Bir Anker güç bankasına bağlı Elebase şarj adaptöründe Samsung Galaxy Watch 4 şarj oluyor

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Daha küçük 40 mm Samsung Galaxy Watch 4’ü ilk aldığımda güç yönetimi konusunda zor zamanlar geçirdiğimi biliyordum. 247 mAh pil, bir günlük kullanım vadediyor, bu da günlük şarj anlamına geliyor – veya daha zorlu günlerde potansiyel olarak daha sık. Saatin kablosuz şarj desteğinin bunu hafifleteceğini düşündüm, ancak sadece bir veya iki resmi Samsung ped ile uyumlu olduğu ortaya çıktı. Sıfır kareye zorlanarak alternatif şarj cihazlarına bakmaya başladım. Seyahat çantamda saklamak için kısa kablolu bir tane istedim. Elebase’den bu Galaxy Watch şarj cihazına bu şekilde rastladım (12.99 $) ve denemek zorunda kaldım.

Kararımız: Samsung Galaxy Watch 4 incelemesi

Bu modelde dikkatimi çeken, dahili bir kabloya sahip olmamasıydı. Bu sadece küçük bir yuvarlak disk. Resmi Samsung şarj cihazından biraz daha büyük ve kalın, ama o kadar.

Elebase şarj adaptörünün yanında Samsung Galaxy Watch 4 resmi şarj cihazı

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Resmi Galaxy Watch 4 şarj cihazı ve Elebase şarj plakası

Kicker, yandaki USB-C bağlantı noktasındadır. Tek ihtiyacınız olan bir güç kaynağı ve saatinizi şarj etmek için bir USB-C kablosu. Halihazırda bir güç bankası, duvar şarj cihazı veya araç şarj cihazı taşıyorsanız ve en az bir USB-C kablosu olan bir Android kullanıcısıysanız, başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Diski cebinize, çantanıza veya alet çantanıza koymanız yeterli; ekstra kablo yönetimine gerek yok. Ve en iyi yanı, Active 1 ve 2 ile Classic 3 ve 4 dahil olmak üzere birçok Galaxy Watch modelini desteklemesidir.

Daha fazla oku: Akıllı saatler ve fitness izleyicilerinde tescilli şarjdan bıktık

Elebase Samsung Galaxy Watch şarj adaptörü, USB-C bağlantı noktasına odaklanın

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Peki ne kadar iyi çalışıyor? Şimdiye kadar birkaç seyahatte kullandım ve işi yaptığını kanıtlayabilirim. Sabah benim için hazır olması için Galaxy Watch 4’ümü gece şarj ediyor ve ondan tek isteyebileceğim bu.

Yine de iki küçük dezavantaj akılda tutulmaya değer. Birincisi, mıknatısın resmi Samsung şarj cihazı kadar güçlü olmamasıdır, bu nedenle onu duvardan sarkıtmayın, aksi takdirde saatiniz düşer. İkincisi, hangi kabloları ve şarj güçlerini desteklediği konusunda biraz seçici görünüyor. Giriş 5V 1A’dır (saatler doldurmak için yalnızca bir miktar güç gerektirir), bu nedenle bir USB A-to-C kablosuyla gitmek daha kusursuz. Yalnızca C-C kabloları taşıyorsanız, şarj cihazınızdaki daha düşük güçlü bir bağlantı noktasına taktığınızdan emin olun. USB PD bağlantı noktaları çoğu zaman çalışsa bile, deneyimlerime göre aşırıya kaçıyorlar.

Elebase şarj adaptörü, USB-C kablosu ve Anker güç bankasının yanında Samsung Galaxy Watch 4

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Yerleşik kablolu bir şarj cihazı ile bağımsız bir disk arasında pek bir fark olmadığının tamamen farkındayım. Ancak ev, iş ve seyahat için bir veya birkaç ekstra şarj cihazı satın almak istiyorsanız daha az israf olur. Ve Samsung’un kutuda gönderdiği tüm kablo artı şarj cihazını taşımaktan daha uygun “hissediyor”. Ve çoğumuz Wear OS saatlerindeki pil ömründen gerçekten hoşlanmadığımız ve şarj cihazı kullanışlı olmadığı için saatlerimizin ölmesine neden olduğumuz için, şarj sürecinden fazladan bir engeli kaldıran bir çözümden yanayım.

Bu bağımsız tasarımın resmi hale gelmesini ve akıllı saat üreticilerinin bunları kolayca taşımamıza ve elimizdeki herhangi bir kabloyu kullanmamıza izin vermek için ayrı kablolar ve şarj cihazları göndermeye başlamasını diliyorum. Ancak bu arada uyumlu bir Galaxy Watch’ınız varsa, bu Elebase diskini ABD’de satın alabilirsiniz (12.99 $). Avrupa ve Birleşik Krallık’ta, bunu Ruxely markası altında bulabilirsiniz. 12,99 € aşağı yukarı.

elebase samsung galaxy saat şarj adaptörü

Elebase Samsung Galaxy Watch şarj adaptörü

Galaxy Watch’ınızı her yerde şarj etmek için küçük bir disk

Uzun bir kablo taşımayı unutun, Samsung Galaxy Watch’ınızı şarj etmek için basit bir USB-C kablosu kullanabilmek için bu küçük diski yanınıza alın.