Samsung Galaxy S20 FE dik ön

Hadlee Simons / Android Otoritesi

Her yıl yeni amiral gemisi akıllı telefonlar piyasaya çıkıyor, ancak geçen yılki amiral gemisi gibi daha eski bir telefon almanın her zamankinden daha mantıklı olduğunu düşündük.

Birçok eski cihazda performans hala harika olduğundan ve çeşitli markalar uzun vadeli güncelleme desteği sunduğundan nedenini anlamak kolaydır. Ancak okuyucular daha eski bir telefon almaya açık mı? Bu bizim sorduğumuz bir soruydu ve işte siz bunu nasıl yanıtladınız.

Eski bir akıllı telefon alır mıydınız?

Sonuçlar

Anketi, şu ana kadar sayılan 1.100’ün biraz üzerinde oy ile hafta sonu fikir yazımızda yayınladık. Sonuçlar, ankete katılan okuyucuların üçte ikisinin mevcut bir cihaz yerine eski bir akıllı telefon almaya gerçekten istekli olduğunu gösteriyor.

Bu kesinlikle anlaşılabilir bir seçim, çünkü son birkaç yılda çok büyük ve anlamlı performans kazanımları görmedik ve kamera performansı da çok fazla değişmedi. Birkaç okuyucu, bu cihazların çok daha ucuz olmasının bariz faydasına da dikkat çekti.

Daha fazla okuma: 2022, telefonlar beş yıl veya daha fazla dayanacak şekilde yapılmalı

Ancak, ankete katılanların neredeyse %28’i, bunun söz konusu akıllı telefonun ne kadar süreyle desteklendiğine bağlı olduğunu söylüyor. Bu da geçerli bir nokta çünkü Android sürüm güncellemeleri veya güvenlik yamaları almayacak eski bir telefon satın almak istemeyebilirsiniz.

Son olarak, ankete katılan okuyucuların yalnızca %5,38’i daha eski bir akıllı telefon almayacaklarını söyledi. Muhtemelen, bu okuyucular en yeni ve en iyiyi isterler veya özellik ve fiyat açısından mevcut akıllı telefon ürünlerinden etkilenirler.

Yorumlar

  • Martin Pollard: Yardımcı olabilirsem muhtemelen bir daha asla yeni satın almayacağım (tıpkı bir yetiştiriciden veya daha da kötüsü bir evcil hayvan dükkanından satın almak yerine her zaman kurtarmadan bir evcil hayvan sahipleneceğim gibi). Bir önceki nesil telefonların fiyatları, Swappa gibi sitelerde, biraz kullanılmasının sakıncası yoksa genellikle oldukça iyidir, ayrıca bugünlerde çoğu telefon yıllarca kullanılabilir (özellikle de, ömrünü uzatmak için özel ROM yoluna gitmeye istekliyseniz ve yapabiliyorsanız). daha da uzun) bu nedenle, kesinlikle “en son sıcaklığa” sahip olmanız gerekmiyorsa, geçen yılın modelini satın almak hala iyi bir yatırımdır.
  • GammaRayTech: Yakın zamanda iyi bir fiyata bir Galaxy Note 20 Ultra aldım. Hala ayakta kalmasından çok etkilendim ve mikro SD kart desteği bugünün ikliminde bir nimettir.
  • Brian Simmons: Yeni Pixel 6a’yı almadan önce kesinlikle iyi durumda kullanılmış bir Pixel 6 alırdım. Aynı fiyat olacaklar.
  • kriyo: OnePlus 8 Pro’yu piyasaya çıkışının neredeyse 1. Günü satın aldım. 2 yıl sonra, Android 13’e 1 OS güncellemesi ve 2 yıl daha Güvenlik Güncellemesi almamız planlanıyor. Telefon bugün piyasaya sürüldüğünden daha hızlı (Yüksek Performans Modunun etkinleştirildiği varsayılarak). Resmi destek sona erdikten sonra, üzerine bir 3. parti ROM atacağım ve keyfini çıkarmaya devam edeceğim. Yeni telefonlardan hiçbir şey kaçırmıyorum.
  • Sandeep: Geçen yılın amiral gemisini daha ucuza satın almak güzel. Ama asıl soru onu nereden bulacağız? OEM yeni bir telefon çıkarır çıkarmaz eskisini bırakacaklar ve hiçbir yerde görülmeyecek. Bence üreticiler satılmayan teknolojiyi kasten yok ediyor, böylece insanlar yeni şeyler almaya devam ediyor. Not: Asla kullanılmış bir telefon almam. Bekleyin ve yeni telefon için biraz daha tasarruf edin.
  • soğuk kasa: Burada, Kanada’da dolar kuru ile ABD’dekinden bile daha dramatik. Yepyeni bir S21 Ultra ile gitmeye karar verdim ve kelimenin tam anlamıyla yarısını ödedim. Bu çok büyük bir para.
  • BigEnso: Şu anda bir Samsung S20’m var. Mükemmel kamera ve harika pil ömrü. 3,5 mm jakı özlüyorum ve kavisli kenar ekranların büyük bir hayranı değilim (amaçlarını hiç görmedim). Yine de bunun son Samsung’um olacağına dair bir his var. Yeni modeller, özellikler açısından Apple telefonlarına fazlasıyla benzemeye başladı. 3,5 mm jak ve hafıza kartı yuvası yok. Yedekte tutmak için büyük olasılıkla yeni bir S20 alacağım.
  • bradavon: S22 Ultra’yı ön sipariş verdim, ne kadar büyük olduğundan nefret ettim, geri gönderdim ve yenilenmiş bir Grade A + S21 Ultra aldım. Aptal boyut sabitlendi ve yüzlerce kurtardım.