsanız, bunu Android veya iOS cihazınızda yapmak kolaydır. Mevcut rotalarınızı daha iyi görmenizi ve haritaya baktığınız yönden bakmanızı sağlar.

google haritalarını parmak yerleştirme gösterimi ekran görüntüsüyle döndürün

Curtis Joe / Android Otoritesi

Kırmızı noktalarla temsil edilen iki parmağınızı aşağı yerleştirin ve döndürün.

Google Haritalar uygulamasını açın ve döndürmek için iki parmağınızı haritanın herhangi bir yerine koyun.

  • Parmaklarınızı içe doğru kıstırmak haritayı uzaklaştırır.
  • Parmaklarınızı birbirinden uzağa doğru itmek haritayı yakınlaştırır.
  • Parmaklarınızı çevirirseniz, yani saat yönünde veya saat yönünün tersine çevirirseniz, haritanızı Google Haritalar’da döndürürsünüz.

Bu ipucu, yol tarifleri ve hedefinizden ne kadar uzakta olduğunuzu gösteren navigasyon ekranı için de geçerlidir. Gitmek istediğiniz yerin tarifini bulduktan sonra, Başlangıç navigasyon ekranına girmek ve hedefinize doğru yol almaya başlamak için. Google Haritalar sesi size nereye gideceğinizi söylemeye başlayacaktır.

google haritalarını parmak yerleştirme gösterimi ekran görüntüsü ile döndürün 2

Curtis Joe / Android Otoritesi

İki parmağınızı navigasyon ekranında herhangi bir yere koyun ve döndürün.

İki parmağınızı ekranın herhangi bir yerine koyun ve ardından çevirin. Haritanız, çoklu dokunma girişlerinizin yönüne göre dönecektir.

Google Haritalar nasıl döndürülür (masaüstü)

Masaüstünüzde bir Google haritasını döndürmek, telefonunuz kadar kolaydır. Ancak, haritayı tamamen döndürmeden önce etkinleştirildiğinden emin olmanız gereken birkaç şey vardır.

Tarayıcınızda Google Haritalar web sitesine gidin. Bilgisayarınıza kurduysanız bu şekilde de açabilirsiniz.

pc veya mac 1'de bir google haritasını döndürme

Curtis Joe / Android Otoritesi

İmlecinizi Katmanlar sol alttaki düğme. Açılan küçük menüden tıklayın. Daha.

pc veya mac 2'de bir google haritasını döndürme

Curtis Joe / Android Otoritesi

  • İçinde Daha menü, tıklayın Küre görünümü ve Uydu. Google Haritalar’ı döndürebilmek için bu iki seçeneğin etkin olması gerekir.
pc veya mac 3'te bir google haritasını döndürme

Curtis Joe / Android Otoritesi

Harita görünümünüz değişecek. Google Haritalar’daki her şey artık gerçeğe uygun görünecek ve daha da önemlisi ekranın sağ alt köşesinde küçük bir pusula olacak. Bu pusulayı gördüğünüzde, Google Haritalar’ı döndürmeye başlayabilirsiniz.

Önünüzdeki haritayı döndürmenin iki ana yolu vardır:

  • basılı tutun Ctrl, ardından haritada herhangi bir yeri sol tıklayın. Haritayı döndürmek için sol tıklamanızı basılı tutarken imlecinizi etrafında sürükleyin.
  • Sağ alttaki pusulanın etrafında dönen küçük okları tıklayın.
bir google haritasını pc veya mac 4.1'de döndürün

Curtis Joe / Android Otoritesi

Google Haritalar’da kuzey ne tarafta?

sahip olduğun sürece Küre görünümü ve Uydu etkin, Google Haritalar ekranın sağ alt köşesinde bir pusula sağlar. İğnenin kırmızı tarafı her zaman kuzeyi gösterirken beyaz tarafı güneyi gösterir.

google haritalarda masaüstü pusulası

Curtis Joe / Android Otoritesi

Aynı durum Google Haritalar kullanan Android ve iOS cihazlar için de geçerlidir. Haritanın sağ üst köşesinde, katmanlar düğmesinin altında bir pusula var. Pusulayı göremiyorsanız, haritayı döndürmeye başlamak için iki parmağınızı kullanın; pusula daha sonra görünecektir.

google haritalarda mobil uygulama pusulası

Curtis Joe / Android Otoritesi

Telefonunuzu eğerseniz, Google Haritalar otomatik olarak dönmeyecektir. İki parmağınızı kullanmalı ve haritayı döndürmelisiniz.

Google Haritalar’ı klavyeyle nasıl döndürürüm?

Tutabileceğiniz bir kısayol var Vardiya ve haritayı döndürmek için sol veya sağ ok tuşlarını kullanın. Ancak bu işlemi gerçekleştiremedik. Bunun yerine, basılı tutun Ctrl bilgisayarda, ardından döndürmek için harita üzerinde herhangi bir yere tıklayıp sürükleyin. Bu yalnızca şu durumlarda çalışır: Küre görünümü ve Uydu aktifler.

Google Haritalar’ın otomatik olarak dönmesini nasıl sağlayabilirim?

Google Haritalar’ı yatay modda kullanmak istiyorsanız, cihaz ayarlarınızda otomatik döndürmeyi açabilirsiniz.

Alternatif olarak, profil resminize tıklayın ve ardından Ayarlar->Navigasyon ayarları->Haritayı kuzeyde tut. Şimdi, navigasyon ekranında kuzey her zaman yukarı bakacak.

3D Google Haritalar’ı nasıl döndürürüm?

Bilgisayarınızda, web sitesinden Google Haritalar’ı açın. Aç Küre görünümü ve Uydu. basılı tutun Ctrl, ardından döndürmek için harita üzerinde herhangi bir yere tıklayıp sürükleyin. Farenizi yukarı ve aşağı hareket ettirmek dikey açıyı değiştirir, sola ve sağa hareket ettirmek ise görüşünüzü saat yönünde veya saat yönünün tersine döndürür.