Acer Chromebook Spin 714 üst yüzey

Eric Zeman / Android Otoritesi

  • En son ChromeOS güncellemesi, Chromebook’ların telefonunuzun resimlerine kolayca erişmesini sağlar.
  • Telefonunuzu, bir Chromebook’u Wi-Fi ağlarına güvenli bir şekilde bağlamak için de kullanabilirsiniz.
  • Son olarak, Chromebook’ları Bluetooth kulaklıklara hızlı bir şekilde bağlamanın bir yolu yakında geliyor.

Chromebook’lar, Google’ın ChromeOS, Today, Google duyurdu En son ChromeOS sürümüyle Chromebook’lara eklediği bazı yeni özellikler. Chromebook’ların Android telefonlarla daha iyi çalışmasını sağlamaya odaklanıyorlar.

chromebook google fotoğrafları

Bu yeni güncellemeden başlayarak, Android telefonunuzla bir fotoğraf çektiğinizde, otomatik olarak Chromebook’unuzda görünecektir. “Son fotoğraflar” seçiminde dizüstü bilgisayarın Telefon Hub’ındaki resimlere göz atabilirsiniz. Fotoğrafı doğrudan Chromebook’a kaydetmek istiyorsanız, üzerine tıklamanız yeterlidir; fotoğraf not defterine indirilecektir.

Devamını oku: Oyun Chromebook’ları geliyor

Başka bir değişiklik, Chromebook’lar için Yakındakilerle Paylaş özelliğiyle ilgili. Herkese açık Wi-Fi’ye sahip bir yerdeyseniz ancak güvenlik nedeniyle bu Wi-Fi’ye bağlanırken sorun yaşıyorsanız, yeni özellik Nearby Share’in bir Android telefon yardımıyla ağa güvenli bir şekilde bağlanmasına olanak tanır. Tek yapmanız gereken telefonunuzdaki Wi-Fi ağını seçmek ve ardından “Paylaş”a dokunmak. Ardından “Yakında” seçeneğine dokunun ve oturum açma veya şifre gerekmeden Wi-Fi ağına otomatik olarak bağlanabilmeniz için Chromebook’unuzu seçin.

Yakın gelecekte Chromebook’lar da Bluetooth kulaklıklara hızla bağlanabilecek. Yaklaşan ChromeOS güncellemesi, Chromebook’un Bluetooth özelliği etkinken yeni bir çift kulaklığı otomatik olarak algılamalıdır.