AAW Hiçbir Şey Başlatıcı

Android Apps Weekly’nin 430. sayısına hoş geldiniz. İşte geçen haftanın önemli manşetleri:

  • Bu hafta yayınlanan bir rapor, Elon Musk’ın Twitter’ın gelirini artırmaya yönelik iddia edilen fikirlerini özetliyor. Fikirler arasında tweet’lerden para kazanmak, ünlülerin katılımını artırmak ve üst düzey yöneticilerin maaşlarını kesmek yer alıyor. Görünüşe göre Twitter’ı satın alma teklifinin bir parçasıydı. Bu şeylerin çoğunun ne kadar uygulanabilir olduğunu bilmiyoruz, ancak bu konuda daha fazla bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
  • Google, insanlara kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri web’den kaldırmaları için daha fazla güç veriyor. Bu hafta Google, insanlara telefon numaralarının, e-posta adreslerinin ve fiziksel adreslerin Google Arama sonuçlarından kaldırılmasını talep etme olanağı verdi. Google, istekleri birkaç gün içinde işler ve bilgileriniz gitmiş olmalıdır. Bu hareketi çok seviyoruz ve insanların yapmasını tavsiye ediyoruz.
  • Geçen hafta CNN Plus felaketinin kapatılmasından bahsetmiştik. Görünüşe göre, düşündüğümüzden daha kötüydü çünkü aslında iki gün erken kapandı. 30 Nisan’da kapatılacak şekilde ayarlandı, ancak bunun yerine 28 Nisan’da kapandı. Tüm zamanların en kötü akış hizmetlerinden biridir ve Quibi ile oldukça fazla karşılaştırma yapar.
  • Birkaç büyük teknoloji şirketi, bilgisayar korsanlarına kişisel verileri vermek için kandırıldı. Süreç biraz karmaşık. Bununla birlikte, kısa versiyon, bilgisayar korsanlarının meşru bir şirket gibi davrandığı ve sahte yasal taleplerde bulunduğudur. Büyük teknoloji şirketleri yanıt verdi ve verileri verdi. Google, Apple, Twitter, Discord ve diğerleri dahil edildi. Daha fazlasını öğrenmek için bağlantıya tıklayın.
  • Google Play Store artık uygulamaların verilerinizi nasıl topladığını ve paylaştığını gösteriyor. 20 Temmuz 2022’den itibaren uygulama geliştiricilerinin bu verileri dahil etmesi %100 zorunludur. Bilgiler, hangi verilerin toplandığını, nasıl kullanıldığını, hangi üçüncü taraflarla paylaştığını ve diğer bazı verileri içerir. Önümüzdeki haftalarda bunun yayıldığını görmelisiniz.

hayalet

Fiyat: Özgür

Phantom, aslen masaüstü tarayıcılar için olan bir kripto cüzdanıdır. Şirket, Android ve iOS uygulamalarını birkaç hafta önce piyasaya sürdü. Uygulama, hızlı işlemler, düşük ücretler ve artırılmış işlevsellik için Solana DAPP’ler dahil cüzdanın kendisiyle aynı özelliklerin çoğuna sahiptir. Bir uygulama olarak, korkunç değil ama kesinlikle yine de bazı optimizasyonlara ihtiyacı var. Yavaş yüklenmeye meyillidir ve ara sıra yanıt vermemeye başlar. Ancak, burada ve orada küçük bir değişiklik ve uygulama çok faydalı olacaktır. Zaten Phantom kullananlar kesinlikle kontrol etmeli.


Yedi Ölümcül Günah X-Tasy

Fiyat: Oynaması ücretsiz

Seven Mortal Sins X-Tasy, olağan gacha öğelerine sahip mobil bir JRPG’dir. Birimlerinizi toplayıp yükseltirken hikayeyi oynuyorsunuz. Diğer bazı oyun özellikleri arasında seslendirme oyuncuları, oyuncu kararlarına dayalı benzersiz tepkilere sahip hikaye ve karakterlerinizin kilidini açıp oynaması için gizli hikayeler bulunur. Balayı aşaması, oynaması oldukça ücretsiz bir oyundur, ancak eziyet sonunda sizi yakalar. Son hafızada kesinlikle bu tür için daha iyi seçeneklerden biri.

Mastodon ekran görüntüsü 2022

Mastodon, Google+ ve Twitter’ın birbirine karıştırılması gibi, merkezi olmayan bir sosyal ağdır. Hizmet, Musk’ın Twitter’ı satın almasına yanıt olarak, geçen hafta resmi Android uygulamasını başlattı. Uygulama çok yeni olduğu için iyi. Çeşitli topluluklara katılabilir, düşüncelerinizi yayınlayabilir, anket yayınlayabilir, bildirim alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bazı büyüme ağrıları var. Örneğin, birden çok kez oturum açmaya gerek kalmadan örnekleri değiştirmek zordur ve geliştiricilerin yakında çözeceğini umduğumuz başka UI / UX sorunları vardır.


Mana’nın yankıları

Fiyat: Özgür

Echoes of Mana, Square Enix’in en yeni gacha RPG oyunudur. Bu, mevcut Mana serisinin etrafında dönüyor. Mana serisinden yeni ve eski karakterleri toplayabileceğiniz, bir hikayeyi oynayabileceğiniz ve biraz yenilikle karıştırılmış biraz nostaljinin tadını çıkarabileceğiniz birçok Square Enix gachası gibi oynuyor. Bu, mikro dönüşümler açısından çoğu Square Enix gachasından biraz daha agresif ve oyunun bir kısmı alt uç cihazlarda biraz kekemelik yapıyor, ancak Square Enix uzun vadede gelişmeye devam edecek, bu yüzden buna dikkat edin.


Hiçbir şey Başlatıcı

Fiyat: Özgür

Hiçbir şey Başlatıcı ekran görüntüsü 2022

Şirket, Nothing Launcher’ı yaklaşmakta olan telefonunu pazarlamak için bir tanıtım dublörü olarak başlattı. Başlatıcı, yeni cihazda çalışacak olandır. Başlatıcı biraz yumuşak. Bazı widget’lar, benzersiz bir duvar kağıdı ve birkaç özelleştirme seçeneği vardır. Ancak, çok mülayim ve basit olduğundan, bunun yakın zamanda Nova Launcher gibi uygulamaların yerini alacağını beklemiyoruz. Yine de, OEM’lerin başlatıcılarını daha önce büyük bir başarıyla yükselttiğini ve geliştirdiğini gördük, bu yüzden bunu henüz tam olarak saymayacağız.


Herhangi bir büyük Android uygulamasını veya oyun haberini veya yayınını kaçırırsak, yorumlarda bize bildirin.
Okuduğunuz için teşekkürler. Bunları da deneyin: