Bugünlerde hepimiz sadece bir tık ötede akıllı telefonumuzdaki bir kamerayla hevesli fotoğrafçılarız. Bu nedenle, çoğu değerli hatıralar içeren binlerce fotoğraftan oluşan bir koleksiyon oluşturmak çok kolay. Bu nedenle hepsini bulut depolamaya yedeklemeniz gerekir ve bir Apple cihazı için bu bulut depolama çözümü doğal olarak iCloud’dur. Fotoğrafları tüm cihazlarınızda kullanabilmeniz için iCloud’a nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Daha fazla oku: iCloud hesabı nasıl oluşturulur

HIZLI CEVAP

Görüntüleri iCloud’a yüklemek için Apple cihazınızda Fotoğraflar ayarlarınıza gidin, iCloud bölümüne gidin ve senkronizasyon işlevini açın. Ayrıca, optimize edilmiş sürümlerin cihazınızda mı yoksa tam sürümlerde mi tutulmasını istediğinize karar vermeniz gerekecektir.


ANAHTAR BÖLÜMLERE ATLA

Bir iPhone veya iPad’den iCloud’a nasıl resim yüklenir

Fotoğraflarınızın iCloud’a yüklendiğinden emin olmak için önce iCloud’da oturum açtığınızdan ve yeterli alanınız olduğundan emin olun. Sonra şuraya git Ayarlar–> Fotoğraflar.

ios ayarları Fotoğraflar

aç/kapat iCloud Fotoğrafları yeşile çevirin, açın.

ios, icloud fotoğraflarını etkinleştirir

Şimdi iki yeni seçenek görünecek. iPhone Depolamasını Optimize Edin resimlerinizin daha düşük kaliteli kopyalarını telefonunuzda bırakır ve tam boyutlu orijinalleri iCloud’a yükler. Telefonunuzda çok fazla alan yoksa bu en iyi seçimdir. Diğer yandan, Orijinalleri İndirin ve Saklayın orijinalleri telefonunuzda ve iCloud’da tutacaktır. Bunu yalnızca cihazınızda boş alan varsa yapmalısınız.

ios ayarları icloud fotoğraf seçenekleri

Seçimlerinizi yaptıktan sonra fotoğraflarınız iCloud’a yüklenmeye başlayacak ve diğer cihazlarınız arasında senkronize edilecek.

Mac’ten iCloud’a görüntüler nasıl yüklenir

Bir Mac bilgisayarda, Fotoğraflar uygulamasına gidin ve Fotoğraflar–> Tercihler.

macos fotoğrafları tercihleri ​​bağlantısı

İçinde iCloud sekme, tik iCloud Fotoğrafları Yükleme ve eşitleme işlemini başlatmak için Ayrıca, Mac’inizdeki her şeyin tam boyutlu sürümlerini mi yoksa daha küçük optimize edilmiş sürümlerini mi istediğinizi seçin.

macos fotoğrafları icloud sekmesi

Mac’te iCloud’a manuel olarak fotoğraf yükleme

Diyelim ki e-postayla size bir fotoğraf gönderildiyse ve bunu iCloud’a koymak istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

fotoğraflara ekle

Finder’da resme gidin ve sağ tıklayın. git Paylaş–> Fotoğraflara Ekle. Fotoğraf şimdi iCloud’a yüklenecek ve eşzamanlanmış Apple fotoğraf albümlerinizde görünecek.


Daha fazla oku: Android cihazınızda iCloud nasıl kullanılır?

SSS

Birkaç olasılık var. Birincisi, yeterli iCloud alanınız yok, bu nedenle temizleyerek veya yükselterek biraz yer açmanız gerekecek. İkincisi, otomatik senkronizasyonu açmamış olabilirsiniz. Üçüncüsü, TIFF ve RAW gibi bazı görüntü biçimleri desteklenmez.

Muhtemelen senkronizasyon özelliği duraklatıldığından. Cihazınızda Düşük Güç Modu etkinse, kapatın. Alternatif olarak, Apple Fotoğraflar uygulamanıza gidin, aşağıya kaydırın ve Devam et, size kaç tane fotoğraf ve videonuz olduğunu gösterdiği yerin yanında. İCloud büyük bir video dosyasını senkronize ediyorsa, bu da işleri zorlaştırabilir.

Hayır, ancak iCloud Paylaşılan Albümde bir fotoğraf veya video paylaşırsanız, göndermeyi kolaylaştırmak için sıkıştırılır. Dosyanın sıkıştırılmamış bir sürümünü paylaşmak istiyorsanız, e-posta ile gönderin.