Craob X ultrabook resmi 3

TL; DR

  • Yeni bir şirket, portsuz bir dizüstü bilgisayar ortaya çıkardı.
  • Craob-X bunun yerine pili doldurmak için kablosuz bir şarj cihazı kullanır.

Son yıllarda bağlantı noktası olmayan akıllı telefonlarda Meizu, Vivo ve Xiaomi gibi konsept cihazlarla sınırlı olan birkaç geçici bıçaklama gördük. Şimdi, bir şirket bu yaklaşımı dizüstü bilgisayarlara uygulayabilir gibi görünüyor.

Craob adlı yeni bir şirket, sözde Craob-X dizüstü bilgisayarı (h / t: Dizüstü BilgisayarımKılavuzu), hiçbir bağlantı noktası olmayan ultra ince bir dizüstü bilgisayarı (1,9 pound ağırlığında) gösteriyor. USB-C bağlantı noktası yok, 3,5 mm giriş yok ve şarj cihazı için bir varil bağlantı noktası bile yok.

Bunun yerine Craob-X, dizüstü bilgisayarın kapağına takılan kablosuz bir şarj cihazıyla kendini dolduruyor (aşağıda görülüyor). Bu şarj cihazı ayrıca bir SD kart yuvasının yanı sıra USB-C, Thunderbolt ve 3,5 mm jak için bağlantı noktaları içerir.

Şirket ayrıca form faktörü için oldukça etkileyici bir özellik sayfası, yani 13,3 inç 4K ekran, 12. nesil Core i7 işlemciye (1280P’ye kadar), Intel’in Iris Xe grafikleri, 32 GB’a kadar LPDDR5 RAM ve 2 TB’a kadar SSD. Henüz belirsiz bir “yakında gelecek”in ötesinde fiyatlandırma veya bulunabilirlik hakkında bir haber yok.

Bunu söylerken, bu projeye çok dikkatli yaklaşırdık. Bu şirketin adını daha önce hiç duymadık, bu yüzden bu dizüstü bilgisayarın gün ışığını görmemesi tamamen mümkün. Yine de, bunun diğer dizüstü bilgisayar üreticilerini bu yaklaşımı denemeye teşvik edip edemeyeceğini merak ediyoruz.

Bağlantı noktası olmayan bir dizüstü bilgisayar alır mıydınız? Aşağıdaki ankete katılarak bize bildirin.

Portsuz bir dizüstü bilgisayar alır mısınız?

27 oy