Apple Music paranızın tam karşılığını veriyor, ancak mali durumunuz değişirse aboneliğinizi iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. Durum buysa, Apple Music aboneliğinizi nasıl iptal edeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Size burada nasıl olduğunu göstereceğiz.

Daha fazla oku: Apple Müzik – buna değer mi?

HIZLI CEVAP

Bir iOS cihazında şuraya gidin: abonelikler iCloud hesap bölümünüzde. Musluk elma müziği ve daha sonra Aboneliği iptal et. Mac veya Windows’ta iCloud hesabınızı açın, Abonelikler’e gidin ve oradan iptal edin. Android’de abonelik ayarları Apple Music uygulamasındadır.


ANAHTAR BÖLÜMLERE ATLA

iPhone veya iPad’inizde Apple Music nasıl iptal edilir

Apple Music aboneliğinizi (veya bu konudaki herhangi bir aboneliğinizi) iptal etmek, bir iOS cihazında en kolay olanıdır. İlk önce iPhone ayarlarınıza gidin ve en üstteki iCloud hesap fotoğrafınıza dokunun. Bu sizi göreceğiniz iCloud hesap ayarlarınıza götürecektir. abonelikler.

icloud ios ayarları

Bir sonraki ekran, hem aktif hem de süresi dolmuş aboneliklerinizi gösterecektir. Apple Music aboneliğini bulun ve ona dokunun.

elma müziği

Sonraki sayfa size abonelik seçenekleri ve iptal seçeneği sunacaktır. Başka bir plana geçmek istiyorsanız, istediğiniz plana dokunun. Hâlâ iptal etmek istediğinize karar verirseniz, simgesine dokunun. Aboneliği iptal et ekranın alt kısmında.

apple müzik ios abonelikten çıkma

Ücretsiz denemeyi iptal ediyorsanız, erişimi hemen kaybedersiniz. Ücretli bir aboneliği iptal ediyorsanız, ücretli ay sona erene kadar müziğinize erişmeye devam edeceksiniz.

Mac ve Windows’ta Apple Music nasıl iptal edilir

Mac ve Windows’ta Apple Music’i iptal etme işlemi aynıdır. Tek fark, bir Mac’te Müzik uygulama. Windows’ta iTunes’u kullanmanız gerekir. Sonra şuraya git Hesap–> Hesap Ayarları.

elma müzik mac

iCloud hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesap ayrıntılarınızı göreceksiniz. Aşağı kaydır abonelikler ve maviye tıklayın Üstesinden gelmek bağlantı.

macos abonelikleri

Bir sonraki ekranda Apple Music’i arayın ve tıklayın. Düzenlemek. Daha sonra abonelik seçeneklerinizi ve bir iptal düğmesini göreceksiniz.

apple music macos'u iptal et

Apple Music ayarlarını açın ve şuraya gidin: Hesap–> Aboneliği Yönet.

apple müzik android ayarları

Sonraki sayfada, yeni bir abonelik seçin veya Aboneliği iptal et altta.

elma müzik android iptal

Ücretsiz denemeyi iptal ediyorsanız, erişiminiz hemen durur. Ücretli bir aboneliği iptal ediyorsanız, erişiminiz ücretli ayın sonuna kadar devam eder. Apple Music aboneliği nihayet sona erdiğinde çeşitli şeyler olacak. İlk olarak, indirilen tüm müzikler bilgisayarınızdan kaybolacaktır (iTunes’dan satın aldığınız müzikler hariç). İkincisi, çalma listelerinize erişilemez hale gelecektir. Üçüncüsü, iCloud Music Sync duracaktır.

Ücretsiz deneme süresi sona ermeden Apple Music’i iptal edebilir miyim?

Evet, ancak Apple Music’e erişiminizi hemen kaybedeceksiniz. Ücretsiz deneme hemen sona erecekti.

Apple Music’i iptal edersem çalma listelerimi kaybeder miyim?

sadece kaybedersin Giriş onlara. Ancak gerçek çalma listeleri iCloud hesabınıza kaydedilecek ve Apple Music aboneliğinizi yenilediğinizde tekrar erişilebilir.

Apple Music için nasıl daha az ödeyebilirim?

İndirim almanın bazı yolları var. Öğrenciyseniz, öğrenci kimliğinizi gösterirseniz aylık %50 indirim alabilirsiniz. Bir aile planına geçmek, belki de ailenizi maliyeti sizinle paylaşmaya ikna edebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca bankanız, kredi kartı şirketiniz, telefon operatörünüz ve daha fazlası gibi şirketlerden özel fırsatlar alabilirsiniz. Sadece sormak için onları arayın.

Apple Music aboneliğimi iptal edersem para iadesi alabilir miyim?

Çoğunlukla hayır. Bir sonraki ayın aboneliği için sizden ücret alınırsa, Apple’ın genel olarak “tüm satışlar nihaidir” politikasına sahip olduğundan, bunun geri ödenmesi çok zordur. Bununla birlikte, farklı ülkelerin geri ödemelerle ilgili farklı yasaları vardır, bu nedenle Apple’ın duruma göre istisnalar yaptığı bilinmektedir. Sormaktan asla zarar gelmez.

Apple Music aboneliğimi neden iptal edemiyorum?

İptal etme seçeneği görmüyorsanız, büyük olasılıkla teknik bir aksaklıktır. Yardım için Apple Destek ile iletişime geçin.