Bir Apple cihazı kullanıcısıysanız, Apple Arcade, boş bir beş dakikanız olduğunda küçük hoş bir ektir. Ancak aylık mali durumunuza bakmak her zaman en büyük önceliktir ve harcamaları kısmaya karar verirseniz Apple Arcade’i iptal etmeye karar verirseniz, durdurmak kolaydır. Uzun vadeli sözleşmeler ve küçük baskılar yoktur. İptal düğmesi için cihazınızda nereye bakacağınızı bilmeniz yeterlidir.

Devamını oku: Apple Arcade nedir? Bilmen gereken her şey

HIZLI CEVAP

Apple Arcade’i iptal etmek için Apple iCloud hesabınıza gidin ve abonelikler bölüm. İçinde Aktif liste, seç elma arcade. Aşağıya doğru kaydırın ve tıklayın İptal. Arcade aboneliğiniz Apple One’ın bir parçasıysa Apple One’a gitmeniz ve Arcade seçimini kaldırmanız gerekir.


ANAHTAR BÖLÜMLERE ATLA

iOS’ta Apple Arcade nasıl iptal edilir

iPhone veya iPad’inizde Apple Arcade aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız App Store’a gidin. Bir kez orada, sağdaki iCloud fotoğraf resminize dokunun.

ios uygulama mağazası

Aşağı kaydırın ve seçin abonelikler.

ios uygulama mağazası abonelikleri bağlantısı

Şimdi, şuna bakın Aktif liste. Apple One aboneliğiniz varsa, Arcade orada olacaktır. Aksi takdirde, Arcade’in kendi girişi olacaktır. Hangisi sizin için uygunsa üzerine dokunun.

ios abonelik listesi

Tek başına Apple Arcade’iniz varsa, ekranın en altına gidin ve simgesine dokunun. Apple Arcade’i iptal et.

Apple One paketinizin bir parçasıysa, simgesine dokunun. Bireysel Hizmetleri Seçin. Ancak bunu bu şekilde yapmak sizi Apple One aboneliğinden tamamen çıkarır ve o andan itibaren kalan her hizmet için tam fiyatı üzerinden ödeme yapmanız gerekir. Paketi bölemezsiniz.

ios abonelikleri iptal

Listeden Apple Arcade seçimini kaldırın. Aşağıdaki düğme maviye döner ve kalan hizmetler için her ay ne kadar ödeyeceğinizi gösterir. Dürüst olmak gerekirse, yalnızca Apple One’dan Arcade’i iptal ediyor ve gerisini koruyorsanız, hiçbir şey kaydetmemiş olursunuz. Aslında, daha fazla ödeyeceksiniz!

elma tek fiyat listesi

Abonelik, geçerli fatura döneminin sonuna kadar devam edecek ve ardından duracaktır. Fatura döneminin sonuna kadar Apple Arcade’e tam erişiminiz olacak.

MacOS’ta Apple Arcade nasıl iptal edilir

Bir macOS makinesinde Apple Arcade’i iptal etmek de aynı derecede kolaydır. Öncelikle App Store’a gidin ve sol alt köşedeki hesap simgenize tıklayın.

macos uygulama mağazası icloud simgesi

Tıklamak Hesap ayarları. iCloud hesabınıza giriş yapmanız istenecektir.

macos hesap ayarları

Ekranın en altına gidin ve tıklayın Üstesinden gelmek bitişik, yanında abonelikler.

macos abonelikleri yönet

Apple Arcade aboneliğini şurada bulun: Aktif (veya Arcade oradaysa Apple One.) Tıklayın Düzenlemek en sağda.

macos düzenleme aboneliği

Tıkla Apple Arcade’i iptal et alttaki düğme veya Bireysel Hizmetleri SeçinArcade paketin bir parçasıysa.

macos aboneliği iptal et

Hayır, ücretsiz deneme hemen sona erecek.

Hayır, ücretsiz denemeyi iptal etmek başka bir deneme almanızı engeller. Tek olası istisna, yeni bir Apple cihazı satın almanız ve size teklif edilmesidir. üç ücretsiz Arcade ayı. Ancak o zaman bile, tekliften yararlanmak için yeni bir iCloud hesabı başlatmanız gerekebilir.

Aydan aya ödeme yaparsınız, bu nedenle aboneliğinizi bir sonraki faturalandırma tarihinden en az 24 saat önce iptal ettiğiniz sürece her şey yolunda olacaktır. Arcade için ödeme yapıyorsanız (diğer bir deyişle ücretsiz deneme değil), abonelik mevcut fatura döneminin sonuna kadar devam eder.

Apple, geçerli fatura dönemi sona erdiğinde bunları cihazlarınızdan otomatik olarak siler ve ulaştığınız yüksek puanları veya seviyeleri kaybedersiniz.