Herhangi bir süre için uygulama satın alırsanız, rakamlar eninde sonunda gerçek bir kokuşmuş için ödeme yapacağınızı belirtir. Böylece düşünceleriniz doğal olarak paranızı geri almaya yönelecektir. Apple App Store’dan para iadesi almak gerçekten mümkün – aslında birçok kişi bunun oldukça kolay olduğunu söylüyor – ancak süreç o kadar açık ve şeffaf değil.

Devamını oku: iPhone’unuzdaki App Store’a bağlanamıyor musunuz?

HIZLI CEVAP

kalite güvencesi


ANAHTAR BÖLÜMLERE ATLA

Apple App Store’dan para iadesi alabilir miyim?

macos yazılım yükseltme uyarısı

Evet, Apple App Store’dan para iadesi alabilirsiniz. Ancak bunun mümkün olmayacağı nadir durumlar olacaktır.

  • Bir uygulamayı satın alırken, belirli bir süre içinde kullanmaya başlarsanız geri ödeme hakkınızı kaybettiğiniz söylenirse, muhtemelen parayı geri alamazsınız.
  • Belirli bir süre geçtikten sonra bir e-kitap için geri ödeme talebinde bulunursanız, talep büyük olasılıkla reddedilecektir. Kitaplar uygulaması ödünç verilen bir kitaplık değildir, millet. Yazarların da yemesi gerekir.
  • Bir oyunu oynadıktan aylar sonra para iadesi isterseniz, oyunun paranızı geri isteyecek kadar kötü olduğuna karar vermenizin neden aylar sürdüğünü merak edeceklerdir.
  • Geri ödeme talep etme konusunda uzun bir geçmişiniz varsa, hayır demeye başlayabilirler.

Başka bir deyişle, App Store geri ödemesi alma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için:

  • E-kitabı açmayın (eğer satın aldıysanız). Bu, “benim çocuğum yanlışlıkla aldı” hikayesini daha inandırıcı kılıyor.
  • Bu bir uygulama veya oyunsa, satın aldıktan sonraki ilk 24-48 saat içinde geri ödemeyi deneyin ve isteyin. Bundan sonra, ücretsiz deneme için olta atıyormuşsunuz gibi görünmeye başlar.
  • Çok fazla geri ödeme istemeyi alışkanlık haline getirmeyin. Şöhret kazanmaya başlarsanız, kurtulmanız zordur. Çocuğunuz Satın Al düğmelerine basmayı seviyorsa, Satın Al düğmesine erişimini kısıtlayın.

Apple App Store geri ödemesi nasıl alınır

App Store geri ödemesi almak için aşağıdakileri yapın:

git https://reportaproblem.apple.com/. iCloud hesabınıza giriş yapmanız istenecektir. Bir sonraki sayfada, menüyü aşağı indirin ve seçin geri ödeme talebinde bulunun. Şimdi maviye tıklayın Sonraki buton.

apple uygulama mağazası talep iadesi

Sonraki sayfada, geri ödeme isteğiniz için bir neden belirtin. Söylememeyi tercih ederseniz, seçin Başka.

apple app store iade sebebi

Son olarak, son işlemlerinizin bir listesini alacaksınız. Para iadesi istediğinizi seçin ve ardından Göndermek buton. Apple sözde 48 saat içinde isteğinize yanıt verir.

apple uygulama mağazası geri ödeme isteği gönder